Arama sonuçları: *

• Users: AEROXUM
  • Content: Konular
  • Order by date
  1. AEROXUM

i5-12400F ve 3060 Ti sistem için yükseltme önerisi

Merhaba dostlar, i5-12400F işlemci ve RTX 3060 Ti ekran kartlı sistemimi güncellemek istiyorum ancak tavsiyelerinize ihtiyacım var. Ekran kartı hariç, işlemci ve RAM odaklı bir güncelleme yapacak olsak neler yapabiliriz? Alacağımız işlemci ekran kartıyla darboğaz yapmaması lazım. Not: Anakart +...
  2. AEROXUM

Lenovo Ideapad 1 vs Lenovo Ideapad 3

Arkadaşlar merhaba, sadece knight online oynattırmak ve arada sırada ufak tefek işlerimi halledip dizi izlemek için bir laptop arayışındayım. 2 seçene arasında kararsız kaldım, sizlere danışmak istedim. 10.000 TL'ye kadar başka öneriniz varsa değerlendirebilirim. Teşekkürler. Lenovo Ideapad 3 -...
  3. AEROXUM

Tire tuşu çalışmıyor

Arkadaşlar selam, klavyem Logitech G513, işletim sistemim ise Windows 10 Pro 64 Bit. Backspace tuşunun yanındaki çizgi yani tire tuşu çalışmıyor. Alt tire ve çizgi yapamıyorum. Başka klavyeyi bilgisayarımda deneyemedim ama klavyeyi laptopa taktığımda orada çalışıyor yani klavyede bir sıkıntı yok...
  4. AEROXUM

Oyun oynarken Discord mikrofon sesim kesiliyor

Arkadaşlar merhaba, birkaç oyunda dikkatimi çekti; sizlere danışmak istedim. Propnight ve ranch Simulator oyunlarında Discord'da iken arkadaşlarımın sesleri gayet normal geliyor ama benim sesim onlara kesile kesile gidiyormuş. Alt+Tab yapıp başka bir uygulamaya veya klasöre geçtigim zaman...
  5. AEROXUM

Logitech C922 karanlık olması ve görüntü kalitesi

Arkadaşlar selam, ilk defa webcam kullanıyorum ondan dolayı bu sorularımı cahilliğime verin. Kamera çok karanlık ve kalitesi sanki YouTube'da izlediğim videolara nazaran kötü gibi. Yazılımını kuramadım şu an bilgisayarı bekliyorum ancak arkasına bir ışık koymadıkça o kaliteyi yakalayamıyorum...
  6. AEROXUM

40 bin TL Intel NVIDIA sistem toplama

Arkadaşlar selam, dün Technopat-TN4 sistemini kaçırdım. İlk görenlerden olmama rağmen bir türlü siparişim onaylanmadı nedense. Sürekli bakıyorum tüm sitelerdeki hazır sistemlere ancak sizlere de danışmak istedim. Sadece kasa için bütçem 40.000 TL civarı. Diğer tüm ekipmanlar zaten hazır. Intel...
  7. AEROXUM

30.000 TL ve 40.000 TL civarında INTEL ve NVIDIA Sistem tavsiyesi

Arkadaşlar selam, kafamda çok soru var. 2023 zamlarından önce İntel 12. nesil ve RTX 3000 serili bir bilgisayar almaya mı girişsem yoksa biraz daha bekleyip İntel 13. nesil ve RTX 4000 serisiyle bir bilgisayar mı toplasam bilemedim. 25 Kasım Black Friday indirimlerini bekliyorum açıkçası kafama...
  8. AEROXUM

League of Legends saçma bir şekilde düşük FPS

Arkadaşlar selamlar, önceden Windows 10 güncel versiyonunu kullanırdım bir sorun yoktu. Yakın zamanda Windows 10 1809 sürümüne döndüm bilgisayarımdaki teknik bir sorundan dolayı ve örneğin güncel versiyonda Valorantta 100-150 FPS alırken 1809 sürümünde 200-250 alıyordum yani almam gereken FPS...
  9. AEROXUM

İstanbul içi kaliteli teknik servis

Arkadaşlar iPhone 8 Plus kullanıcısıyım, garantim yeni bitti sayılır. Apple harici hiçbir yerde açtırmadım telefonumu, garanti kapsamında onarım gördü 1-2 kez ancak garantisi de bittiği için artık pilini ve hoparlörünü değiştirmek istiyorum sesi hiç ama hiç çıkmıyor. İstanbul'da bildiği &...
  10. AEROXUM

Windows Update devre dışı iken Net Framework 3.5

Arkadaşlar Update kapalı olması şart, denetim her türlü ama Net Framework 3.5 kurmak için Update açık olmasını gerektiriyor ancak en ufak açışımda güncelleme yapıcak, Windows 10 1809'a geçtim açtıgım gibi güncelleme yapmaya başlar. Offline olarak indirebileceğim bir yol yok mu?
  11. AEROXUM

Hangi Windows 10 sürümünü kullanmalıyım

Arkadaşlar öncelikle selamlar, sistemim imzamdaki gibi. Ekstra olarak 240 GB 2.5" SSD mevcut ve lütfen güncel kalın önerileri vermeyiniz çünkü yıllardır yavaşlatma olduğu bariz belli şahsen hiç memnun değilim 2004 sürümünden ve stuttering, FPS drop gibi sorunlar başladı 2H sürümlerinde...
  12. AEROXUM

En iyi Windows sürümü

Arkadaşlar stuttering sorunu yaşamaktayım, bilgileriniz dahilinde ve kanıtlanmış bir şekilde Windows 10’un en iyi sürümü nedir? 1607 diyenler var ama o da çok eski gibi geldi bana. 1803 ve sonrası çok bozdu onları yükleme diyen var. İmzamdami sistem ve SSD mevcuttur. Teşekkürler.
  13. AEROXUM

Topraklamayla ilgili sorun

Merhabalar arkadaşlar, linkte anlattığım sorunu yaşamaktayım. https://forum.donanimarsivi.com/konu/7-aydir-coezemedigim-teknik-sorun.208421/ forumda gezinirken gördüm, evet elektrik tesisatıyla alakalı bir durum olabileceğini düşünüyordum ve zaten bir adet akım korumalı priz ve PSU...
  14. AEROXUM

1 yıldır uğraştığım teknik sorun

Arkadaşlar selamlar, bu sorunu bir çok kişi yaşıyor ancak kimse ilgilenmiyor ve yetkililer takmıyor ilginç bir şekilde. Yabancı veya yerli forumlarda detaylı gezindiğiniz zaman bu sorunu yaşayıp, binlerce lira verip yeni sistem dizip yine de aynı sorunu yaşayan bir ton insan var. Yaşadığım sorun...
  15. AEROXUM

i5 10400F ve gtx 1660 super

Arkadaşlar bu sistem gözüme çarptı, alınır mı sizce bu fiyata? PSU'dan korktum ilk defa duyuyorum o markayı... https://www.gaming.gen.tr/urun/5942/modart-pc-ma1-intel-i5-10400f-asus-rog-strix-1660-super-16gb-ram-500gb-m-2-ssd-gaming-bilgisayar/
  16. AEROXUM

3500 TL Ekran Kartsız PC

Şuan kullandığım bilgisayarı satıp daha üstün nesil işlemcili ve ekran kartlı bilgisayar toplamak istedim. Ekran kartı için kafamda ASUS ROG STRIX serisinden 1650 Super var. Onu 2000 TL bandında ayrıca satın alıcam. Bütçe ekran kartı içermemektedir. Bu ekran kartına göre kaliteli...
  17. AEROXUM

AOC monitör ışık sızması ve ghosting

Arkadaşlar merhabalar, AOC C24G1 kullanmaktayım. Başlarda çok memnundum ancak aşırı rahatsız edici şekilde ışık sızması ve ghosting mevcut şuanda. Hatta bilmiyorum bu bilgisayardan yüksek ihtimal ama ekranda yırtılma, kasma hissiyatı mevcut belki de monitördendir. Ekranın sol üstünde biraz çizik...
  18. AEROXUM

Sokette garip görsel durum

Arkadaşlar aşağıya detaylı fotoğraf paylaşıyorum, anakartın işlemciyi okumasında vs. herhangi bir sorun yok ancak termal macunu yenileyecektim ve gözüme çarptı soketteki grimsi renk. Termal macun mu gri renktekiler yoksa çiplere bir şey mi olmuş? Çözebilen var mı kafam karıştı.
  19. AEROXUM

Anakart ve Ekran kartı uyumu

Arkadaşlar merhaba, ASUS H81M-D R2.0 bu anakarta, GTX 1650 veya Super takılabilir değil mi? Kafamda soru işareti kalmasın istedim. Uyumluluk sorunu olmaz yani?
  20. AEROXUM

Fotoğraflardaki ramler sıfır gibi duruyor mu

Arkadaşlar, ram satın alıcam da piyasada sıfır diye satılan ürünler 700-800 arası sahibinden.com'da birinde buldum sıfır aldım kullanmadım dedi, seri numarasını girdim garantisi bitmiş diyor. Fotoğraflardan belki anlarsınız sıfır kullanılmamış gibi duruyor mu ramler acaba?
Top Bottom