Neler Yeni

🔥İndirim MSİ GFİ63 RTX4060 Laptop 29.999₺🔥🔥

r137

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
r r
Kimsenin değinmediği bir nokta var. Bu Thin serisi dandik kırpılmış vs ama zaten sadece oyun amaçlı alınmamalı. Thin serisi tek avantajı var o da taşınabilirlik. 1.86kg olup Üniversiteye vs yanında taşımak isteyenler için idare eder bir pc olur. Bu fiyat değil de 22bin TL'ye 4060lısını satsalar ben alırdım. Sanırım bazı vivobook tarzı modellerde de ekran kartı var ama onlarda kasa daha ince ve ısınma bundan da fazla oluyor. Bu PC de kırpılmış olmasına rağmen ısınıyor ama dediğim gibi bu ürün Ultrabook ve Vivobook tarzı ürünlerle kıyaslanır. Gaming PC lerle kıyaslamak mantıksız.
Pil ömrü olarak dezavantajları yok mu?

ZaneYugi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
582
İsim
Uğur Ak
İlgilendiği Kategoriler
Ekran kartı, Sıcak fırsatlar, Oyunlar, Monitör
Pil ömrü olarak dezavantajları yok mu?
Var tabi pili çabuk bitiyordur ama yanında sarj cihazını taşıdığında 2.5kg cihazlara göre avantaj sağlar. Onlarda cihaz ağırlığı > Bu cihaz + sarj cihazı ağırlığı olur. Taşınabilirlik açısından avantajı var sadece bu modelin başka bir albenisi yok yani.

Ayrıca çoğu vivobook da sarj olarak çok iyi olmuyor U işlemcisi yoksa ve 70watt vs 90 watt bataryası yoksa ki genelde 48 45 watt batarya koyuyorlar.

• Beğen
Reaksiyonlar: r137

ZODIAC_

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
738
İsim
Semi kaan Çakır
Casperin bile içindeki anakart msi siz ne anlatıyorsunuz :D gidin Casper alın 1 yıl sonra tuşu soyulsun menteşesi kırılsın belki akillanirsiniz :D
.
Mesaj otomatik birleştirildi:

MSI değil clevo diye biliyorum anakart , gamegaraj ve monsterin belli bir kaç modeli MSI anakartli olması lazım onlarla karıştırıyor olmayasınız?
Gf63 de aman aman kaliteli değil zaten , ikinci el ilanlarında baktığım çoğu gf serisinde de menteşe kırık ve tuşlar soyulmuş oluyor :D yanlış olmasın elimden çok MSI donanım ürün geçti ama durum bu .

HDogus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
424
İsim
Doğuş Akyürek
Casperin bile içindeki anakart msi siz ne anlatıyorsunuz :D gidin Casper alın 1 yıl sonra tuşu soyulsun menteşesi kırılsın belki akillanirsiniz :D
.

Markaya göre değil laptop modeline göre değerlendirme yapılır güzel kardeşim. MSI güzel marka ama bu giriş seviyesi kalitesiz kasa, tek fan, 45W ekran kartı, %45nTSC ekran, eski işlemci gibi bir çok eksisi var. Aynı fiyatlara daha güncel ve daha kaliteli modeller varken niye enayi gibi para versin millet? Sen enayi olmak istiyorsan bilemem.

kerimavrs

80+ Silver
Markaya göre değil laptop modeline göre değerlendirme yapılır güzel kardeşim. MSI güzel marka ama bu giriş seviyesi kalitesiz kasa, tek fan, 45W ekran kartı, %45nTSC ekran, eski işlemci gibi bir çok eksisi var. Aynı fiyatlara daha güncel ve daha kaliteli modeller varken niye enayi gibi para versin millet? Sen enayi olmak istiyorsan bilemem.
Casper alıp e** olabilirsin;

Senerr

80+ Bronze
Kimsenin değinmediği bir nokta var. Bu Thin serisi dandik kırpılmış vs ama zaten sadece oyun amaçlı alınmamalı. Thin serisi tek avantajı var o da taşınabilirlik. 1.86kg olup Üniversiteye vs yanında taşımak isteyenler için idare eder bir pc olur. Bu fiyat değil de 22bin TL'ye 4060lısını satsalar ben alırdım. Sanırım bazı vivobook tarzı modellerde de ekran kartı var ama onlarda kasa daha ince ve ısınma bundan da fazla oluyor. Bu PC de kırpılmış olmasına rağmen ısınıyor ama dediğim gibi bu ürün Ultrabook ve Vivobook tarzı ürünlerle kıyaslanır. Gaming PC lerle kıyaslamak mantıksız.
Onlara kıyasla yine şarj süresi kısadır. Onlar U işlemci vs. koyuyorlar veya ekran kartı koymuyorlar 45W bile olsa daha iyi üniversite laptopu olur oyun oynamayacaksa. Oyun oynayacaksa zaten şarj adaptörünü takması gerektiği için 1.8 kg diye laptop almak ne kadar mantıklı bilemedim. Şarj aleti ile zaten 2 kg olacak ve geçecek bu.

Casper'ın içindeki anakart MSI değil zaten onu nereden çıkardın ? Öyle bir şey olsa her yer Casper önerisi olurdu. İnan G870'in Alüminyum alışım kasası senin 1.8 kg kasayı tokatlar.

MSI değil clevo diye biliyorum anakart , gamegaraj ve monsterin belli bir kaç modeli MSI anakartli olması lazım onlarla karıştırıyor olmayasınız?
Gf63 de aman aman kaliteli değil zaten , ikinci el ilanlarında baktığım çoğu gf serisinde de menteşe kırık ve tuşlar soyulmuş oluyor :D yanlış olmasın elimden çok MSI donanım ürün geçti ama durum bu .
Clevo değil 4000 serisi Gpu'ların hepsi G870'teydi sanırım yani Quanta kasasının motherboard kullanıyor. Yine kötü aslında ama clevo değil.

Son düzenleme:

ZaneYugi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
582
İsim
Uğur Ak
İlgilendiği Kategoriler
Ekran kartı, Sıcak fırsatlar, Oyunlar, Monitör
Onlara kıyasla yine şarj süresi kısadır. Onlar U işlemci vs. koyuyorlar veya ekran kartı koymuyorlar 45W bile olsa daha iyi üniversite laptopu olur oyun oynamayacaksa. Oyun oynayacaksa zaten şarj adaptörünü takması gerektiği için 1.8 kg diye laptop almak ne kadar mantıklı bilemedim. Şarj aleti ile zaten 2 kg olacak ve geçecek bu.

Casper'ın içindeki anakart MSI değil zaten onu nereden çıkardın ? Öyle bir şey olsa her yer Casper önerisi olurdu. İnan G870'in Alüminyum alışım kasası senin 1.8 kg kasayı tokatlar.

Clevo değil 4000 serisi Gpu'ların hepsi G870'teydi sanırım yani Quanta kasasının motherboard kullanıyor. Yine kötü aslında ama clevo değil.
2kg olmakla 2.5kg olmak arasında senin için fark olmayabilir. Ama birinde sarj cihazını ekleyince 3kg a yakın oluyor. Ben Casper bedava verseler almam. Anakart, kararlılık, yazılım desteği vs konular nedeniyle. Bu laptop ondan iyi değil zaten baya giriş seviye bir laptop ama yine de 22 23bin seviyesinde olsaydı 4060 olan MSI modeli alırdım. Bana soracak olursan 2 laptop da alınmaz ne MSI bu fiyata ne Casper hiçbir fiyata.

HDogus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
424
İsim
Doğuş Akyürek
Casper alıp e** olabilirsin;
Ah benim güzel kardeşim yaşın küçük anlıyorum. Keşke millete laf sokma derdine girene kadar noktalama işaretleri nedir ve neden kullanılır öğrenseydin.

Senerr

80+ Bronze
2kg olmakla 2.5kg olmak arasında senin için fark olmayabilir. Ama birinde sarj cihazını ekleyince 3kg a yakın oluyor. Ben Casper bedava verseler almam. Anakart, kararlılık, yazılım desteği vs konular nedeniyle. Bu laptop ondan iyi değil zaten baya giriş seviye bir laptop ama yine de 22 23bin seviyesinde olsaydı 4060 olan MSI modeli alırdım. Bana soracak olursan 2 laptop da alınmaz ne MSI bu fiyata ne Casper hiçbir fiyata.
Size Casper aldırıp ne yapacağım ben ? Ne istiyorsan al umurumda değil. MSI'ın Casper'dan bin kat daha forumlarda prestiji vardı, her yerde öneriliyordu. Giriş seviyesinde yaptığı aç gözlülüğünü yani firmanın gerçek yüzünü görmüş olduk thin serisi sayesinde. Ne kadar bu laptopu kullanan tanıdığım varsa memnun değil. Ayrıca şarj cihazını almakla oyun oynanmıyor galiba hayatınızda hiç laptop kullanmadınız, faresidir, kulaklığıdır. Oyun amaçlı alıyorsan laptopu ağırlık derdin olmamalı, olacaksa da oyun oynamadan sadece cihazı taşırsın durum bu, zaten 2.5 kg taşıyabilen 3 kgde taşıyabilmeli ben bunu anlatıyorum. Bu laptopu ne oyun ne ofis ikisi içinde almak iyi değil. 1.8 kg olması bunları değiştirmez. Yani avantaj ama adı zaten thin bunun bir zahmet o da olsun. İnce ve hafif kaliteli cihazlar = para olduğundan giriş seviyesi oyun laptoplarına kg olarak düşük yapıp 45W gpu ile satmaya çalışmak bana garip geliyor.

Model odaklı gitmek yerine marka odaklı gidenler haberi olmadan 45W cihaz alıyor bu da burada ağırlık diye oynuyor. Ben Casper övmek istemem ama bu laptop piyasaya sürülmemeliydi bile.

Bana da bedava MSI thin GF63 versinler almam sana veririm. Sen böyle serilere alışıksın belli ki.🤣

Son düzenleme:

kerimavrs

80+ Silver
Ah benim güzel kardeşim yaşın küçük anlıyorum. Keşke millete laf sokma derdine girene kadar noktalama işaretleri nedir ve neden kullanılır öğrenseydin.
velet keşke küçük olsam inan senden büyüğümdür senle konuşurken noktalama işaretine dikkat edecek değilim hıyarto.

Senerr

80+ Bronze
Aynı olayı Casper yapsa aynı şekil eleştirirdim ben ki Casper'ın zaten her şeyi kopya hatta Casper'ın G870 modelini forumda baya eleştiriyorum ama MSI'dan beklemezdim bu modeli. Olmamış, koy şuna 90W batarya G870'te bile 65W mı ? Ne var. Asus TUF A15 koyuyor 90W. Bunun içinde 100W batarya olsa ben bile sevebilirdim ama 60 hz ekran koyması mı ? Tek fan vs. ofis ile oyun laptopu arasında kalmış bir model gibi geliyor.

kerimavrs

80+ Silver

Msi alayını parçalar :D lenovo hariç :D laptopun kralı lenovodur sonra msi

Dahası  
Reaksiyon skoru
192
İsim
Furkan Sünney
Beyler, siz niye bu çocuğa çözüm sunmaya, doğru yolu göstermeye çalışıyorsunuz anlamıyorum. Forumun en toksik üyelerinden birisi. Çocuk bir şey paylaşıyorsa, o ürün asla kötü olamaz, dünyadaki hiçbir ürün ondan daha iyi olamaz. İnatlaşmayın şu çocukla bırakın keyif sürsün çünkü elinde olan, tutunabildiği tek şey kötü de olsa yapabildiği şu paylaşımlar.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
920,585
Üyeler
142,757
Son üye
firatars
Top Bottom