Arama sonuçları: *

1. I

İşlemci değiştirdikten sonra ekran kartı çalışmıyor? Yardım.

Kesin çözüm, bios üzerinden secure boot ayarını CSM olarak ayarladım ve kartı sorunsuz tanımaya başladı. Teşekkürler herkese🙏🏼
  2. I

Hocam sorunu çözdüm gibi, en azından görüntü aldım ve driver işlemlerindeyim. Çözüm olarak ise Shapphire Nitro üzerinde bir tuş var, bios mode olarak geçiyor diyorlar, konumunu değiştirdim, tekrar denedim ve ikinci denememde görüntü geldi.
  3. I

Naçizane hocam dediklerinizde haklı olabilirsiniz, fakat ben arka planda bilgisayarın açıldığını anlayabiliyorum. Görüntü vermemesi çok garip. Uzun süredir kullandığım bilgisayar olduğu için görüntü alamasamda açıldığını anlayabiliyorum. Ram de sıkıntı olsa tek tuşla direk kapatır kendini...
  4. I

Hocam maalesef hepsini denedim, ekran kartında problem olması da mümkün değil, Ryzen 1500 işlemci takınca görüntü veriyor. Ryzen 5500 takınca vermiyor. Ama rx580 çıkarıp gtx1060 takınca görüntü geliyor. Tek seçenecek psu besleyemiyor demek kalıyor gibi, onunda 550 w olması kafamı karıştırıyor işte .
  5. I

Cmos üzerinden mi sıfırlama diyorsunuz hocam?
  6. I

Hayır gelmiyor hocam, bilgisayarı kullandığım dönemde de hiç gelmezdi.
  7. I

Hocam onu tam anlamıyorum ancak, bilgisayarın açıldığını anlayabiliyorum. Tekrar kapat tuşuna bastığımda açık bilgisayar süresinde kapanıyor. Zaten eski ekran kartımı takınca görüntü alıyorum. R 5500 ile rx580 birlikteyken çalışmıyor. Rx580 ile R1500 birlikte çalışıyor bu sebeple ekran kartında...
  8. I

6 saattir ne çektiğimi ben biliyorum, bişeyi mi atlıyorum diye düşünür oldum.😊
  9. I

Hocam sıkıntı şu, yeni işlemciyi taktığımda hiç görüntü alamadığım için eski ekran kartım olan 1060 ti ı taktım görüntü gelince hemen format attım. Henüz hiç bişey kurmadım. Tekrar Rx580 taktığımda bilgisayarın monitörüne herhangi bir şekilde görüntü gelmiyor.
  10. I

Bios da güncel, yani psu gücü yetmiyor dicem, ancak 550 w bu sistem işin gayet yeterli olması lazım.
  11. I

Hocam tüm gücü kapatıp mecburen pcyi söküp o şekilde taktım. Bilgisayar işlemciyi görüyor, eski ekran kartım olan 1060 ti ile, rx580 takınca görüntü vermiyor. RX580 nitro da eski işlemcim r1500 ile çalışıyor.
  12. I

Merhabalar arkadaşlar bir konuda yardımınıza ihtiyacım var, bugün b350 m pro vd anakartımda bulunan ryzen 5 1500 işlemcimi Ryzen 5 5500 ile değiştirdim. Bios güncellemesini yaptım. Aynı zamanda işlemciden önce 1060 ti 3gb ekran kartımı da Rx580 nitro ile değiştirmiştim. İşlemci değiştirene kadar...
Top Bottom