Neler Yeni

Öneri Coil whine ile karşılaştım

Dahası  
Reaksiyon skoru
151
İsim
cihan
İlgilendiği Kategoriler
TEKNONOJİ
Xfx 7600 XT speedster qick 309

Kartı 3 gün önce aldım ve coil whine ile karşılaştım. Değişim talep etmek mantıklı mı sizce? Hepsiburada kendisi satıyordu ordan aldım ama karttaki jelatinleri sökmek dışında kart sıfırdan farksız durumda değişim konusunda sıkıntı çıkartırlar mı bilmiyorum

Ve birde bu olayın karta zarar vermediğini biliyorum ama bu sorun hep aynımı kalır yoksa zamanla ses yükselirmi yani çekilmez bir hal alırsa diye zamanım varken değişim yada iade yapayım dedim

Son düzenleme:

Knispel

80+ Bronze
Ben amazondan almıştım ilk 1 ay ses vardı daha sonra kesildi şuan hiç yok. Kendileride isterseniz değiştirelim demişlerdi fakat istemedim. Eğer hepsiburada değişim konusunda sıkıntı çıkartmazsa değiştirebilirsiniz.

AGUMBA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
658
İsim
Sercan GÖKALP

Kartı 3 gün önce aldım ve coil whine ile karşılaştım. Değişim talep etmek mantıklı mı sizce? Hepsiburada kendisi satıyordu ordan aldım ama karttaki jelatinleri sökmek dışında kart sıfırdan farksız durumda değişim konusunda sıkıntı çıkartırlar mı bilmiyorum

Ve birde bu olayın karta zarar vermediğini biliyorum ama bu sorun hep aynımı kalır yoksa zamanla ses yükselirmi yani çekilmez bir hal alırsa diye zamanım varken değişim yada iade yapayım dedim
Ses sana göre çok ise değiştirebilirsin ama biliyorsun ki gelen kartta olmayacak diye bir şey yok tabi

spitfire

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
Burak
Indirimde uygun fiyata aldiysan iade etme, almadiysan edilebilir fakat CW artik cok yaygin bir sorun haline geldigi icin CWsiz kart bulmak zor. Benim XFX'te de CW var, oyunda zaten kulaklik taktigim icin duymuyorum.

Alkameturkes

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
205
İsim
Alkame

Ben yaşadığım olayı anlatayım.
HB satıcılı sapphire rx6800xt almıştım 2 sene önce, aldığım günden itibaren kartın yüksek performansta çalışmaya başladığında yoğun bir coil whine sorunu vardı. Ben de dayanamayıp servise yolladım servisten gelen raporda ürünün yüksek seviye bir kart olduğunu ve fabrikanın belirlediği ses değerleri arasında çalışmaktadır diye dönüş oldu. Ben de gönderdiğimle kaldım öyle 1 ay da boşuna beklemiş oldum.

Şimdi Hb satıcısı ürünü yetkili servise yolluyor eğer elindeki kartta gerçekten çok fazla bir coil whine sorunu varsa evet değişim olur ama az derecede bir durumdaysa gönderdiğinle kalırsın. Bendeki sorun gerçekten kulak tırmalıyordu ama adamlar kabul etmedi. Eğer sendeki çok rahatsız etmiyorsa uğraşmana değmez.

Dahası  
Reaksiyon skoru
151
İsim
cihan
İlgilendiği Kategoriler
TEKNONOJİ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Coil whine zamanla azalabiliyor. Kaç fps'lerde sesi veriyor genelde. ?
valorantta 1000 fps civarında menüdeyken ses duyulabiliyor açıkcası dikkat etmesem duymam bile yanlışlıkla fark ettim ama bilemiyorum değişim talep etsem mi acaba yoksa umursamasam mı diye arada kaldım

Zamazingoo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
317
İsim
İbrahim Toglu
valorantta 1000 fps civarında menüdeyken ses duyulabiliyor açıkcası dikkat etmesem duymam bile yanlışlıkla fark ettim ama bilemiyorum değişim talep etsem mi acaba yoksa umursamasam mı diye arada kaldım
Fps'yi monitörünün max fps'sine sınırlarsan o sesi duymazsın. 500-1000fps de az çok herkeste c.w olur. Bunun için değişim iade vs yalandan bekleme derim. Aha örnek ben işte bi monitör verdik 19 nisanda hala bekliyoruz tamir etsinler diye.

Top Bottom