Arama sonuçları: *

• Users: stqson
  • Content: Konular
  • Order by date
  1. S

Yardım Fazladan bir tane daha SSD takmak?

B550M DS3H ana kartına sahibim ve dahili depolama olarak SSD yönünde kingston fury renegade 1tb 7300/6000mb'a sahibim. Ancak bir tane daha aynı SSD'den takmak istiyorum. Bunun için bir tane daha fazladan slot var mı? Var ise de 2. bir ssd takarsam performans düşüklüğü yaşar mıyım?
  2. S

Bilgisayarımdan garip bir ses geliyor?

Genelde oyunları açınca bu ses geliyor. Diger oyunlarda bu sorunu yasamadim ancak rocket league oyununda bu ses türeme gibi türüyor. Bilgisayarim 3 haftalik, RTX 3060TI + Ryzen 5 5600
  3. S

alt+tab atınca aniden işlemci ısınıyor?

Merhabalar MSI Afterburner programı ile her zaman sıcaklık değerlerini kontrol ederim. Kasamda thermaltake contac silent 12 modeli var ve şu sorun var. Aynı zamanda işlemcim ryzen 5 5600. Oyunlarda genelde 55-65 derece arasında oyunu oynarım ancak alt+tab attığımda sıcaklık 70-72 derecelere...
  4. S

Ryzen 5 5600 sıcaklık değerleri (stok vs kule tipi)

Kolay gelsin arkadaşlar, yeni bir kasa almıştım. Bu kasa da ise işlemci olarak Ryzen 5 5600 bulunuyordu ve yanına kule tipi soğutucu olan Thermaltake Contac Silent 12 (PWM) modelini aldım. Ancak bir gün boyunca tam performans ile AMD stok fanı ile kullandım ve sıcaklık değerlerini not aldım...
  5. S

BIOS'da fanı kontrol edemiyorum?

Kolay gelsin arkadaşlar. Öncelikle "GIGABYTE B550M DS3H" ana kartını kullanıyorum ve BIOS üzerinden fanlarım "SYS" fan olarak ayrılıyor. CPU fanın hızını ve diğer şeylerinin hepsini ayarlayabiliyorum aynı zamanda kasa olan fanların hepsini SYS_FAN_1 üzerinden ayarlayabiliyorum. Ancak bir tane...
  6. S

Yardım Apex Legends maç geç buluyor?

Crossplay açık ve bazen 15-20 dakika maç bulmasını bekliyorum. Neden? Aynı zamanda oynadığım mod duo.
  7. S

Yardım Darboğaz mı yaşıyorum?

1080p ve orta ayarlardayım. GPU kullanımı %40-50 civarlarında gezerken CPU %70-75'lere kadar çıkabiliyor. Ayarları en yükseğe aldığım zaman GPU %95-100 olurken CPU %50-60 oranlarında kalıyor ama yüksekte oynamayacağım. Darboğaz mı yaşıyorum? EKRAN KARTI: GIGABYTE RTX 3060TI GAMING OC ISLEMCI...
  8. S

Yardım 15 metrelik ethernet kablosu ile internete bağlanabilir miyim?

Arkadaşlar yeni bir bilgisayar aldım ancak modemim oturma odasında ve bilgisayarı kendi odamda kullanacağım. Modemimi hiçbir şekilde internet sağlayıcısı dahil odama taşıyamıyorum sorunlardan dolayı. Bu yüzden ethernet kablosu ile modemden direkt odama ethernet kablosuyla interneti bağlamak...
  9. S

Yardım Bilgisayarımda wi-fi özelliği var mı?

Merhaba arkadaşlar, bazı bilgisayarlarda wi-fi özelliğinin olmadığını görmüştüm veyahut öyle hatırlıyorum. Yeni bir bilgisayar aldım ve internete bağlanacağım haliyle. Bunun için zorunlu olarak arkasından ethernet kablosuyla bağlamam mı gerek yoksa wi-fi özelliği var mı? ANAKART: GIGABYTE B550M...
  10. S

Yardım arctic 7+ wireless yardım.

Merhaba arkadaşlar, adı üstünde kablosuz ve kablolu olarak kullanılabilen bir kulaklık. Kafama şu soru takıldı. Ben genellikle dışarıda kullanacağım telefonum üzerinden. Bunun için yanında gelen kablolardan mı takmam lazım yoksa bluetooth özelliği var mı?
  11. S

Yardım Klavye satın alacağım ancak Ğ gibi harfler yok?

Arkadaşlar kolay gelsin, normalde çok fazla Ğ veyahut İ gibi harfleri kullanırım. Yeni bir klavye alacağımdan da bunlara dikkat ediyorum ki bir de ne göreyim. Neredeyse baktığım bütün klavyelerde Ğ veyahut İ gibi Türkçe harfler yok. Ben mi yanlış bakıyorum? Aynı zamanda kompakt klavyelerde Ğ...
  12. S

Yardım 1500-2000 lira arası klavye önerisi.

Kompakt olabilir %60-%70 ne olursa olsun tamamım. Ekstra olarak yurt-dışı çok istemiyorum 10-15 gün beklemek istemiyorum çünkü. Aynı zamanda kablosuz ve kahverengi, sarı, kırmızı switch favorilerimdir. Buna göre önerirseniz şahane olur.
  13. S

1500-2000 lira bütçe ile kulaklık önerir misiniz?

Genelde oyun (fps) oynar ve müzik dinlerim. Sıfırdan yeni bir kulaklık alacağım için sizin önerilerinizi istiyorum. Ekstra olarak telefonda kullanabilirsem, daha doğrusu bluetooth olursa çok sevinirim. Önceliğim bilindik markalar.
  14. S

Itopya alışveriş yapamıyorum.

Sepetimde ürün var satın almak istiyorum taksitle. 9 ay taksitini kabul ediyor yani kart yapıyor, kredi kartı. Ekstra olarak sürekli ödemeyi tamamla dediğimde bekletiyor. 5-10 dakika bekliyorum kod falan hiçbir şey gelmiyor. Aynı zamanda bazen siteye ulaşılamıyor.
  15. S

GIGABYTE 23.8" G24F-2 sistemime olur mu? UYUMLU MU?

Arkadaşlar sistemim aşağıda bulunuyor. Bu monitör bu sisteme uyumlu olur mu? Ekstra olarak birbiriyle uyumsuz olan bir parça var mı? ISLEMCI: AMD Ryzen 5 5600 3.5GHz 32MB Önbellek 6 Çekirdek AM4 7nm İşlemci ANAKART: GIGABYTE B550M DS3H 4733MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI DVI mATX EKRAN KARTI...
  16. S

Uyumsuz parça var mı?

Uyumsuz herhangi bir parça var mı arkadaşlar? İleride biraz işlemci tarafında yükseltme yapacağım. ISLEMCI: AMD Ryzen 5 5600 3.5GHz 32MB Önbellek 6 Çekirdek AM4 7nm İşlemci ANAKART: GIGABYTE B550M DS3H 4733MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI DVI mATX EKRAN KARTI: GIGABYTE GeForce RTX 3060 Ti GAMING...
  17. S

Yardım Ryzen 5 5600 için soğutucu.

Merhaba arkadaşlar, sıvı soğutmaya gerek olmadığını gördüm bu seviye bir işlemci için. Bu yüzden kule tipi bir soğutma almak istiyorum. Aklımda "Thermaltake Contac Silent 12" bu ürün bulunuyor. Sizce iyi midir? Soğutur mu? Kaç dereceye kadar çıkar maksimum?
  18. S

Yardım Ryzen 5 5600 + GIGABYTE RTX 3060TI: Hangi kasa ve cpuyu almalıyım?

Merhaba arkadaşlar, başlıkta da gördüğünüz üzere GIGABYTE RTX 3060TI + Ryzen 5 5600 sisteme hangi kasayı ve güç kaynağını almalıyım? İleride sıvı soğutma takacağım 240'lık. O yüzden uyumlu olmasını istiyorum ölçümleri. Ona göre önerirseniz sevinirim. Ayrıca kaç W'lık bir CPU almalıyım bu sistem...
  19. S

Topladığım AM5 Sistem Hakkında Önerileriniz (29k)

Merhaba arkadaşlar, uzun ömürlü ve ilk defa toplama bilgisayar alacağımdan dolayı ileriye dönük geliştirebileceğim AM5 sistem topladım. Sistemde bulunan parçalar ise aşağıda bulunuyor: ISLEMCI: AMD Ryzen 5 7600 3.8 GHz 32MB Önbellek 6 Çekirdek AM5 5nm ANAKART: ASUS PRIME A620M-A-CSM 6400MHz(OC)...
  20. S

Yardım 3060TI mı yoksa 3060 mı?

Merhaba arkadaşlar, şöyle söylemek istiyorum. AM5 bir bilgisayar topluyorum. Ekstra olarak biliyorsunuz ki ileriki dönemlerde V-RAM sıkıntısı çekeceğiz. Aslında bu soruyu o yüzden soruyorum ki sorum şu: - 3060TI ekran kartları (GIGABYTE) V-RAM olarak 8GB çıkıyor piyasaya. Şu anda da bu var...
Top Bottom