Arama sonuçları: *

• Users: erkamacar
  • Content: Konular
  • Order by date
  1. E

AM5 Dahili Grafikli Düşük Güç Tüketen İşlemci Tavsiye

Merhaba ofisteki muhasebe amaçlı kullandığımız kasayı AM5 sistem olacak şekilde anakart, işlemci, RAM olarak değiştirmek istiyorum. Kasada şu an Intel G4400 ve Frisby'in 300W PSU'su, 8GB RAM var. Ekran kartına ihtiyacımız olmadığı için dahili grafikli, çok güç tüketmeyen, çekirdek sayısı...
  2. E

NiPoGi AM02 PRO AMD Ryzen 7 5700U Alınır Mı?

Merhaba muhasebe işleriyle uğraşan bir ofis için bilgisayarları yenileyeceğiz, F/P mini PC yada kasa toplamayı düşünüyorduk lakin aşağıda linkini verdiğim mici PC dikkatimi çekti. Ne dersiniz işimizi görür mü? Excel, muhasebe programı vesaire yapılacak. Ekran kartından çok işlemci gücü iyi...
  3. E

27" FHD IPS Monitör Tavsiyesi

Merhaba monitörü ofis için alacağım. Herhangi bir tasarım vesaire işi yapılmayacak excel gibi programlar kullanılacak o yüzden renkler çok önemli değil ama gözleri de kanatmasın. Parlaklık bi tık önemli birde hoparlör olursa çok iyi olur. Hertz de lazım değil. Yardımcı olabilirseniz çok...
  4. E

85-90.000 TL Toplama/Hazır Kasa Önerisi

Merhaba herkese, İş amaçlı hazır yada toplama kasa alacağız. Bütçenin tamamı kasaya gidecek. Render, tasarım, çizim vb. programlarda kullanılacak. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
  5. E

Lenovo ThinkBook 16p gen3 "amdacpbus.sys" PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA hatası

Ürünü daha bugün teslim aldım, Windows 10 kurup destek sitesinden tüm sürücüleri indirdim kurdum. 2 kere bu hatayı verdi. Yeniden başlatırken ya da aniden. Ve çok ama çok ısınıyor. FC24'te 45 FPS üstünü görmedim, MUX ile AMD grafik kartını devre dışı bıraktığım halde. Sizce sorunlu mu ürün, ne...
  6. E

5.000TL UPS Tavsiyesi

Merhaba herkese bir arkadaşım deprem bölgesinde ikamet ediyor, sürekli elektrik kesintileri oluyor. Kendisi sistem topladı zamanında. Bu kesintilerden dolayı kullanmak istemiyor, zarar verir diye. Bütçesi -+ 5.000₺ F/P bir UPS almak istiyor. Benimde çok detaylı bilgim olmadığından sizlere...
  7. E

Sistem Ne Kadar Eder? 13400F//RTX3070

Merhabalar herkese iyi günler dilerim. Sistemi Ağustos 2023'te bazı yükseltmeler yaparak Vatan Bilgisayardan aldım. Anlık bir heves sonrası satma kararı aldım. Monitörlü monitörsüz ne kadara koymalıyım bilgi verebilir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim. İşlemci: Intel i5-13400F // KFG // Ağustos...
  8. E

MSI PRO Z790-P Düşük Wi-Fi Çekimi

Merhabalar, ben Erkam. Herkese iyi günler diliyorum. Dün Gigabyte H610M H V2 olan anakartımı sıfır şekilde MSI PRO Z790-P Wi-Fi DDR4’e yükselttim. BIOS ve tüm driver’ları kurdum/güncelledim. Ona rağmen aynı konumda olan 2017 yılından alınma laptobum 2.4/5GHz bandlarında anakartın sergilediği...
  9. E

Kasanın Fanlarını Yenilemeli miyim?

Merhabalar herkese ben Erkam, geçtiğimiz Ağustos ayında PCHocası Goat sistemini satın almıştım. Sistemde 13400F ve 32GB yükseltmesinin yanında SE-224XTS soğutucuda ekledim. Kasada gelen 4 tane fan sadece "molex" bağlantısıyla çalışıyor açıkcası fanlar kaç RPM'de çalışıyor CFM değerleri ne...
  10. E

13400F Kullanım Yüzdesi Farklılığı

Merhabalar PC Hocası Goat (13400F işlemci/32GB RAM) sistemini kullanıyorum sadece işlemci soğutucu olarak ID-Cooling SE224-XTS eklendi. Bugün PC Hocası'nın yayınladığı sistemdeki RDR2 grafik ayarlarını birebir yaparak sistemde sorun var mı diye kontrol etmek istedim. İşlemci kullanımında ve...
  11. E

PCHocası-Goat (13400F/RTX3070) Testleri Normal Mi?

Merhabalar herkese. Bu sistemi soğutucu dahil 21.930 TL'ye satın almış bulundum. Bugün sıkıştırılmış (Repack) olan bir dosyayı (açılmamış hali 70GB, açılmış hali 150GB) CoreTemp programında CPU sıcaklıklarının 75 derece civarında olduğunu gördüm. Halbuki soğutucu montajı yaptığımda (daha 1...
  12. E

PCHocası Goat Gürültülü Çalışıyor

Sistemi teslim aldım lakin çok sesli çalışıyor, içine baktığımda tüm fanların 3 pinli büyük sokete ard arda bağlandığını gördüm, egzoz fanından da 2 pin kablo çıkıyor ve kabloda reset sw etiketi var. Reset sw kablosu, anakarta da bağlı değil. Reset tuşuna bastığımda renkler değişiyor. Ayrıca...
  13. E

13400F Için Soğutucu Tavsiye

Merhabalar PCH Goat sistemi için hava soğutucu bakıyorum kasanın maximum hava soğutucu desteği 163mm. Bütçe F/P olarak en alınabiliri hangisi ise o olacak. Şimdiden teşekkür ederim.
  14. E

13400F Için F/P Ddr4 Anakart Tavsiyesi

Merhabalar, PCH Goat sistemin anakartı hiç içime sinmiyor. Wi-Fi'li, 13. gen işlemcilere oluyorsa OC özellikli fiyatın en düşük anakart hangisidir? Öneri yaparsanız çok sevinirim. Ben bulduklarımı aşağıya bıraktım. Kasa Boyutu L410xW215xH482mm Anakart 1 Anakart 2
  15. E

Mimar için 50.000TL Hazır Sistem Tavsiyesi

Merhabalar arkadaşlar, render ve 3D tasarım amaçlı mimarlık ofisine hazır sistem kasa almam gerekiyor. Toplamaya güvenemiyorum malum piyasada çok sahte ürün dolaşıyor. Ben baya bi baktım sitelere ama en iyi kongfigürasyonu sağlayamadım kafam allak bullak oldu. O yüzden yardımcı olursanız çok...
Top Bottom