Neler Yeni

Korsan oyun indiriyorum virüs bulaşırmı

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Dahası  
Reaksiyon skoru
313
İsim
mehmet
Tamam o yaptığında yanlıştı. Bak şöyle düşün oyunun yapımı için ne kadar para harcanıyor herkes böyle indirirse firmalar ne yesin taş mı niye oyun geliştirsinler. Ondan sonra kötü kötü oyun oynar gidersiniz. Sanal olduğundan hırsızlık gibi gelmeyebilir ama emek hırsızlığı tamamen. Hiç bir farkı yok bir şey çalmaktan ikisininde yapımına para harcanıyor ve maliyeti var.
valla oyuna nekadar para harcadıkları umrumda değil 100dolara oyun satılıyo oda onların sorunu bizi ilgilendirmiyo

noyan123

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
194
İsim
noyanz12
İndir kardeşim bir şey olmaz, bilinçli kullanın bir şey olmaz

mortemeyn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
242
İsim
Mehmet Eyüp Atan
valla oyuna nekadar para harcadıkları umrumda değil 100dolara oyun satılıyo oda onların sorunu bizi ilgilendirmiyo
Kim satıyor?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tamam o zaman her şeyde böyle yap görüyüm seni. Maliyeti önemseme marketten çalarsında sen. Neyse iyi günler sana anlatmak mantıklı değil. Anlamıyosun hırsızlık olduğu kabul edip yaparsan yap.

Dahası  
Reaksiyon skoru
313
İsim
mehmet
Kim satıyor?

Tamam o zaman her şeyde böyle yap görüyüm seni. Maliyeti önemseme marketten çalarsında sen. Neyse iyi günler sana anlatmak mantıklı değil. Anlamıyosun hırsızlık olduğu kabul edip yaparsan yap.
rdr2 ultimate editiona bi bak fiyatına atıyorum ama bianda bakma korkutuyo fiyat

aaaa ama es geçtiğim biryer var kusura bakma 100dolar değil 99.99

qosinux

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Ensar Sönmez
Korsan oyun oynamak hırsızlıktır. Paranız yoksa oynamazsınız olur biter. Paranız yok diye gidip market kasası soymakla korsan oyun oynamak aynıdır. Korsan oyun indiriyorsanız virüs riskini de göze alıyorsunuz demektir.

ahmetmelihalemdar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
602
İsim
Ahmet Melih Alemdar
Kim satıyor?

Öyle almak bu ülke ekonomisinde kolay değil.
Bunu düzeltmek hükumetin işi. Ben de istiyorum herseyin orjinalini kullanayım.
Orjinal ayakkabi elbise alayım, iptv kullanmayayim, orjinal oyun indireyim. Herkesin maddi durumu elverişli değil demek ki.
Evet bir emek söz konusu, evet bir maliyet söz konusu olabilir.
Bunu devlet çözecek. İnsanların alım gücünü onlar ayarlayacak.
20 tane dijital platform var. Hangi birisine para yetirecek insan?
Kiraların min. 10-15 Bin TL den başladığı asgari ücretin 17 Bin TL, emekli maaşının 10 Bin TL oldugu bir ortamda, senin oynamasın demen, emeklinin maaşı yetmiyorsa çalışsın denmesinden farkı var mi?

CupOk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
545
İsim
.
En azından adguard kullanan insanlar korsana hırsızlık diyor. YouTubede kullandığın adguard da hırsızlık. İndirdiğin kaçak müzik de hırsızlık. Kaçak siteden izlediğin dizi de hırsızlık. Böle sabaha kadar sayarsın. Ülkenin geliri belli. Assgari ücretli adama da gidip ben ver 60 doları oyna oyunu diyemem gitsin indirsin korsanını. Kimsenin ne yaptığı beni ilgilendirmez

Moren

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
45
İsim
Abdullah
Kim satıyor?

Kardeşim yaptığın konuşmalar için teşekkür ederim. Artık korsan oyun, yazılım vb. Şeyler indirmemek için dikkat edecem.

Dahası  
Reaksiyon skoru
313
İsim
mehmet
Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
920,585