Neler Yeni

Çözüldü✓ Msi z270 gaming Carbon cpu led.

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,817
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Merhaba Furkan bey, evet ilk sistem de kullandığım ramleri kullanıyorum, asus anakartı kullandığım dönemde uzun saatler rdr2 oynuyordum ve hiç problem yaşamamıştım
B250'de memory oc kilidi var 2400mhz de sorunsuz kullanıyordun muhtemelen xmp açıp kullanıyorsun ve oc olmuyor ramler. yukarıda belki bunları konuştunuz okumadım ama genelde dediğim durumdan kaynaklı oluyor.

Paratoner

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Batuhan
B250'de memory oc kilidi var 2400mhz de sorunsuz kullanıyordun muhtemelen xmp açıp kullanıyorsun ve oc olmuyor ramler. yukarıda belki bunları konuştunuz okumadım ama genelde dediğim durumdan kaynaklı oluyor.
xmp kapalı iken de aynı sorunu yaşıyordum, şuan cpu hata veren bilgisiyarı açtım ve o bilgisayar ile yazıyorum, şuan xmp açık ve power testine devam ediyorum 30 dk oldu ve hata almadım :( bu durum canımı sıkıyor

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,388
İsim
Emre Zengin
testi başlattım yaklaşık 15 dk bu süreçte sadece uygulamanın kendisine drop giriyordu ama bilgisayara drop girmiyordu,
Ekran kartını da bağla bakalım. Bir de öyle yap testi hocam. PSU sağlam gibi duruyor. PSU kablosunu direkt prize taktın di mi?

Paratoner

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Batuhan
Ekran kartını da bağla bakalım. Bir de öyle yap testi hocam. PSU sağlam gibi duruyor. PSU kablosunu direkt prize taktın di mi?
Ekran kartını da takıp pc yi açabilrsem deneyeceğim, uzatma ile testi yaptım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ramler için test var mı?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,388
İsim
Emre Zengin
Ekran kartını da takıp pc yi açabilrsem deneyeceğim, uzatma ile testi yaptım

Ramler için test var mı?
RAM'ler için memtest86 testi var.

Paratoner

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Batuhan

Ekler

• OCCT-24516-051826.png
    OCCT-24516-051826.png
    119.3 KB · Hit: 4
Son düzenleme:

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,388
İsim
Emre Zengin
Ekran kartını taktım jbat ile bios sıfırlayınca PC ti açabildim birazdan testi tekrar edeceğim

@Emre Zengin ekran kartı ile testi yaptım hata almadım
PSU sağlam görünüyor. Priz için o dediğim işlemleri de uygula hocam.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,388
İsim
Emre Zengin
Tamam hocam şimdi ram testi yapıyorum, sonrasın da direk prize bağlayıp denileceğim, peki bu sonuçlarda tekiz çıkarsa sorun ram uyuşmazlığı olabilir mi
RAM tarafında bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. Diğer sisteminde çünkü sorunsuz çalışıyor. RAM'leri 1. ve 3. slota takıp denemiş miydin bu arada?

Paratoner

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Batuhan
RAM tarafında bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. Diğer sisteminde çünkü sorunsuz çalışıyor. RAM'leri 1. ve 3. slota takıp denemiş miydin bu arada?
Evet denemiştim açtığı da oluyordu açmadığı zaman da. Benim anlamadığım bilgisayarı kapatıp fişten çekince 1/2 saat sonra fişi takıp çalıştırınca açılıyor fazla ısınan bir şey de yok anlayamadım

Paratoner

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Batuhan
Emre bey şunu farkettim ramlerden birinin üretim yılı 2020 diğerinin ise 2022

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,388
İsim
Emre Zengin
Emre bey şunu farkettim ramlerden birinin üretim yılı 2020 diğerinin ise 2022
Onun bir önemi yok. Slotun yerlerini değiştirmediysen sistemde sadece 4. slottaki RAM bir takılı kalsın bakalım.

Paratoner

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Batuhan
Onun bir önemi yok. Slotun yerlerini değiştirmediysen sistemde sadece 4. slottaki RAM bir takılı kalsın bakalım.
Hocam xpg 3200 mhz ram aldım 8*2 onaları da denedim cpu ışığı yakıyor, yine dün yatmadan önce pc açılmıyordu, yatarken fişleri söktüm sabah tekrar taktım açıldı, sonra kapatıp bir daha açtım sorun devam etti

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
928,687
Üyeler
145,234
Son üye
unhappy egemen
Top Bottom