Neler Yeni

Yardım nzxt c750 750w psu hakkında yardım ve cpu güç bağlantısı hakkında yardım

Rzra

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ahmet Emir Ersöz
Selamünaleyküm arkadaşlar hayırlı günler. Geçende konu açmıştım ancak bunu yazmayı unuttum. Nzxt c750 adında 750w güç kaynağını satın almıştım. Bu güç kaynağı da yarı modüler bir güç kaynağı. Anlamadığım kısım şu : güç kaynağının arkasında farklı güç çıkışları mevcut altta da fotoğraf ekleyeceğim zaten. 12v hariç geri kalanlar modüler yerler için mi ? Ve bu modüler kısımlarda pcıe cpu peripheral ve sata kısımları mevcut. Bu modüler kısımlar görseldeki gibi 3.3v falan mı çekecek veya 5v mu çekecek ? İnşallah anlamışsınızdır ben anlatamadım gibi geliyor ama hayırlısı. Modüler ekran kartı veya cpu kablosunu anakarta veya ekran kartına bağlasam çalıştırdığımda arıza çıkar mı ? Çünkü 3.3v yazıyor 5v yazıyor. -12v yazıyor. Bir kaç yerde tek ray falan 12v olmasını gerektiğini duydum başka tür bir psu için sorulmuştu. Vat farklılığı parçalara bir sıkıntı olur mu ? Başka bir sorum daha vardı. Anakartım Asus rog strix b550f gaming Wi-Fi II modeli. İşlemci güç bağlantısı ise 8+4 şeklinde. İşlemcim ise Ryzen 5 5600. İşlemci güç bağlantısının tamamını kullansam yani 8+4 pinin tamamını taksam bir sorun olur mu ? Şimdiden teşekkür ediyorum. İnşallah anlamışsınızdır kusura bakmayın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca 2 adet nzxt rgb controller mevcut bunlar hangi güç çıkışına takacağım? Yani 3.3v olana mı 5v olana mı ? Sata veya peripheral mi ? Ekran kartım ise intel arc a770.

Ekler

• 19ADFBE1-2EDA-4A9C-9D25-9E85CF438E82.png
    19ADFBE1-2EDA-4A9C-9D25-9E85CF438E82.png
    84.4 KB · Hit: 47
Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
920,505
Üyeler
142,742