Arama sonuçları: *

1. E

Oyunlarda RAM kullanımı az oluyor

Hayır o da değil. Yukarıdaki yazıları okuyun bundan bahsettik zaten.
  2. E

Okumadınız galiba zaten söyledim bir sorunum yok diye sadece merak ettiğim için soruyorum. Aynı özellikte başka sistemlerde kullanım daha fazla oluyor nedense.
  3. E

VRAM kullanımını GPU sütununa atadım zaten öyle bir karışıklık yok. Process olayı benimde aklıma geldi ve benchmark kanallarından birine sordum aynı şekilde memory / process seçili dedi yani bu da olamaz.
  4. E

Evet. Memory usage ve memory usage / process'den bahsedeceksiniz sanırım. Sadece Memory usage / process ile kontrol ediyorum.
  5. E

i3-12100F RX 6600 16GB RAM H610M-K D4 FPS düşüklüğü veya drop gibi bir sorunum yok sadece merak ettiğim için soruyorum. Neredeyse tüm oyunlarda RAM kullanımı az oluyor. Mesela Valorant'da aynı sistemin benchmark videolarına bakıyorum onlarda 7-8 GB'lık bir kullanım oluyor ama bende 2-3 GB...
  6. E

1080p videolar 360p gibi gözüküyor

8 Bit, DP ekran kartına takılı, kabloları kontrol ettim bir sıkıntı yok ve çözünürlükte 1080p. Bir tek monitör için driver bulamadım ama LG'nin yazılımını indirdim güncelleme gelirse diye bekliyorum. Onun dışında Youtube 1080p çözünürlüğü biraz daha iyileşti ama 480p hala 144p gibi gözüküyor...
  7. E

1080p videolar 360p gibi gözüküyor

https://www.hepsiburada.com/lg-24gq50f-b-24-165hz-1ms-freesync-dp-hdmi-fhd-va-gaming-monitor-pm-HBC00003O41Z1 Bu monitörü aldım fakat YouTube'da videolar çok kalitesiz oluyor. Normalde her zaman 480p izlerim ama sanki bu monitörle 144p gibi. 1080p bile olması gereken kaliteden çok daha düşük...
  8. E

Maksimum 16.000TL hazır sistem önerisi

Aslında sadece monitörü ikinci el almayı düşünüyordum ama sıfıra vereceğim 16k ile ikinci elde çok daha iyi sistemler toplanabiliyor orası da doğru. Yine de teşekkürler (y)
  9. E

Maksimum 16.000TL hazır sistem önerisi

Ağırlıklı olarak oyun için ve monitör hariç olacak şekilde maksimum 16.000 TL bir sistem bakıyorum. Öneride bulunabilecek var ise şimdiden teşekkürler.
  10. E

Yüksek CPU kullanan oyunlarda işlemci turbo frekansına ulaşamıyor.

5 Aydır termal macun yenilemiyorum, sıcaklıklar dediğim gibi çok fazla değil ama hafif bir artış oldu. Genel bir temizlik yapıp macun yenilesem faydası olur değil mi sizce ?
  11. E

Yüksek CPU kullanan oyunlarda işlemci turbo frekansına ulaşamıyor.

Selam, Windows 11 kullanıyorum işlemcim Intel i5-1135G7 Dizüstü işlemcisi ve turbo ile maks. 4234MHz'ye ulaşabiliyor. Başlıkta belirttiğim gibi %25'in üstünde kullanım olan oyunlarda frekans limitini kaldırsam bile işlemci 3830MHz'de takılı kalıyor. FPS'i 60'a sabitlediğimde ise işlemci...
  12. E

Maksimum 11.000 TL Oyun amaçlı masaüstü önerisi

Oynayacağım max grafik isteyen oyunlar Asetto Corsa, GTA V zaten, sanırım şuan ilk tercihim APU sistem olucak. Yine'de araştırmaya devam edeyim ben. Teşekkürler öneride bulunanlara.
  13. E

Yada 5600G APU sistem idare eder mi? dersiniz 1 2 sene ekran kartı alana kadar ?
  14. E

Okadar arttıramam, daha düşük özellikli bir model bulabilirmisiniz ? Grafik olarak çok yüksek bir beklentim yok zaten işlemcisi güçlü olsa yeter.
  15. E

Bir alternatif olarak R5 3600 GTX 1650'li bir sistem nasıl olur ? veya 3600 yerine 10400F
  16. E

10105F Günlük kullanım için ideal midir ?
  17. E

Selam, maksimum 11k bir masaüstü almak istiyorum. Bütçeyi daha fazla arttıramam, monitöre para ayırmam gerekiyor. Oyun amaçlı kullanılıcak. Bu bütçeyle ne kadar iyi bir sistem bulunabilir bilmiyorum ama lütfen kesin 500GB SSD olsun.
Top Bottom