Neler Yeni

Çözüldü✓ İLK AÇILIŞTA MONİTÖRE GÖRÜNTÜ GELMİYOR

naRos26

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Oğuzhan Güzey
İyi forumlar. Sıfırdan sistem topladım. Sorunum şu. PC yi ilk açtığımda açılıyor ama ekrana görüntü gelmiyor. ama reset atarsam ya da windows üzerinden normal olarak yeniden başlat dersem (ekranı görmeden tuş kombinasyonunu ezberledim restart yapabiliyorum) ekran açılıyor ve sorunsuz kullanıyorum. Hatta ilk power tuşuna basıp kasa ışıkları yandığı anda resete basarsam yine görüntü geliyor. ama ilk açılışta direk görüntü gelmiyor. 4 gündür çok araştırdım çok denmeler yaptım çözümü bulamadım. Yardımcı olabilecek var mı?

Ekler

• WhatsApp Görsel 2024-05-04 saat 22.56.56_02aac666.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-05-04 saat 22.56.56_02aac666.jpg
    105.9 KB · Hit: 290

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,391
İsim
Emre Zengin
Şimdi denedim. Maalesef o da işe yaramadı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam bunları denedim. 2 monitör var elimde ikisinde de aynı. Sorun sadece ilk açılışta. Bir kere reset attım mı bir daha tamamen kapatana kadar (arada resette atsam) sorun olmuyor. hdmı dp 2 şer tane var denedim. Ayrıca yukarıda dediğim gibi sisteme başka kart takıyorum ve sorun olmuyor. Bu kartı başa sisteme takıyorum orada da sorun olmuyor.

Bunu dün denedim o da olmadı

Siz hiç denemediğim bir yöntem söylediniz. O işe yaramadı ama bana güç kaynaklı gibi geliyor. acaba PSU yetersiz geliyor gibi bişey olabilir mi? İlk açılışta PSU tam hazır olmayıp resette beslemeye başlıyor olabilir mi? PSU NZXT C750 80+ Bronze
Hocam görüntü kablosunu işlemcine takıp dener misin bir de? Aynı sorunun olup olmayacağına bakalım. Bu ekran kartı dışında hangi ekran kartını takmıştın?

naRos26

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Oğuzhan Güzey
Hocam görüntü kablosunu işlemcine takıp dener misin bir de? Aynı sorunun olup olmayacağına bakalım. Bu ekran kartı dışında hangi ekran kartını takmıştın?
He onu söylemedim. Anakarttaki DP girişine takınca problem olmuyor açılıyor. sadece ekran kartı portunda yapıyor bunu. rtx 3060 12gb taktım buna sorun olmadı. bu kartıda ddr4 i3 12100f li sisteme taktım o da orada sorunsuz çalıştı

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,391
İsim
Emre Zengin
He onu söylemedim. Anakarttaki DP girişine takınca problem olmuyor açılıyor. sadece ekran kartı portunda yapıyor bunu. rtx 3060 12gb taktım buna sorun olmadı. bu kartıda ddr4 i3 12100f li sisteme taktım o da orada sorunsuz çalıştı
BIOS'tan F7 tuşu ile Advanced Moda geçip geçtikten sonra Settings butonuna tıklayıp oradan da Advanced sekmesine tıklayıp Integrated Graphics yazan seçeneğe girip fotoğraf atar mısın?

naRos26

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Oğuzhan Güzey
BIOS'tan F7 tuşu ile Advanced Moda geçip geçtikten sonra Settings butonuna tıklayıp oradan da Advanced sekmesine tıklayıp Integrated Graphics yazan seçeneğe girip fotoğraf atar mısın?

enable da denedim olmuyor. BIOS taki ayarların neredyse tamamını tek tek deneyip geri çevirdim ama maalesef sonuç alamadım

Ekler

• WhatsApp Görsel 2024-05-05 saat 02.54.15_4c121ee9.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-05-05 saat 02.54.15_4c121ee9.jpg
    83.7 KB · Hit: 41
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Mesut yargı
Monitör menü giriş algılamayı otomatik yap yada manuel tekrardan tanıt
Büyük ihtimalle monitör MSI olmalı.

naRos26

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Oğuzhan Güzey
Monitör menü giriş algılamayı otomatik yap yada manuel tekrardan tanıt
Büyük ihtimalle monitör MSI olmalı.
monitör Lenovo ama Gamepower monitörle de aynı oldu yani pek manitörle alakalı değil gibi

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,391
İsim
Emre Zengin

enable da denedim olmuyor. BIOS taki ayarların neredyse tamamını tek tek deneyip geri çevirdim ama maalesef sonuç alamadım
Resize BAR ayarını devre dışı bırakıp denedin mi? Belki ondan kaynaklı da olabilir. Bu dediğim şekilde onu da kapat. Gene BIOS'tan Settings'e gir. Advanced sekmesine tıkla. Oradan da PCI Subsystem Settings yazana basıp Resize BAR ve Above 4G ayarını Disabled yapıp kaydedip çık.

Görkem Ertopcu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
139
İsim
Görkem Ertopcu
Muhtemelen sorun ekran kartı. Sistem ilk açıldığında monitörü geç algılıyor sonra da anakart monitör bağlı değil sanıyor ve direk boot'a geçiyor. Aynı sorunu yaşadım. Monitör'ü kapatıp pc ile aynı anda açmayı deneyebilirmisin ?

cemil12

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
cemil12
İyi forumlar. Sıfırdan sistem topladım. Sorunum şu. PC yi ilk açtığımda açılıyor ama ekrana görüntü gelmiyor. ama reset atarsam ya da windows üzerinden normal olarak yeniden başlat dersem (ekranı görmeden tuş kombinasyonunu ezberledim restart yapabiliyorum) ekran açılıyor ve sorunsuz kullanıyorum. Hatta ilk power tuşuna basıp kasa ışıkları yandığı anda resete basarsam yine görüntü geliyor. ama ilk açılışta direk görüntü gelmiyor. 4 gündür çok araştırdım çok denmeler yaptım çözümü bulamadım. Yardımcı olabilecek var mı?
hocam selamlar bende de aynı sorun vardı hatta didplayportla kullanamıyordum
ddu ile güvenli modda ekran kartını kaldırıp yeniden kurdum
remlerin expo olması gerekiyor eğer değilse onlarda sıkıntı yaratıyor
son olarak bunlarıda yap dene
Biosa gir f9 arama kısmına restore yaz iki tane memory context restore çıkacak ikisinide enanled yap

naRos26

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Oğuzhan Güzey
Resize BAR ayarını devre dışı bırakıp denedin mi? Belki ondan kaynaklı da olabilir. Bu dediğim şekilde onu da kapat. Gene BIOS'tan Settings'e gir. Advanced sekmesine tıkla. Oradan da PCI Subsystem Settings yazana basıp Resize BAR ve Above 4G ayarını Disabled yapıp kaydedip çık.
Emre Hocam şimdi onu da denedim maalesef oda sonuç vermedi.

Muhtemelen sorun ekran kartı. Sistem ilk açıldığında monitörü geç algılıyor sonra da anakart monitör bağlı değil sanıyor ve direk boot'a geçiyor. Aynı sorunu yaşadım. Monitör'ü kapatıp pc ile aynı anda açmayı deneyebilirmisin ?
Denedim Hocam o da olmadı.

hocam selamlar bende de aynı sorun vardı hatta didplayportla kullanamıyordum
ddu ile güvenli modda ekran kartını kaldırıp yeniden kurdum
remlerin expo olması gerekiyor eğer değilse onlarda sıkıntı yaratıyor
son olarak bunlarıda yap dene
Biosa gir f9 arama kısmına restore yaz iki tane memory context restore çıkacak ikisinide enanled yap
Ramları stok hızda kullanıyorum 4800 de. dediğiniz BIOS ayarını da denedim o da çözüm olmadı.

worden69

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
yunus emre
Şimdi denedim. Maalesef o da işe yaramadı.

Hocam bunları denedim. 2 monitör var elimde ikisinde de aynı. Sorun sadece ilk açılışta. Bir kere reset attım mı bir daha tamamen kapatana kadar (arada resette atsam) sorun olmuyor. hdmı dp 2 şer tane var denedim. Ayrıca yukarıda dediğim gibi sisteme başka kart takıyorum ve sorun olmuyor. Bu kartı başa sisteme takıyorum orada da sorun olmuyor.

Bunu dün denedim o da olmadı

Siz hiç denemediğim bir yöntem söylediniz. O işe yaramadı ama bana güç kaynaklı gibi geliyor. acaba PSU yetersiz geliyor gibi bişey olabilir mi? İlk açılışta PSU tam hazır olmayıp resette beslemeye başlıyor olabilir mi? PSU NZXT C750 80+ Bronze
heşdemal kablosu ekran kartina takilimi

atiizdmr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
50
İsim
Atilla
Harici sabit sürücüler, USB bağlantıları, Wi-Fi antenleri, VR kulaklıkları ve diğer aksesuarlar önyükleme sırasında sorunlara neden olabilir. Bilgisayar ekranınız başlangıçta siyahsa, bilgisayarınızın çalışması için gerekli olmayan her şeyin fişini çekin.Sadece monitörünüzü, farenizi ve klavyenizi takılı bırakın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Nvdia App (Beta olan) onu yükle. Ordan en güncel sürücüyü indirip kur seçeneğine bas. Sonra hızlı kurulum ve özel kurulum seçeneği gelecek -özel kurulum seç ve onun aşağısında temiz kurulum kutucuğu var ona tıkla. https://www.nvidia.com/tr-tr/software/nvidia-app/

Windows Updatelerin hepsini yap.
Msi kendi sitesinden chipset driverını tekrar kur. https://www.msi.com/Motherboard/PRO-B650M-P/support#driver

Senin işlemcin için en kararlı bios sürümünü yükle. Bios güncellemesinden sonra tekrar bios menüsüne gidip default ayarlada dönüp kaydetmeyi unutma.

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
928,964
Üyeler
145,290
Son üye
GWaynerWorld
Top Bottom