Arama sonuçları: *

1. M

Kaburga kırığında neler yapılmalı

Annem köyde bir kaza sonucu 3 kaburga kemiğini kırdı. 1.5 ay oldu geçti üstünden son kontrol de kemikler pek kaynamamış neden kaynamadağını bilmiyorum demiş. Akciğere batma riski var. Morali bozuk, stres yapıyor. Tavsiyelerinizi dinlemek istedim. Daha önce kaburga kırığı yaşayan varsa tavsiyesi...
  2. M

Alçıdan çıkan ayak kaç gün şiş kalır?

Arkadaşlar merhaba, ayak fibula kemiğimde kırık vardı. 39 gün alçıda kaldı. 3 gün önce ayağım alçıdan çıktı. Ayağımda hala şişlik var. Sıcak su tedavisi önerdi doktor. Şişlik ne zaman inmeye başlar?
  3. M

Alçıyı erken çıkartmak

Ayağım, fibula kemiğim de kırık var, parçalı kırık değil. Doktor çarşamba günü kendiniz çıkartınız dedi. Çıkartmayı düşünüyorum. 2-3 gün erken çıkartan var mı?
  4. M

Kırığım kaynamamış mı?

Arkadaşlar selam, bugün kontrole gittim. Doktor, 10 Nisan da alçıyı kendim çıkartabileceğimi söyledi. Egzersiz önerdi. 1 hafta 2'li değnekle, 2 hafta 1 değnekle azar azar başabileceğimi söyledi. Telefondan röntgen sonuçlarına baktım, içime kurt düştü. Ayağım hala kırık gibi görünüyor. Alçı...
  5. M

Parmağım kırık veya çatlak olabilir mi

Arkadaşlar 3 hafta önce kavga da ayağım kırıldı. Sol el işaret parmağımda şişlik vardı ama ağrı yoktu. Unuttum doktora söylemeyi. 3 hafta oldu, parmağım hala biraz şiş ve tırnağın biraz üstünde ufak morluk var. Parmağı mı oynatabiliyorum, gündelik şekilde kullanabiliyorum. Her işi yaptırıyor...
  6. M

Kırılan ayakta parmaklarda uyuşma

18 gün önce sol ayağımda fibula kırığı oluştu. Alçı tedavisi yapıldı. 2-3 gündür ayağımı masaüstü bilgisayarın altına koyuyorum yastıkla beraber. Ayak parmaklarımda uyuşma oluyor. bu tehlikeli bir durum mu? koymamalımıyım? daha önce yaşayan var mı?
  7. M

Bir an alçılı ayağın üstüne basmak sorun olur mu?

Arkadaşlar doktor ayağımın kırık olduğunu üzerine basmamı aksi taktirde ameliyat gerekir dedi. Değnekle yürürken kaydı düşmemek içim bir anlık ayağımın üstüne bastım ama hiç ağrı sızı olmadı, hala da ciddi ağrı yok ciddi bir şey olur mu?
  8. M

Ayağım kırılmış ne yapmalıyım

Arkadaşlar selam, Acil ayağımın kırıldığını söyledi. Yarın ortapediye görüneceğim. Röntgeni pek anlayamadım, tehlikeli bir durum var mı? iyileşmesi kaç hafta sürer? Nelere dikkat etmeliyim? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler
Top Bottom