Arama sonuçları: *

• Users: Egobusch
  • Content: Konular
  • Order by date
  1. Egobusch

Çözüldü✓ Rog Azoth Switch Seçimi

Arkadaşlar bu Rog Azoth klavyelerde Red ve Snow Switch seçimleri var. Bu ikisinden hangisi daha az ses çıkartır acaba?
  2. Egobusch

Aimlab Fare Testi Nasıl Yapılıyor?

Merhaba arkadaşlar. Aim Lab'ın bir programı varmış sanırım mouse'da kullanman gereken DPI falan tespit edilebiliyormuş ve öneride bulunuyormuş. Bu testi hangi araçla yapabilirim acaba, aradım ama bulamadım.
  3. Egobusch

Windows 11 Başlat Menüsü Rengi Değişmiyor

Arkadaşlar Windows 11'de koyu moda alıp başlat menüsü rengini değiştiriyorum ama tam olarak uyguladığım tonu vermiyor, daha koyu halini uyguluyor. Bunu nasıl kapatırım acaba? Mesela başlat menüsünü açık yeşil yapıyorum, koyu yeşil oluyor tam olarak verdiğim renk kodunu uygulamıyor.
  4. Egobusch

Mouse Tutuş Şeklim Hangisi Oluyor

Merhaba arkadaşlar. Mouse tutuş şeklimi konuya ilave ettim, bu tutuş şekli hangisi oluyor acaba ona göre mouse seçimi yapacağımda. Şimdiden teşekkür ederim.
  5. Egobusch

1050Ti DDR5 Sistemde Kullanılabilir mi?

Merhaba arkadaşlar. DDR5 bir sistem topluyorum da, oyuncu değilim o yüzden ekran kartı masrafı yapmak istemiyorum. Apu sistem toplarsam mı mantıklı olur yoksa şu anki sistemimde bulunan 1050ti'yi kullanmak mı mantıklı olur? 1050'yi DDR5 de kullanabilir miyim bunu sormak istedim. 2K min. 144hz...
  6. Egobusch

Günlük Kullanım İçin i3 Yeterli mi Sizce?

Selam arkadaşlar. Yeni bir sistem toplayacağım ama işlemci konusunda sizlere danışmak istedim. Oyun yok, video kurgu yok, photoshop yok sadece tarayıcı kullanımı. Bilgisayar çok hızlı olsun istiyorum. i3 14. nesil işlemciler iş görür mü yoksa bunun için bile yavaş mı kalır acaba? Direkt şu...
  7. Egobusch

Macbook M3 Pişmanlığı - Kullanıcıyı Deneyimlerim

Merhabalar arkadaşlar. 20 gün önce Macbook M3 aldım ve sizlerle yaşadığım pişmanlıkları paylaşmak istedim. Bu doğrudan stabilite sorunlarıyla alakalı olacak. Geçiş öncesi kullandığım bilgisayar; Ryzen 5 5600 - 1050 ti ekran kartı. Macbook özellikleri ise; M3 - 256 - 8 - 13.3inç Yaptığım tek...
  8. Egobusch

Ekran Kartı Almak Şart mı?

Arkadaşlar bilgisayarda sadece chrome kullanan birinin, ekran kartına ihtiyacı olur mu? Oyun yok, grafik tasarım yok, video kurgu yok. Sadece chrome'dan whatsapp web açık ve dakikada 5 müşteriye 20/30 hazır görsel yada video atıyorum. Ekran kartının yaptığım işle performansı etkileyecek bir...
  9. Egobusch

1050ti Ekran Kartı Yeni DDR5 Ana Kart ve İşlemcide Kullanılabilir mi?

Merhaba arkadaşlar. Asus Prime B760 ve 14. nesil İntel i5 işlemcili bir PC toplayacağım. Oyun oynamıyorum ve grafik, video montaj yok sadece günlük kullanım yapıyorum. Yani ekran kartı ihtiyacım yok denilebilir. Eski PC'den 1050ti ekran kartını bu donanımda kullanabilir miyim acaba? Bazı...
  10. Egobusch

RAM Seçimi Konusunda Yardımınıza İhtiyacım Var

Arkadaşlar PC toplayacağım da, Ram markaları daha önce hiç duymadığım markalar o yüzden sizlere danışmak istedim. 2x16GB olacak. Bilgisayarda oyun oynanmayacak ve video kurgu gibi işlemler yapılmayacak. Marka anlamında en iyisi hangisi ve 2x16 olarak hangi modeli önerirsiniz acaba? Sistem...
  11. Egobusch

MacOS ile İlgili 2 Soru

Merhabalar. MacOS işletim sisteminde fare tıklanabilir bir şeyin üzerine geldiği zaman Windows'da olduğu gibi şekil değiştirmiyor, bu normal mi yoksa ayarlardan mı bozdum acaba? Birde masaüstüne çift tıkladığımda bir kare oluyor kenarda boşluk olan, bu ne işe yarıyor acaba?
  12. Egobusch

Macbook İçin VESA Destekli Küçük Monitör Önerisi

Merhabalar arkadaşlar. Macbook 13 inç kullanıyorum ve ekranı çok küçük geliyor, 23+ gibi büyük monitörde istemiyorum. VESA uyumlu 15-19inç aralığında çözünürlüğü iyi bir monitör önerebilir misiniz? VESA uyumlu olması çok önemli çünkü masada çalışırken 7-8 saat aşağı doğru bakmak istemiyorum...
  13. Egobusch

MacOS Mouse Ayarları Sıfırlama

Merhaba arkadaşlar. MacOS sistemlerde fare ayarları sıfırlanmıyor. Elinde default ayarlar olan varsa gönderebilir mi? Bu ayarlar nasıl olmalı acaba?
  14. Egobusch

25x20 Ebatında Mouse Pad Önerisi

Merhabalar arkadaşlar. 25x20 ya da 29x25 ebatında kaliteli mouse pad arıyorum, önerilerinizi paylaşabilir misiniz rica etsem? Macbook için kullanılacak, oyun oynanmayacak. Bütçe maksimum 2.000 TL civarında.
  15. Egobusch

Macbook İçin Mouse Önerisi

Merhabalar arkadaşlar, mutlu pazarlar. MacBook Air ile beraber Magic Mouse 2 aldım ancak mouse'dan hiç memnun kalmadım. Kablosuz olarak Mac için hangi mouse'u önerirsiniz acaba? Bütçe: 3-4 bin TL
  16. Egobusch

Masaüstü Toplama Bilgisayarım Ne Kadar Eder?

Monitör: PHILIPS 23,8" 242E2FA 1 Ms 75Hz FullHD FreeSync HDMI DP IPS MONITOR (Garanti Süresi Sona Erdi) Ana Kart: Asus Prime B450M-K II AMD B450 Soket AM4 DDR4 4400(OC)MHz mATX Anakart (Garanti Süresi Sona Erdi) İşlemci: AMD Ryzen 5 5600 (1.5 Yıl daha garantisi mevcut) Ekran Kartı: NVIDIA...
  17. Egobusch

WhatsApp Web Video Göndermiyor - Yardım Talebi

Merhaba arkadaşlar. İşim gereği WhatsApp Web'den müşterilere bakıyorum ama bugün video gönderemiyorum, görseller de çok geç gidiyor. Wifi resetledim sistemden çıktım baştan giriş yaptım, tarayıcı ön belleği bile temizledim işe yaramıyor. Video gönderimde yükleme ekranında sabit kalıyor...
  18. Egobusch

GTX 1050 Ti Açılışta F5 Yapma Sorunu

Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarı yazın toplamıştım, her açılışta siyah bir ekran oluyor şifre girişinden sonra ve F5 yaptıktan sonra masaüstü geliyor. Bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir acaba? Donanım özellikleri;
  19. Egobusch

Sıvı Soğutmanın Çalışıp Çalışmadığı Nasıl Anlaşılır?

Selamlar arkadaşlar. Yaz aylarında topladığım PC'ye sıvı soğutmada taktırmıştım. Bunun çalışıp çalışmadığı nasıl anlaşılır acaba? Oyun kullanıcısı olmadığım için işlemciye çok yük binmiyor, haliyle göstergelerde her şey normal görünmekte.
  20. Egobusch

Oyuncu Olmayan Biri Oyuncu Mouse'u Kullanmalı mı?

Merhaba arkadaşlar. İşim gereği günün 8-9 saati mouse ile geçiyor, sorunum tıklanacak yerleri günde bir çok kez kaçırıyorum bu da beni yoruyor. Biraz araştırma yaptım, oyuncu mouseları speed mouselar olarak geçiyormuş, konfor mouse tercih etmeliymişim. Son 1 yılda kullandığım mouse modelleri...
Top Bottom