Arama sonuçları: *

1. asemih159

Mobil oyun için veri tabanı önerisi

Firebase belli limitlemeler dahilinde ücetsiz sayılabilir. Ufak çaplı projeler için ücret ödemeye gerek kalmıyor. https://firebase.google.com/pricing Örneğin günlük 20 bin den az okuma yapacaksan ücretsiz plan işini rahatlıkla görecektir. Eğer Firebase için de bir alternatif istersen...
  2. asemih159

Mobil oyun için veri tabanı önerisi

Firebase önerebilirim. Anlaması kolay ve birçok dil için kütüphanesi mevcut. Ek olarak; Google'ın servisi. https://firebase.google.com/
  3. asemih159

UNREAL ENGİNE 5 VS CRYENGİNE 5.6 SİZCE HANGİSİ

CD Project Red yeni Witcher oyununu kendi motoru yerine Unreal Engine 5 de yapacağını duyurdu. Bunun gibi daha çok firma var. Bence yeterli bir neden. Kaynak...
  4. asemih159

YANLIŞIKLA WORDPRESS URL DEĞİŞTİRDİM

Site Yukarıda verdiğim yazıda anlaşılır bir anlatım yapılmış. İster config dosyasından değiştir ister veritabanından.
  5. asemih159

Yardım Amerika'da Self-Host Sunucu Kurmak

Merhaba, Amerika'da Self-Host sunucu kurmak istiyorum. Bildiğim kadarıyla Türkiye'de CDN havuzu kullanıldığı için dinamik IP ile port açmak ve sunucu host'lamak mümkün değil. Aynı durum Amerika için geçerli mi? Amerika'da modem ve firewall'dan port açarsam public IP'den sunucuya erişebilir...
  6. asemih159

iOS için Manga Okuma Uygulaması

Android tarafında en iyi manga okuma uygulaması Tachiyomi. Ama iOS tarafında bu uygulamanın bir alternatifini bulamadım. iOS'da manga okumak için en iyi yöntem nedir? Önerebileceğiniz bir uygulama var mı? Uygulama yerine tarayıcıdan mı okumalıyım? (Tarayıcıdan okursam indirme seçeneğinden...
  7. asemih159

Discord Hesabından Telefon Numarası Kaldırma

Discord hesabıma telefon numaramı eklesem. Gelecekte başka bir hesaba geçmek istediğim zaman telefon numaramı eski hesabımdan yeni hesabıma geçirebilir miyim?
  8. asemih159

Fiber Altyapı ile Gigabit İnternet Alınabilir mi?

Merhaba, Yakın bir zamanda binamıza fiber altyapı gelecek. Tahminimce daire içine kadar fiber kablo ile gelecektir. (Yani GPON fiber.) Altyapının sahibi Türk Telekom. Bu altyapı ile gigabit internete almak mümkün mü? Herhangi bir fiber altyapı gigabit destekliyor mu? Gigabit internet...
  9. asemih159

Linux Bilgisayarı Yerel Ağda SSH ile Kontrol Etmek

Merhaba, Elimde eski bir bilgisayar var. (1 GB RAM) Ve içine masaüstü ortamı olamayan bir Linux kurmak istiyorum. Önerebileceğiniz bir Linux var mı? O bilgisayara monitör bağlamak istemiyorum, yerel ağ üzerinden SSH bağlantısı ile kontrol etmem mümkün mü? Ana bilgisayarımdan SSH ile konsol...
  10. asemih159

Performas Verilerini Görebileceğim Bir Program

Merhaba, Sadece oyun oynarken değil, her zaman performans bilgilerini (CPU, GPU ve RAM kullanımı gibi.) görebileceğim bir programa ihtiyacım var. Bildiğiniz bir program varsa önerirseniz sevinirim. (Not: Afterburner'ı biliyorum. Lakin kullanışlı bulmuyorum.)
  11. asemih159

Benim için sanal kart açabilir misiniz?

Hmm ben onu aynı sanal kartı kullandığım için oluyor sanmıştım.
  12. asemih159

Benim için sanal kart açabilir misiniz?

Merhaba, Discord Nitro için sanal karta ihtiyacım var. Benim için İninal benzeri bir platformdan sanal kart açabilir misiniz? Yardımcı olursanız sevinirim.
  13. asemih159

Yardım Saha Dolabı ve Altyapı

140 lira ödüyorum, 200 GB kotası var. Bulunduğun yere göre 16 ile 30 mbps arasında değişen bir hız veriyor. Almak için binanda altyapı bulunmaması gerekiyor. Tahhüt yok.
  14. asemih159

Şu anda TurkTelekom Magnet kullanıyorum. (SuperBox alternatifi) en kısa sürede altyapı üzerinden internet almak ustediğim için araştırma yapıyorum.
  15. asemih159

TurkTelekom ondan internet almamı ister mi?
  16. asemih159

Bu sabah sokağımıza saha dolabı kuruldu. Tahminimce saha dolabına fiber altyapı ile internet geliyordur. Apartmanımız yeni olduğu için altyapıdan apartmanımıza gelen bir internet kablosu yok. Apartmanımıza altyapıdan internet alabilmek için nereye başvurmamız gerekiyor? Yardımcı olursanız sevinirim.
  17. asemih159

Öneri microATX Kasa Önerisi

Bütçem belli değil çünkü piyasayı bilmiyorum.
  18. asemih159

Yardım Altyapı Hızı Arttırmak

Peki hız yükseltmek için Türk Telekom müşteri hizmetlerini aramam yeterli olur mu?
  19. asemih159

Yardım Altyapı Hızı Arttırmak

Evime ADSL internet altyapısı geliyor. TürkNet gibi sitelerden altyapı hızı sorguladığımda 8 Mbps hız alabileceğimi söylüyorlar. Bildiğim ve çevremden duyduğum kadarıyla internet altyapıları duruma göre kasıtlı olarak azaltılabiliyormuş. Örneğim eski (çok eski) modemler 8 Mbps'dan hızlı...
  20. asemih159

Öneri microATX Kasa Önerisi

Halihazırda bir kasam, ikinci elden satarım diye düşünüyorum. PSU'lu veya PSU'suz fark etmez. Amacım kasanın kapladığı alanı azaltmak. Mümkünse F/P olsun. Şimdiden teşekkürler.
Top Bottom