Neler Yeni

-

Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Emirhan Uzunoğlu
konu kapanmıştır

Son düzenleme:

deekk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Esen
bi ara 5800x3d taktım geçici süre, eşek niyetine hor kullandım bir şey olmadı. idare ediyor işte. sonra büyük abisiyle değiştirdim ama.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,390
İsim
Emre Zengin
3-4 yıllık uzun kullanımlarım sonucunda bugün çok komik bir şeyi de fark edince bu başlığı açma ihtiyacı duydum.

Bir MSİ fanboyu olarak yazıyorum bu konuyu bu arada.

Bugün fark ettiğim şey anakartımda Fast Boot özelliğinin olmaması ve artık canıma tak etmiş olması.

Anakartın bir çok özelliği eksik arkadaşlar. Rakibi Gigabyte B450'den çoook daha zayıf.

RGB Sistem topladınız, bağlayamazsınız çünkü o bile yok.

SSD aldınız GEN2 modunda çoook daha yavaş bir şekilde kullanırsınız çünkü gen3-gen4 desteği yok.
Mesaj otomatik birleştirildi:

X16 ekran kartı modu yok.
Fan bağlayacaksınız soketi yok.
RGB bağlayacaksınız soket yok.
Sıvı soğutma aldınız tam uyumlu soketi yok. (CPU-PUMP)

ZAYIF ALMAYIN ÖNERMİYORUM.
Giriş seviye anakart. Gen 3 desteği var bu arada. Gen 4 desteği yok.

ThE LoSt

80+ Silver
3-4 yıllık uzun kullanımlarım sonucunda bugün çok komik bir şeyi de fark edince bu başlığı açma ihtiyacı duydum.

Bir MSİ fanboyu olarak yazıyorum bu konuyu bu arada.

Bugün fark ettiğim şey anakartımda Fast Boot özelliğinin olmaması ve artık canıma tak etmiş olması.

Anakartın bir çok özelliği eksik arkadaşlar. Rakibi Gigabyte B450'den çoook daha zayıf.

RGB Sistem topladınız, bağlayamazsınız çünkü o bile yok.

SSD aldınız GEN2 modunda çoook daha yavaş bir şekilde kullanırsınız çünkü gen3-gen4 desteği yok.

X16 ekran kartı modu yok.
Fan bağlayacaksınız soketi yok.
RGB bağlayacaksınız soket yok.
Sıvı soğutma aldınız tam uyumlu soketi yok. (CPU-PUMP)

ZAYIF ALMAYIN ÖNERMİYORUM.
Giriş seviye bir b450 dir 2k bandında duruma göre tercih edilebilir bir zamanlar hazır sistemlerin vazgeçilmezi idi biraz bütçe ve anakarttan beklenti işin içine giriyor yok dediğiniz özelliklerin aksine
2x fan 4 pin fan bağlantısı
gen3 x16 desteğini üzerinde barındırır.

sfky9842

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
240
İsim
SEFA KAYA
msi anakartlar diğer markalara göre kısıtlayıcı oluyor benim gördüğüm kadarıyla. hem rakiplerine göre pahalı satılıyor hem anakartlarda özellik yok giriş ve orta seviye için yazıyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Emirhan Uzunoğlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Giriş seviye bir b450 dir 2k bandında duruma göre tercih edilebilir bir zamanlar hazır sistemlerin vazgeçilmezi idi biraz bütçe ve anakarttan beklenti işin içine giriyor yok dediğiniz özelliklerin aksine
2x fan 4 pin fan bağlantısı
gen3 x16 desteğini üzerinde barındırır.
bios ayarlarını epey kurcaladım ancak x16 yoktu, x8 x8 vardı.

pcle ile karıştırıdm sanırım. giriş seviyesi olduğunun ben de farkındayım ancak özellik olarak zayıf. Fast Boot bile yok yani

bi ara 5800x3d taktım geçici süre, eşek niyetine hor kullandım bir şey olmadı. idare ediyor işte. sonra büyük abisiyle değiştirdim ama.
Ben de değiştireceğim. ne aldınız? Am4 olarak ne var öneriniz çok pahalı olmadan tabii

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
928,897
Üyeler
145,278
Son üye
muguruludag
Top Bottom