Arama sonuçları: *

1. OmerOnder26

Güç kaynağında iki sorun yaşıyorum

Arkadaşlar Aerocool 650W 80+ Gold KCAS serisi güç kaynağım var. Aldığımdan beri iki sorun yaşadım. İlk sorun her zaman olan bir sorun. Ben ne zaman güç kaynağını tuşundan kapatsam yani enerjisini komple kessem kulaklığa 15 20 saniyede bir anlık ışık gelip gidiyor. İkinci sorun ise birkaç defa...
  2. OmerOnder26

Ryzen 5 3600X 4.4GHz Çıkamıyor

PBO ve CBO kapalıyken CTR testinde işlemcimin silikonu Silver olarak, bunlar açıkken yani her şey oto ayarlıyken Bronze olarak gösteriyor. 1.425V da 4.4 GHz ayarlayınca cinebech hata verip kapanıyor. Normal kullanımda ise 4.3 GHz de 1.4V ile çalıştığını görüyorum hatta 4.2 GHz de 1.4V ile de...
  3. OmerOnder26

Ryzen 5 3600X Turbo Boost hızına çıkmıyor

Arkadaşlar öncelikle merhaba. İşlemciyi iki gün önce ikinci el olarak aldım. Soğutucusu Wraith spire sanırım çünkü soğutucu bloğu daha büyük. Cinebench yaparken clock hızı 4.1 GHz üstü görmüyor onun dışında oyun içinde 3.35 GHz ve çok nadiren 4.4 GHz oluyor. İşlemcinin silikonu sanırsam Silver...
  4. OmerOnder26

Ryzen 5 3600x soğutucu önerisi

Bütçem maalesef aşırı az ama anca bu kadar elimden geliyor. İşlemci alıcam yarın veya öbür gün tray şeklinde. Ne önerirsiniz? Snowman m200 almayı planlıyorum ve anakartımın plastik aparatları yok. İçerisinden gelen termal macun yeter diyen var yetmez diyen var. Yeter mi sizce? 1705768882...
  5. OmerOnder26

RX 5700 XT için işlemci önerisi

Arkadaşlar bugün Param Güvende ile Ryzen 5 3500 işlemcimi bir şahısa sattım. Param geldiğinde de ikinci el işlemci alacağım. Şu anda 800 900 TL civarı param var. Ryzen 5 3600x düşünüyorum. Param yetse 5600 de almak isterim ama o kadar yok. Sizce ne yapmalıyım?
  6. OmerOnder26

RX 5700 XT fan hızının çok ani değişmesi

Arkadaşlar bir süredir bu sorunu yaşıyorum. Ekran kartının fanı normal dönüyor ama bilgisayarda fan hızı % 100'ü anlık aşıp anlık 50 veya 40'lara kadar düşüyor. Sorunun kaynağı ne olabilir?
  7. OmerOnder26

Gigabyte RTX 2060 Undervolt ve Soğutma Yöntemleri

Merhaba arkadaşım ekran kartı soğutma tekniği olan UnderVolt rehberime hoş geldin. Normalde bu konu hakkında YouTube kanalımda bir video bulunmakta ancak izlemeye üşenen arkadaşlar için yazı halinde sizlere anlatmaya çalışacağım. Amacım bu sıkıntıyı yaşayan diğer arkadaşlara yardımcı olmak. Bu...
Top Bottom