Neler Yeni

Ehliyetsiz araba kullanma

MertcanC

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Mertcan çevik
Arkadaşlar yaşımız 18 den küçük olursa ve arkadaşamız yanındayken arkadaşın babasının arabası ile başka bir araca çarparsak ceza yermiyiz veya ceza yersek karşı tarafın hasarını karşılama zorundamıyız

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Arkadaşlar yaşımız 18 den küçük olursa ve arkadaşamız yanındayken arkadaşın babasının arabası ile başka bir araca çarparsak ceza yermiyiz veya ceza yersek karşı tarafın hasarını karşılama zorundamıyız
Karşı tarafın hasarı karşılanır, devlet malına zarar geldiyse o karşılanır, sizin arabaya zarar geldiyse o da karşılanır. Ehliyetsizlikten ve büyük ihtimalle birkaç sebepten daha ceza yenebilir, araba da bağlanır. Kısacası çok masraflı bir iş olur, böyle bir durum olur da yaşanırsa o çocuklara en ağırından geçmiş olsun derim 😀

Son düzenleme:

chade

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
261
İsim
Yiğit
örnek vererek anlatmaya çalıştığın olayı sen yaşadın büyük ihtimalle :d. ehliyetiniz yok, daha reşit bile olmayan çocuksunuz, muhtemelen arkadaşının babasının arabasını da habersizce kaçırdınız, başkasının arabasını kullanıyorken yine bir başkasının arabasına çarpıp 2 araca da hasar veriyorsunuz. bu durumda ceza almama gibi bir şansınız var mı?

SorryImSoBussy

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,974
İsim
HBE
Ehliyetli ya da ehliyetsiz karışılmış bir kaza varsa her iki tarafında kusurları incelenir ve kusurlar yazılır. Ehliyetsiz sürücü asli kusurlu sayılmaz ama ehliyetsiz araç kullanmaktan ve takibi kural ihlallerinden yüklü cezalar alacaktır.

MertcanC

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Mertcan çevik
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ehliyetli ya da ehliyetsiz karışılmış bir kaza varsa her iki tarafında kusurları incelenir ve kusurlar yazılır. Ehliyetsiz sürücü asli kusurlu sayılmaz ama ehliyetsiz araç kullanmaktan ve takibi kural ihlallerinden yüklü cezalar alacaktır.
Peki ceza bizemi yazılır yoksa babayamı
Mesaj otomatik birleştirildi:

örnek vererek anlatmaya çalıştığın olayı sen yaşadın büyük ihtimalle :d. ehliyetiniz yok, daha reşit bile olmayan çocuksunuz, muhtemelen arkadaşının babasının arabasını da habersizce kaçırdınız, başkasının arabasını kullanıyorken yine bir başkasının arabasına çarpıp 2 araca da hasar veriyorsunuz. bu durumda ceza almama gibi bir şansınız var mı?
Babasının haberi vardı ama adam kaza yapmamızı beklemiyordu

Karşı tarafın hasarı karşılanır, devlet malına zarar geldiyse o karşılanır, sizin arabaya zarar geldiyse o da karşılanır. Ehliyetsizlikten ve büyük ihtimalle birkaç sebepten daha ceza yenebilir, araba da bağlanır. Kısacası çok masraflı bir iş olur, böyle bir durum olur da yaşanırsa o çocuklara en ağırından geçmiş olsun derim 😀
Peki karşı taraf hasar karşılama durumunda reddedilirse dava açmaya yetkisi var dimi inşallah yanlış biliyorumdur

chade

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
261
İsim
Yiğit

Peki karşı taraf hasar karşılama durumunda reddedilirse dava açmaya yetkisi var dimi inşallah yanlış biliyorumdur
arkadaşının babasının kafasına tüküreyim. çoluk çocuğun eline araba verilmeyeceğini akıl edememiş mi? kaza masraflarını kitleyebilirsin belki arabayı kullanmamıza siz izin verdiniz falan filan diye ama ehliyetsiz şekilde araç kullandığın için sen de ceza alırsın. yanındaki çocuklara da hiçbir bk olmaz, biz sadece arabada oturuyorduk diyip yırtarlar işten. sen sen ol ehliyetin olsa bile emanet arabayı kolay kolay alma. ben kendi dayımdan amcamdan bile emanet araba almıyorum kaza yaparsam hesap veremem diye

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1

Ceza hem arabaya hem arabayı ehliyetsiz kullanana yazılır. İkinize de kısacası.

4HMET678

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
347
İsim
ahmet taha çelenk
yanlış hatırlamıyosam 12 bin küsür tl araç sahibine 12 bin tlde aracı kullanana ehliyetsiz araç kullanma cezası 24 bin tl ediyor

Denizgezen

80+ Gold
En İyi Cevap
1
İyi ihtimalle aracınız yürüyorsa alın arabayı. Karşı tarafında numarasını alın veya numara bırakın, kısaca karşı taraf araç sahibini bulun. Arayın gece vurdum masrafını karşılayayım deyin. He demezseniz adam kamera kaydı vs. Bulup şikayet ederse geçmiş olsun. Karşı tarafla uzlaşmaya bakın. Ceza işi de tutanak tutulursa ve polis gelirse başlar.
Ben adamı bulup uzlaşmanızı öneririm.
Yaptığınız kaza da umarım ders olmuştur.
Bende kaza yaptım ama kimsenin aracına vurmadım. Hep babamın arabasına zarar verdim. Hiçbir seferde kızmadı.

AGUMBA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
680
İsim
Sercan GÖKALP
Ben olsam bi tur eve kaza yaptırırım çocuğa. Bunlar önemli detaylar

Furkyyy

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Ehliyetsiz araç kullanmaktan birinci golü yersin.
Karşı aracın ve senin kontrolünde olan aracın hasar masrafının da golünü yersin.
Yukarda bahsettiğim ehliyetsiz araç kullanmaktan aracı bağlatırsın onun da parasını ödersin. Bildiğim kadarıyla ne kadar uzun süre kalırsa o kadar yüksek ödenek alıyorlar.
Karşı taraf davacı olursa hukuki süreçle uğraşırsın. Reşit olmadığın için hapis cezası veremezler ama tazminat ödersin.
Gibi gibi türlü türlü şeylerle uğraşırsın. Çok detaylı okumadım yazılan mesajları ama eğer böyle bir şey yaşandıysa çok geçmiş olsun. Yaşanmadıysa da o şekilde kalsın. Anlık hevesle gaza gelip trafiğe çıkmaya değmez. Hele ki İstanbul gibi bir metropolde yaşıyorsan hiç değmez. Bırak arabayı reşit, elinde sürücü belgesi olan birisi kullansın.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
928,664
Üyeler
145,229
Son üye
Erdemke19
Top Bottom