Arama sonuçları: *

• Users: Darfa
  • Content: Konular
  • Order by date
  1. Darfa

Çözüldü✓ Laptop için SSD önerisi

Merhaba Arkadaşlar, Elimde Asus gl553vd laptopu bulunuyor. 128gb kendi ssd si var, artık bunu değiştirmek istiyorum. Ama kaçlık ssd takabilirim? Uygun olmayan bir hız veya kapasite sınırı varmıdır? Laptop'un özelliklerini ekledim. Buna uygun en yüksek takabileceğim ssd nedir? yardımcı olabilir...
  2. Darfa

Beyaz Kasa Fanı - Asus sync ile çalıştırma

Merhaba, 6 adet beyaz fan alacağım. Komple beyaz olmasını istiyorum ve Asus sync ile çalışmasını istiyorum. Bütçe sınırlamam yok. Sıvı sogutucum asus, fanları ortak çalışsın istiyorum. Sanırım Corsair ile bunu yapamıyorum? Yapılabiliyor mu bilen var mı...
  3. Darfa

16 ( 12+4 ) Pin Beyaz Gpu güç kablosu

Merhaba, Yurtiçinde 16 ( 12+4 ) Pin Beyaz Gpu güç kablosu satan bir yer var mı? Baktım baya ama bulamadım. Aliexpress'ten buluyorum sadece. PC toplıcam o kadar beklemek istemiyorum. Bulabilirseniz link ler misiniz. GPU : Asus rog 4080 White Edition PSU : Thermaltake GF3 1350W.
  4. Darfa

RAM lerdeki Voltaj değeri önemli midir? Neye bakılmalı

Merhaba, Bu voltaj değeri tam olarak nedir açıklayabilecek link atabilecek varmıdır? Mesela ben G.Skill Trident Z5 RGB 32(2x16) DDR5 CL36 ramlerini almak istiyorum. Voltaj değeri 1.4 V . Ve işlemcim i9 13900K tavsiye edilen ram voltajı 1,35 V. Buna takılarak bu rami almamalı mıyım? Nasıl...
  5. Darfa

13900K'lı Sisteme PSU Tercihi

Merhaba arkadaşlar, Toplamayı planladığım pc parçalarını yazdım. Şuanlık , işlemci, kasa ve Kingston K3000 ssd alındı. Bunlar dışında değiştir diyebileceğiniz öneriniz varsa, bekliyorum. Birde PSU konusunda hala kararsızım. Şu ikisinden birini seçmek istiyorum. Corsair HX1500i 1500W 80...
  6. Darfa

Hangi PSU daha mantıklı ? Corsair vs Thermaltake

Merhaba arkadaşlar, Sitelerde hesapladıgımda minumum 1200w gerektiren bir psu almam gerekecek. Fiyatları birbirine yakın iki model arasında hangisini seçerdiniz. Fiyata takılmadan yanıtlayın. Corsair HX1500i 1500W 80 Plus Platinum vs Thermaltake Toughpower GF 3 1350W 80+ GOLD *Corsair watt...
  7. Darfa

İşlemcilerdeki Max Memory Speed nedir? İntel i9 13900K - DDR5 5600 max?

Merhaba, İntelin paylaştığı bu fotoğraftaki max memory speed ne anlama geliyor? Örneğin İntel i9 13900K işlemcim var, anakartım 7800 mhz'e kadar ram kullanımına izin veriyor. DDR5 7200 mhz hızı olan bir ram taktığımda, işlemcinin üst sınırı ddr5 te 5600 olduğu için herhangi bir kısıtlama...
  8. Darfa

PCI-e 4.0 ekran kartı, PCI-e 5.0 anakart slotuna takmak

Merhaba, Ekran kartı slotlarını görmediğim için basit bişey soruyor olabilirim. Anakartta bulunan pci-e 5.0 ekran kartı slotuna aşagıda yazdıgım kartı takmak istiyorum. Pci 5.0 hızını alırmıyım? Çünkü ekran kartının kendi sitesindeki özelliklerinde Pci-e 4.0 yazıyor. (Resim ekran kartı...
Top Bottom