Neler Yeni

Youtube, Twitch vs. Para çekerken vergi ve Bağ-Kur sorunu

Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Ayhan
Merhaba arkadaşlar, sosyal medyada örneğin YouTube, Twitch vb. sitelerden kazandığımız paraları çekmek isteyen kişilerin vergilerini nasıl ödedikleri konusunda bilgisi olan var mı? Ödemeden çeken kişilere vergi cezası uygulanıyormuş veya vergisini ödemek isteyen kişilerin karşısına Bağ-Kur sorunu çıkıyormuş. Bu konuda çözüm bulan veya bilgisi olan var mı? Örneğin bir kişi YouTube'dan 1000 TL kazandı ve bu parayı çekmek istiyor. Vergisini de ödemek istiyor, ancak vergi vermek istediğinde 6000 TL Bağ-Kur borcu çıkıyormuş. İstisna belgesi alan kişiler böyle söylüyor. Ayrıca, şirket açsanız bile Bağ-Kur sorunu olduğu söyleniyor. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Lyrox1

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
282
İsim
AHMET OKAN KARA
İlgilendiği Kategoriler
Yazılım, PC, Ekran kartları.
bu videoyu izlemene öneririm
Hocam konudan bağımsız bir şey sormak istiyorum bende admob kullanıyorum daha paramı çekmedim pinimin gelmesini bekliyorum bende vergiden sorumlumuyum

Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Ayhan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam konudan bağımsız bir şey sormak istiyorum bende admob kullanıyorum daha paramı çekmedim pinimin gelmesini bekliyorum bende vergiden sorumlumuyum
sosyal medya üzerinden çekilen bütün paraların vergisini vermekle zorunluyuz aksi taktirde ceza ile karşılaşabilirsiniz. Ama vergi ödemek isterseniz 29 yaşında altındaysanız bağ-kur sorunu karşınıza çıkmaktadır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

bu videoyu izlemene öneririm
bütün videoları izledim dostum genç girişimci belgesi alarak 1 yıl bağkur ödemeden vergi ödeyebiliyoruz ama 1 yıl sonra mecbur ödemeye başlıyoruz bu bağkur sorunu olmadan devam etmek istiyoruz çünkü kazandığımız para 2k yı bile geçmiyor .)

muhammetdd

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
628
İsim
Muhammet
Bankadan hesap açıyorsun, o hesaba para çektiğinde otomatik kesinti oluyor. Detayları tam bilmiyorum, bu dediğim belli bir miktara kadardı diye hatırlıyorum. Jahrein'den duymuştum. En basiti böyleymiş.

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ali selen
sosyal medya üzerinden çekilen bütün paraların vergisini vermekle zorunluyuz aksi taktirde ceza ile karşılaşabilirsiniz. Ama vergi ödemek isterseniz 29 yaşında altındaysanız bağ-kur sorunu karşınıza çıkmaktadır.

bütün videoları izledim dostum genç girişimci belgesi alarak 1 yıl bağkur ödemeden vergi ödeyebiliyoruz ama 1 yıl sonra mecbur ödemeye başlıyoruz bu bağkur sorunu olmadan devam etmek istiyoruz çünkü kazandığımız para 2k yı bile geçmiyor .)
imkansız olmaz her türlü bağkur ödemek zorundasın nasıl bir işe girdiğinde ssk sız işe girmen yasak aslında ssk da aynı mantık var brüt maaşın mesela 20 ya senin eline 17 ulaşıyor sadece buradaki fark sen aracı olarak iş veren kişi senin için ödüyor bağkur da aynı bu sefer kendi kendine iş veriyorsun para kazanıyorsun o yüzden mecbur ödemek zorundasın

şuan değil ama parayı çektiğin anda yani bankana yattığı anda vergi ödemen lazım sizin kısım bu youtube yasasına giriyor mu bilmiyorum ama her türlü vergi ödemen lazım

birde kardeşim bağkur için yaş sınırı yok istersen 29 yaş üstü ol istersen altı her türlü bağkur yapmak zorundasın (bu dediklerim hepsi ssk yoksa ssk yani bir iş yerinde normal bir çalışan olarak çalışmazsan eğer çalışırsan bağkur yatırmana gerek kalmaz)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
928,182
Üyeler
145,122
Son üye
kayraegecan
Top Bottom