Neler Yeni

Babamın kartından oyunlar aldım

GlHarry

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Erdem BELER
de ki kart otomatik ps5 cüzdanında kayıtlı kalmış, ben de spariş verirken boyle oldu cart curt

Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Kenan
Babam bana konsolu aldığımda tripple a oyunlar max 800 tlydi ne anlatıyorsun ozamanlar zaten alıyordum 2k olduktan sonra iş işsen geçti ayrıca ps5 e de 30k vermedik yurt dışından getirttik ayrıca babamla konuşmadığımi nerede biliyorsun konuşmaları okumadığınız belli. Ben zaten alacağım oyunları 15 nisana kadar aldım 15 nisandan itibaren alım yapmıyorum çok yanlış düşünüyorsun.
Mesaj otomatik birleştirildi:

max 1-2k dır
Bak kardeşim ben 27 yaşındayım ve bu oyun pahalı muhabbeti dün başlamadı. Son 5-7 senedir xbox, steam, psn, epic ve aklına gelebilecek tüm servis sağlayıcılar bugünkü korkunç rakamları görmeyelim diye direndi. Şu an bile %50 den fazlası değildir, bire bir kur alan oyunlar. Bir oyuna 1000 TL vermek ucuz; normal, 2000 TL vermek pahalı gibi anlatıyorsun da o yüzden dedim. Birim fiyatında bu oyunlar max 70 TL bilmem anlatabildim mi?

Öte yandan bak kendin ne güzel diyorsun; şöyle yaptık, şuradan getirdik, böyle yapıyorduk diye. Demek ki “ailevi bağlarını bilemem” ama anlayışlı bir baban var gibi duruyor. Bu ülkenin %70’ine git sor babasına konsol aldırtabilir mi diye :)

Ben senin tamamen şımarıklık yaptığını düşünüyorum. Sen buraya pişman olduğun için değil, kendini haklı gösterecek doneler için gelmişsin.

Son vurgunu gizlice yapan adam mı 15’inden sonra bir daha oyun almayacak. :)
Buna da 7 yaş sansürü gertirilmiş vay anasını arkadaş :kekw:
Doğruları sertçe konuşmayı severim ama bazen kelamlar şekil değiştirmeli. :)
1 2 fırça yersin max :) güzel bir şekilde gidip anlatman yakışır sana.
Şu alıntının üstünde önce 1550 TL yazmış, sonra 1130 TL olarak düzenlemiş. :) Ben fiyatı arttırıyorum HEDEF 2031!
Evet biliyorum yaptığım hırsızlığa giriyor, fırça yiyeceğimiz biliyorum hatta harçlıklarimi keserlersede haklılar

Ben hem kendim korkarken hemde onları yatıştırmak için bankayla konuşurken bence bunlar dolandırıcı değil dedim farklı bir iş vardır dedim şuan her oyun nerdeyse 2k dedim onlarda biraz rahatladı.

HAHAHAHDHAHD 😃
Bak benden sana son tavsiye. 1027 oyun ve 1300 küsür dlc lik bir arşivim var Steam’de ve hepsi ya AAA ya da harika indieler ve ultimate edition olmayan sürüm almıyorum. Bir nevi koleksiyoner diyebilirsin bana. Ama ufak bir problemim var, şu an yeterli donanıma sahip değilim bilgisayar olarak.

Şu konuda sana tek ciddi yorum yazan benim, herkes dalga geçmiş farkındaysan… Yaşadığın ilk problemde, kolay olduğunu düşündüğün cüzdan yoluna başvurursan; bugün oyunları alıp yaptığının yanına kar kaldığını zannedebilirsin ama yarın dışarıda “sosyal hayatta” bazı şeyler senden çok daha fazlasını götürür.

Mesele oyuna ulaşmaksa eğer bunun 30 bin tane yöntemi var. Kimse hatalarına 1000 TL iken alıyordum 2000 oldu artık pahalı gibi saçma sapan bahane bulmasın. Sana iyi oyunlar dilerim. Umarım baban sinirlenip Sony’e ticket atmaz. Yoksa elveda account.

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Yiğit Öztekin
Bak kardeşim ben 27 yaşındayım ve bu oyun pahalı muhabbeti dün başlamadı. Son 5-7 senedir xbox, steam, psn, epic ve aklına gelebilecek tüm servis sağlayıcılar bugünkü korkunç rakamları görmeyelim diye direndi. Şu an bile %50 den fazlası değildir, bire bir kur alan oyunlar. Bir oyuna 1000 TL vermek ucuz; normal, 2000 TL vermek pahalı gibi anlatıyorsun da o yüzden dedim. Birim fiyatında bu oyunlar max 70 TL bilmem anlatabildim mi?

Öte yandan bak kendin ne güzel diyorsun; şöyle yaptık, şuradan getirdik, böyle yapıyorduk diye. Demek ki “ailevi bağlarını bilemem” ama anlayışlı bir baban var gibi duruyor. Bu ülkenin %70’ine git sor babasına konsol aldırtabilir mi diye :))

Ben senin tamamen şımarıklık yaptığını düşünüyorum. Sen buraya pişman olduğun için değil, kendini haklı gösterecek doneler için gelmişsin.

Son vurgunu gizlice yapan adam mı 15’inden sonra bir daha oyun almayacak. :))))

Doğruları sertçe konuşmayı severim ama bazen kelamlar şekil değiştirmeli. :))

Şu alıntının üstünde önce 1550 TL yazmış, sonra 1130 TL olarak düzenlemiş. :))) Ben fiyatı arttırıyorum HEDEF 2031!

Bak benden sana son tavsiye. 1027 oyun ve 1300 küsür dlc lik bir arşivim var Steam’de ve hepsi ya AAA ya da harika indieler ve ultimate edition olmayan sürüm almıyorum. Bir nevi koleksiyoner diyebilirsin bana. Ama ufak bir problemim var, şu an yeterli donanıma sahip değilim bilgisayar olarak.

Şu konuda sana tek ciddi yorum yazan benim, herkes dalga geçmiş farkındaysan… Yaşadığın ilk problemde, kolay olduğunu düşündüğün cüzdan yoluna başvurursan; bugün oyunları alıp yaptığının yanına kar kaldığını zannedebilirsin ama yarın dışarıda “sosyal hayatta” bazı şeyler senden çok daha fazlasını götürür.

Mesele oyuna ulaşmaksa eğer bunun 30 bin tane yöntemi var. Kimse hatalarına 1000 TL iken alıyordum 2000 oldu artık pahalı gibi saçma sapan bahane bulmasın. Sana iyi oyunlar dilerim. Umarım baban sinirlenip Sony’e ticket atmaz. Yoksa elveda account.
Oyun pahalı muhabbeti yurtdışında da var, 1 yıl önceki Türkiye ile şimdiki Türkiye de bir değil paramın yetmemesi babamdan izinsiz kartını kullanmam anlamına gelmez haklısın. İşlem geçmişime bakarken hesaplama yanlışı yapmışım. Birkaç kişi hariç diğerlerinin yardımcı olduğunu düşünüyorum. Sonyle ilgili hiçbir şey yapmayacağını düşünüyorum bence öyle birisi değil onun sinirleneceği nokta fiyat konusuda olmayacak yalan söylemem ve arkasından iş çevirmem olacak. Yinede teşekkürler.

kendimi haklı çıkarmaya da çalışmıyorum çünkü haklı olduğum bir konu yok burda konu açma sebebim yaşamış insanlar varsa ne yaptığı ve benim nasıl bir yol izlemem gerektiği ile ilgili fikir almaktı

Harcama itirazı yasal bir süreçtir, banka işlerini çocuk oyuncağı sanıyorsunuz. Hemen kart sahibine durumu açıkla, bankaya gerekli bildirimi yapsın.
Cevap verebilir misiniz acaba? Yazdınız gittiniz ona göre söyleyecektim uyudular öğlene kadar bir şey olmaz herhalde

Son düzenleme:

Mert

80+ Silver
Oyun pahalı muhabbeti yurtdışında da var, 1 yıl önceki Türkiye ile şimdiki Türkiye de bir değil paramın yetmemesi babamdan izinsiz kartını kullanmam anlamına gelmez haklısın. İşlem geçmişime bakarken hesaplama yanlışı yapmışım. Birkaç kişi hariç diğerlerinin yardımcı olduğunu düşünüyorum. Sonyle ilgili hiçbir şey yapmayacağını düşünüyorum bence öyle birisi değil onun sinirleneceği nokta fiyat konusuda olmayacak yalan söylemem ve arkasından iş çevirmem olacak. Yinede teşekkürler.

kendimi haklı çıkarmaya da çalışmıyorum çünkü haklı olduğum bir konu yok burda konu açma sebebim yaşamış insanlar varsa ne yaptığı ve benim nasıl bir yol izlemem gerektiği ile ilgili fikir almaktı

Cevap verebilir misiniz acaba? Yazdınız gittiniz ona göre söyleyecektim uyudular öğlene kadar bir şey olmaz herhalde
Ben de uyudum, o yüzden cevap verememiş olabilir miyim?

Banka iadeyi gerçekleştirse dahi bu konunun peşine düşecek, avukatları aracılığıyla yasal süreci başlatacaktır. Şu an müşteri, kredi kartından habersiz çekim yapıldığı yani hırsızlık söz konusu olduğunu belirten bir şikayet oluşturmuş, konu bu hassasiyetle ele alınacaktır.

Erpol

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
189
İsim
Ertuğrul Bolat
PC kullanmamanın zararları. Sıkışınca korsan oynarsın, paran olunca alırsın.

bert.ozkn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Berat
İkisini de karşına al konuş. Baba kartını kullanan bendim. İlk başta korktum söyleyemedim ne tepki vereceğini bilmediğim için pişman olduğum için şu an benden öğrenmenizi istedim. Konsoluma da el koyabilirsiniz, harçlıklarıma da ne yaparsanız haklısınız ben bir eşeklik ettim. Bunu telafi edebilecek tek şey yanlıştan dönmek. Gibi gibi. Baban, destek talebini sonuçlanmadan kapatırsa daha iyi olur. Bizim oğlan yapmış desin. Bizzat bunun gibi olaylar yaşamış biri olarak söylüyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Yiğit Öztekin
Ben de uyudum, o yüzden cevap verememiş olabilir miyim?

Banka iadeyi gerçekleştirse dahi bu konunun peşine düşecek, avukatları aracılığıyla yasal süreci başlatacaktır. Şu an müşteri, kredi kartından habersiz çekim yapıldığı yani hırsızlık söz konusu olduğunu belirten bir şikayet oluşturmuş, konu bu hassasiyetle ele alınacaktır.
ya zaten babam ve annemle konuştuktan sonra babamlar bankayı ararlar izinsiz kart kullanımı için iptal ederler ki diyelim yasal süreç başladı bu süreç bana karşı mı olacak?

proxcis

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
654
İsim
Semih Aydın
Yalan söylediğin için baban tonlarca bilgi verme, dilekçe işlemleriyle uğraştı ve daha da kötü bir şeyin olabileceğini düşünüyor.
Babanla konuşmak istediğini söyle.
Oyunu oynamayı istediğini ancak paran olmadığı için babanın kartını kullandığını, sorduğunda da utandığın ve korktuğun için yalan söylediğini söyle.

Sirius Blackw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,516
İsim
Patiayak
Discord
LAOZİN#0758
Bu kadar aksiyon yerine 10 lira verip bir ön ödemeli kart alabilirsin dostum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Yiğit Öztekin
Yalan söylediğin için baban tonlarca bilgi verme, dilekçe işlemleriyle uğraştı ve daha da kötü bir şeyin olabileceğini düşünüyor.
Babanla konuşmak istediğini söyle.
Oyunu oynamayı istediğini ancak paran olmadığı için babanın kartını kullandığını, sorduğunda da utandığın ve korktuğun için yalan söylediğini söyle.
Zaten bilgileri anneme vericem babama da kısa özetini anlaticam durumun en son konusmamda da sizi ugrastirsiğim için çok özür dilerim derim

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Yiğit Öztekin
:D sen de az çakal değilmişsin
Annemle konuştum kızdı şuan iyi konuştuk. Ama şuanki derdim babama nasıl açıklayacağım annem bana hala sana güvenirim dedi ama babanın önünde imajın çizildi dedi dün söyleseydin böyle olmazdı dedi ki haklı da.

Splixson

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
844
İsim
Furkan ŞENGÜL
wwe alsaydın bari kapışırdınız

Top Bottom