Neler Yeni

vites geçişlerinde irkinme, ileri geri hafif sarsılma

emrevoxy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Emre
bu neyden olur. vitesi yükseltiyorum ileri geri irkinme, sarsıntı oluyor geçişlerde

GirayHan

80+ Gold
bu neyden olur. vitesi yükseltiyorum ileri geri irkinme, sarsıntı oluyor geçişlerde
debriyaj balatası bitmiş olabilir sıyırmış olabilir , debriyaj teli boşluğunun fazla olması da olabilir zaten debriyaj biterse tel boşa çıkacaktır kavrama doğru yapmayacağı için debriyaj balatasını doğru ayırmayacaktır. sorunun %90 debriyaj balatası. bitmiş olabilir.

emrevoxy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Emre
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
debriyaj balatası bitmiş olabilir sıyırmış olabilir , debriyaj teli boşluğunun fazla olması da olabilir zaten debriyaj biterse tel boşa çıkacaktır kavrama doğru yapmayacağı için debriyaj balatasını doğru ayırmayacaktır. sorunun %90 debriyaj balatası. bitmiş olabilir.
daha sıfır motor 170 km de

GirayHan

80+ Gold
daha sıfır motor 170 km de
farketmez arızalı balata da olabilir. bitmesi şart değil. sorun debriyaj balatası kaynaklı ikinci ve son seçenek debriyaj teli fazla boşa çıkmış olabilir.

emrevoxy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Emre
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
farketmez arızalı balata da olabilir. bitmesi şart değil. sorun debriyaj balatası kaynaklı ikinci ve son seçenek debriyaj teli fazla boşa çıkmış olabilir.
vites geçişlerinde de sıkıntı var zaten bazen tam geçmiyo vites boştayken ışıklardayım 1 e geçmiyo kalıyom ortada. düşürürken basıyom geçmiş gibi ses geliyo geçmiyo minnacık dokanıyom direkt düşüyo garip

GirayHan

80+ Gold
vites geçişlerinde de sıkıntı var zaten bazen tam geçmiyo vites boştayken ışıklardayım 1 e geçmiyo kalıyom ortada. düşürürken basıyom geçmiş gibi ses geliyo geçmiyo minnacık dokanıyom direkt düşüyo garip
Mesaj otomatik birleştirildi:

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,098
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Hocam baskı balata bitmiş olabilir konuyu tam okumadım ama genelde bu tarz şeyler baskı balatadan kaynaklı olur

GirayHan

80+ Gold
motoru ilk aldığımda vites 2 ye bile geçmiyodu taş gibiydi gittim servise usta siz oraya geçin dedi geçtik 15 saniye sürmedi herhalde yapması
debriyaj ayarını yapmadı ise dediğim gibi boşluk yoksa sorun. bitmiş olabilir anında bitirir. ikinci de dediğim gibi arızalı debriyaj balataları. çok nadir de olsa görülür. başıma geldi daha önce. servisten gidip yenisi ile ücretsiz değiştirtmiştim.

plakalar ayırmayı doğru yapmadığı vakit ayarsızlık var ise ustada fabrikadan motoru indirir indirmez gerekli kontrol ve ayarları yapmadı ise debriyaj kolunda boşluk olmadı ise. 100 150 km'de o balatalar biter yani mantık şöyle sen debriyajı sıktığında debriyaj plakaları birbirinden ayrılır. bunun için de boşuk olması gerekli eger bosluk verımezse ayırma yapamaz ve devamlı temas halınde oldugu ıcn vıtes gecıslerı zor gecer ve bazen geçmez devamlı bunu yaptıgında da zaten plakaların ustunde kı sinterli tabaka aşınır ve tükenir. eger motor garantıde ıse ustaya gotur biraz cıngar çıkar ucretsız degısımı yapsın

mantığı çözmen için sana video

emrevoxy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Emre
debriyaj ayarını yapmadı ise dediğim gibi boşluk yoksa sorun. bitmiş olabilir anında bitirir. ikinci de dediğim gibi arızalı debriyaj balataları. çok nadir de olsa görülür. başıma geldi daha önce. servisten gidip yenisi ile ücretsiz değiştirtmiştim.

plakalar ayırmayı doğru yapmadığı vakit ayarsızlık var ise ustada fabrikadan motoru indirir indirmez gerekli kontrol ve ayarları yapmadı ise debriyaj kolunda boşluk olmadı ise. 100 150 km'de o balatalar biter yani mantık şöyle sen debriyajı sıktığında debriyaj plakaları birbirinden ayrılır. bunun için de boşuk olması gerekli eger bosluk verımezse ayırma yapamaz ve devamlı temas halınde oldugu ıcn vıtes gecıslerı zor gecer ve bazen geçmez devamlı bunu yaptıgında da zaten plakaların ustunde kı sinterli tabaka aşınır ve tükenir. eger motor garantıde ıse ustaya gotur biraz cıngar çıkar ucretsız degısımı yapsın

kullanıcı hatası der geçer sanmıyorum garantiye gireceğini

GirayHan

80+ Gold
kullanıcı hatası der geçer sanmıyorum garantiye gireceğini
diyemez. sıfır motor tesliminde tüm ayarlar servis tarafından yapılmak zorunda. bu konu servis hatasıdır .

emrevoxy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Emre

1715335476519.png

LaZz61

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
692
İsim
mehmet ali oğuz
Lan bende yeni baskıbalata değiştim bazen 1 veya 2 vitese geçmiyor takılıyor gibi pedalda hafif boşluk var zaten ayarlanmı alakalı bir durum bu boşunamı tribe giriyorum şanzıman gg felan diye düşünmeye başlamıştım.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
920,555
Üyeler
142,748
Son üye
Wadaaa
Top Bottom