Neler Yeni

Askerlikte 2. Altı ay

askerlilgemiz bittiginde dewam edebilıyoruz diye bılıyorum gönulu olarak eger bu gonulu durumunda ne kadar para alıyoruz ya da verıyolar mı
Gönüllü olarak bir yere devam etmiyorsun dostum. 2. 6 aya imza atıp sözleşmeli askeri personel oluyorsun 6 ay. Maaş olarak şöyle geçen sene asgari ücret 11 bin 402 tl iken doğuda ikinci altı ayı yapan bir kişi tazminat vs 17 bin tl alıyordu. Batıda ki bir kişi ise 15 bin tl civarı maaş alıyordu. Oradan hesap edebilirsin.

t1k3beratfatih

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
814
İsim
Berat fatih
Gönüllü olarak bir yere devam etmiyorsun dostum. 2. 6 aya imza atıp sözleşmeli askeri personel oluyorsun 6 ay. Maaş olarak şöyle geçen sene asgari ücret 11 bin 402 TL iken doğuda ikinci altı ayı yapan bir kişi tazminat vs 17 bin TL alıyordu. Batıda ki bir kişi ise 15 bin TL civarı maaş alıyordu. Oradan hesap edebilirsin.
2.6 ne demek ? 2 ayın 6 anladım ben ya da 2 yılın 6 sı mı

Bulkyapanobez

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,034
İsim
Yusuf Aras
İlgilendiği Kategoriler
Spor
Bölgeden bölgeye değişiyor riskli bölge ise normale göre biraz daha fazla anlık olarak normal şekilde 23k bir şey alıyor bizim buradakiler
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ama askeriyede şöyle bir şey var çarşı izniniz yok Hatay yıkık olduğu için ve askeriye içindeki kantinler vs vergisiz olduğu için dışarıdan yarı fiyatından daha ucuza alıyorsun çoğu şeyi. Bu yüzden para biriktirmek kolay
Vergisiz diye bir şey yok dostum. O önceden di. Dışarı da fiyatlar nasıl ise içeri de de fiyatlar aynı şekil de. Sadece farklılık var ise max 2 - 3 tl lik bir fark oluyor.

2.6 ne demek ? 2 ayın 6 anladım ben ya da 2 yılın 6 sı mı
İkinci 6 ay.

Bulkyapanobez

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,034
İsim
Yusuf Aras
İlgilendiği Kategoriler
Spor
Vergisiz diye bir şey yok dostum. O önceden di. Dışarı da fiyatlar nasıl ise içeri de de fiyatlar aynı şekil de. Sadece farklılık var ise max 2 - 3 TL lik bir fark oluyor.

İkinci 6 ay.
anlık olarak dışarı fiyatlarının yarısına alışveriş yapıyoruz bütün yiyecek ve giyecekler dahil. Karakolda aynı şekildeydi acemi birliğinde de aynı şekildeydi alay'da da

Bulkyapanobez

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,034
İsim
Yusuf Aras
İlgilendiği Kategoriler
Spor
Deprem bölgesi olduğu için olabilir ama diğer yerler de böyle bir şey söz konusu değil.
Acemi birliğini Tokat'ta yaptım orda aynı şekildeydi arkadaşım Ankara Mamak'ta onda da aynı şekilde Hakkari'de olan da var onda da aynı şekilde

Acemi birliğini Tokat'ta yaptım orda aynı şekildeydi arkadaşım Ankara Mamak'ta onda da aynı şekilde Hakkari'de olan da var onda da aynı şekilde
Maalesef böyle bir durum söz konusu değil tekrar söylüyorum deprem bölgesin de böyle bir şey vardır ona bir şey diyemem ama diğer iller böyle değil. Bir çok er erbaş dışarı dan haberi olmadığı için ilk girişte fiyatlar cazip geliyor. Ama belli bir müddet sonra kantin de ki fiyatlar artıyor ve er erbaş hala içerinin dışarıdan daha ucuz olduğunu zannediyor. Ayrıca şu an şırnaktayım dostum anlık olarak dışarısı içeriden daha ucuz. Hakkari gibi bir yer de durum aynıdır. 2.5 senedir şırnaktayım bu hep böyle oldu.

Top Bottom