Neler Yeni

vites geçişlerinde irkinme, ileri geri hafif sarsılma

emrevoxy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Emre
diyemez. sıfır motor tesliminde tüm ayarlar servis tarafından yapılmak zorunda. bu konu servis hatasıdır .
hiçbir ayar yapmadılar direkt bayi verdi bana motoru vites gram geçmiyodu 1. viteste gittim servise bi ayar yaptı 2 dk da tam ortada kavrıyordu motoru ilk aldığımda en azından şuan tam sonlara doğru kavrıyor yani o sorunu yaşamasaydım servise de gitmicektim çünkü gidin komple ayarlasınlar diye şeyler demediler çok sorun var motorda. sol grenaj tırnakları çıkık duruyor, vites sakala sürtüyor hafiften , işte o vites ve debriyaj sorunu da var. bide bitane kablo boşta duruyor sol altta birisine sordum Bu kablo - kutup başına bağlanmaktadır, Sorun yaratmaz motorun çalışmasında düzensizlik yapar dedi.

GirayHan

80+ Gold
hiçbir ayar yapmadılar direkt bayi verdi bana motoru vites gram geçmiyodu 1. viteste gittim servise bi ayar yaptı 2 dk da tam ortada kavrıyordu motoru ilk aldığımda en azından şuan tam sonlara doğru kavrıyor yani o sorunu yaşamasaydım servise de gitmicektim çünkü gidin komple ayarlasınlar diye şeyler demediler çok sorun var motorda. sol grenaj tırnakları çıkık duruyor, vites sakala sürtüyor hafiften , işte o vites ve debriyaj sorunu da var. bide bitane kablo boşta duruyor sol altta birisine sordum Bu kablo - kutup başına bağlanmaktadır, Sorun yaratmaz motorun çalışmasında düzensizlik yapar dedi.
motor ne ? ve hangi servis ? yaz ki insanlar bilinçlensin dostum.

bu arada tüketici mahkemesine verirsin kazanırsın paşa paşa o ayarları sorunları çözmek zorundalar

Pişmaniye

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,797
İsim
Can BOZKURT
bu neyden olur. vitesi yükseltiyorum ileri geri irkinme, sarsıntı oluyor geçişlerde
Vites atarkan hafif gaz ver rodajda sert olması normal ha ayarsız bir sertlik varsa debriyaj balatana baktır sorun yoksa devam.

Rotangar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,042
İsim
Efe
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayara ve yazılıma dair her şey
Instagram
rotangar__
Steam
https://steamcommunity.com/id/Rotangar/
Discord
Rotangar#2224

emrevoxy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Emre
motor ne ? ve hangi servis ? yaz ki insanlar bilinçlensin dostum.

bu arada tüketici mahkemesine verirsin kazanırsın paşa paşa o ayarları sorunları çözmek zorundalar
TVS RAİDER125 ÇETİNBAŞ MOTOR BAYİİSİNDEN ALDIM ALDIM. SERVİSİ İSE ANTALYA ESKİ SANAYİDEKİ ÖZER USTA
Mesaj otomatik birleştirildi:

debriyajı hızlı çekiyor olabilirsiniz
debriyaja tam basmayıp yarım basınca ve çok yavaş bırakınca kendimi de hissetmiyim diye eğilip ileri atıyom fazla belli olmuyo ama o kadar kasmaya değmez

GirayHan

80+ Gold
Vites atarkan hafif gaz ver rodajda sert olması normal ha ayarsız bir sertlik varsa debriyaj balatana baktır sorun yoksa devam.
normal değil şehir efsanesi o. vitesler ilk 3km içinde normal geçişi sağlamalıdır. geçmiyorsa sorun var demektir motorda. z900 var şu an bende 1km içinde vitesler yerine oturdu mesela. adam vuruntudan bahsediyor vites geçişlerinin sağlanamadığından bahsediyor sen rodaj diyorsun :D

emrevoxy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Emre
normal değil şehir efsanesi o. vitesler ilk 3km içinde normal geçişi sağlamalıdır. geçmiyorsa sorun var demektir motorda. z900 var şu an bende 1km içinde vitesler yerine oturdu mesela. adam vuruntudan bahsediyor vites geçişlerinin sağlanamadığından bahsediyor sen rodaj diyorsun :D
zincir gergin olduğundan dolayı bu sorunla karşılaşıyor olabilir miyim

GirayHan

80+ Gold
zincir gergin olduğundan dolayı bu sorunla karşılaşıyor olabilir miyim
zincirin aşırı gergin olması yapar ama senin senaryonda değil zincir gerginliği ile vites geçişlerinde ki sorunun alakası yok

ömersz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
96
İsim
Ömer
Koltuğa sizden daha iyi bilen birini oturttunuz mu hiç bide o baksın.

thErenSK

80+ Gold
En İyi Cevap
2
kral hiç motor kullanmadım ama deviri ayarlayamıyor olabilir misin yeni başladığımda arabada yaşıyordum aynı şeyi

Pişmaniye

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,797
İsim
Can BOZKURT
Rodaj süresince sert geçiş normal ancak Arkadaşın dediği gibi vuruyor vuruyor geçmiyorsa o ayrı servise göstermeli.

Top Bottom