Arama sonuçları: *

1. Ahmet3718

Ekran Sığmama Sorunu

Oyun içinden yada ekran kartın nvidia ise nvidia denetim masasından amd ise kendi uygulamasından ekran çözünürlüğünü değiştirerek sorunu çözmeyi deneyebilirsin. Eğer masaüstünde normalse oyun içinden çözünürlüğü değiştirebilirsin (oyun içinde hangi ayardan değişeceğini bilmiyorum ayarlar...
  2. Ahmet3718

16gb ram aldim 3600mhz ryzen 5500

İşlemci ve rami test edin yine hata almıyorsa marka model ve değerler normalse bilemiyoruz normalde çalışmaması lazım.
  3. Ahmet3718

16gb ram aldim 3600mhz ryzen 5500

Bende de aynısı olmuştu. Bilgisayarı bir tanıdığa aldırmıştım anakart msi mag z490 tomahawk, işlemci İ7 11700K, ram xpg d41 16gb 3600mhz single ram. Anakarttan xmp ayarını açayım demiştim ama önce kontrol etmek istedim işlemci maalesef 3200mhz destekliyordu, yine de deneyim dedim 3600 seçip...
  4. Ahmet3718

Darboğaz mı yiyorum söyler misiniz

Stabil ve uygun driver kurmalısın büyük ihtimalle driverdan kaynaklıdır sorun. İnternette aynı ekran kartını ve sistemi kullananlara bak hangi driver sürümleri uygunsa onu indir, DDU ile mevcut sürücüyü kaldır ve indirdiğin sürümü sıfırdan kur sonra bi test et istersen.
  5. Ahmet3718

Oyun oynarken kod yazarken dinlenecek şarkılar önerir misiniz?

Bu tarz müzikler hoşuma gidiyor nedenini bilmiyorum ama, gelecek kaygısı üniversite dışında manita falan da dert yapcak hiçbirşey olmadı yok ancak yinede güzel geliyor. Gerek müziği gerek sözleri olsun. Bazen takar kulaklığı dinlerim bazen gecenin bi yarısı bazen oyunda
  6. Ahmet3718

Oyun oynarken kod yazarken dinlenecek şarkılar önerir misiniz?

Sendeki playlistle benzer bende de playlist kendimin var 2 tane paylaşayım Bunda da bazı şarkıları beğenebilirsin istediklerini seçip kaydedersin
  7. Ahmet3718

Msi mag z490 tomahawk anakartta PCI E 4.0 destekliyor mu?

Geçen sene ocakta sıfır toplama olarak almıştık sistemi (bir tanıdığa toplattırmıştım) monitör mouse hepsi ile 21k tutmuştum ben de düşünüyorum aslında satsam da daha sağlam bi sisteme mi geçsem diye de emin olamadım. Önümüzdeki yıl yks sınavlarına girip üniversiteye geçeceğimden laptop da...
  8. Ahmet3718

doki doki crack için türkçe yama

Yeni mesajlarda görünce yazıyım demiştim onu farketmedim :D neyse iyi akşamlar, hayırlı bayramlar.
  9. Ahmet3718

Peki ekran kartı marka model olarak ne önerirsiniz? 1712598515 Bütçe, mevcut kartı 3 4 bine elden çıkarabilirsem biraz daha ekleyip almayı düşünüyorum yani ortalama 7 8 bin diyelim biz. 1712598907 Aslında Abdullah abinin paylaştığı rx7600 de olabilir 8.5k fiyatı. biraz daha eklersem değer bence.
  10. Ahmet3718

doki doki crack için türkçe yama

Normal doki doki literature club mı yoksa ddlc plus mu? Plus için yok diye biliyorum var ise bilmiyorum. Normal oyun için benim kullandığım bir tane vardı sanırsam ancak şu an şehir dışındayım biraz bakarım bulursam atarım. 1712598305 Bikaç hafta önce vermişti 1 ay oldu mu bilmiyorum ancak...
  11. Ahmet3718

Merhaba arkadaşlar ilk önce hayırlı ramazanlar. Ben sistemimde yükseltme yapmak istiyorum, sistem bilgilerim: İşlemci: intel i7 11700K 11. Nesil Anakart: msi mag z490 tomahawk Ram: xpg d41 16gb 3600mhz single ram Psu: cooler master 650w 80+ bronze Mevcut ekran kartı: msi 1660 super ventus xs...
  12. Ahmet3718

8gb ram 3200MHz + 8gb ram 2666 MHz problem yaratır mı ?

Ramlerin birbiriyle uyuşmama sorunu olabilir diye biliyorum, o yüzden garanti olması açısından aynı marka aynı model almanızı tavsiye ederim. Eğer bu konuda yanlışım varsa doğrusunu öğrenmek isterim.
  13. Ahmet3718

HANGİ FLASH BELLEĞİ ALMALIYIM?

Fiyatına göre iyi bence. Ben kendiminkinde 128gb olanda 200 okuma ve 45-60 görüyordum yanlış hatırlamıyorsam. Resim bilgisayarda var ama şuan başka şehirdeyim. Testte crystaldiskmark da bu sonuçları almama rağmen normal dosya yazdırırken falan değerlerde biraz dalgalanma oluyor mesela bi 20 25...
  14. Ahmet3718

HANGİ FLASH BELLEĞİ ALMALIYIM?

Kingstone 64gb var 150tl ye https://www.hepsiburada.com/kingston-64gb-usb3-2-datatrav-ex-usb-bellek-dtx-64gb-pm-HB00001AVVDJ Ben de bunun 128gb versiyonunu aldım yakın zamanda, değerleri falan da iyi fiyatına göre.
  15. Ahmet3718

Thermal Grizzly vs Arctic mx-4

Ben kryonaut 1gr macunu hem masaüstü işlemci + ekran kartına, hem de laptopun işlemci ile ekran kartına uyguladım ve 1 kullanım daha çıkar diye düşünüyorum. Yani uzun süre yeter bence size.
  16. Ahmet3718

Laptop ekran sorunu?

Win + ctrl + shift + B yapmayı dener misiniz ekran kartını resetleyince düzelir belki.
  17. Ahmet3718

RX 6600 EKRAN KARTI

Fanların sonradan devreye girmesi güzel bir özellik bence. Çünkü ekran kartı sıcaklığının düşük olmasına rağmen fanın sürekli dönmesi ilk olarak ses yapar, zaten gerektiği durumda mesela oyunlarda falan devreye girip kartı soğutmaya başlayacaktır.
  18. Ahmet3718

Ekran kartı geçişi sonrası darboğaz sorunu

4060 ti yanında işlemciyi yükseltip 7500f, 5800x3d veya darboğaz yapmayacak, hiç olmazsa darboğazı en aza düşürecek işlemci almayı da düşünebilirsiniz, tabii ki eğer bütçeniz yeteri kadar var ise.
  19. Ahmet3718

Öneri USB BELLEK ÖNERİSİ 500₺ bütçe

Windowsu flasha yüklerken Ventoy kullanarak flash diske birden fazla iso dosyası da yazdırabilirsin, kalan alanı normal flash olarak kullanabiliyorsun diye biliyorum. Uygulamayı umarım doğru hatırlamışımdır. Eğer o şekilde kullanmak istiyorsan depolaması yüksek (32 veya 64 çok rahat yetecektir)...
  20. Ahmet3718

Ag400/ak400/ ID cooling se214xt

Fan ayarı ile sesi daha da düşecektir ben de biostan deviri boşta en düşüğe sıckalık arttıkça fan hızı biraz daha artacak şekilde ayarladım 5 derece falan fark etmiştir. Gerçi ben İ7 11700K işlemcimde AK400 Zero Dark Plus kullanıyorum, oldukça sessiz ve performans olarak da uygun.
Top Bottom