Arama sonuçları: *

1. P

Mavi Ekran Yeni Topladığım Pc Sürekli Mavi Ekran (ntkrnlmp.exe) Ne Yapmalıyım?

hocam sorun şuymuş. işlemci ortalama 1.23 - 1.24v kullanıyormuş ama verilen volt 1.02 civarında olduğu için mavi ekran veriyormuş. amd ryzen master programı ile manuel moda geçip 1.23v verdim frekanslar 4600da sabit kaldı. geçemediğim tüm testleri geçtim ve oyunlarda hiç mavi ekran yemedim...
  2. P

Mavi Ekran Artık Kafayı Yemek Üzereyim - Mavi Ekran Hatası

merhaba yeni bir pc topladım. her şeyde mavi ekran yiyorum özellikle oyunlarda ve stress testlerinde furmark ile ekran kartı testinde sorun yok occt power tesinde sorun yok aida 64 stress cache harici sorun yok (stress cache aktifken mavi ekran veriyor) memtest 86 expo açık ve kapalı halde iken...
  3. P

hocam işlemci voltaj ayarlarından yapıyor olabilir mi ryzen master da oc modu vb var biosta oc modu var çok karışık yeni ramlerle de aynı sorunu verdi. ryzen mastr ayarlarını nasıl yapmam gerek
  4. P

hocam yeni ram geldi ve tekrar denedim testleri sonuç yine aynı önceki ram ile aldığım hataları yine alıyorum. biosu sıfırlayıp emtest86 da expo açık veya kapalı halde iken yine hata alıyorum.
  5. P

işlemci testi yaparken ram kullanımı artar mı hocam? occt işlemci testi ve power testinde %100 kullanıyor sorun yok aida 64 te stress cache deaktif edip test yaptığımda sorun yok cinebench te sorun yok ama prime 95in tüm seçeneklerinde (smal medium large fft) ve aida 64 ün stress cache seçili...
  6. P

hocam aida 64 ile stress cache testini başlattığımda 2 saniye sonra mavi ekran yiyorum.
  7. P

hocam yeni bir şey farkettim prime 95 ve aida 64 extreme ile işlemciyi teste başladığımda haliyle direk %100 e çıkıyor cpu kullanımı ve 1-2 saniye sonra mavi ekran yiyorum. başka bir konuda denk gelmiştim. işlemci voltaj değerleri düşük olabilir mi? yada işlemcimdemi sorun var acaba 7500f...
  8. P

şimdi bir gen4 m2 sdd ve tek modül ddr5 ram daha satn aldım hocam. gelince yeni ssd ve rami takıp bios sıfırlayıp testleri tekrar deneyeceğim. bu şekilde hatayı bulabilirmiyim? eğer hata yine devam ederse anakart mı arızalı olacak
  9. P

anladım hocam. yakınımda herhangi ddr5 ram kullanan yok. o yüzden sipariş vereceğim. fakat bu sorunu yeni ram ile de aşamazsam iade alırlar mı? bir de anakartın orunlu olma ihtimali var mı acaba incehesaptan sıfır olarak satın aldım. 2 sene garantili anakart. diğer ram tavsiye konumdaki rame...
  10. P

denediklerim bunlar hocam furmark ile 15dk ekran kartı testi : sorun yok cinebench ile hem single hem multi işlemci testi: sorun yok occt ile psu test 15dk: sorun yok crystal disk ve as ssd benchmark ile ssd testi: sorun yok ram testleri sonuçları ise bu şekilde; ( tek tek denedim ve işlemci...
  11. P

yaptım onu hocam herhangi bir sorun çıkmadı. 15 dk test ettim. ayrıca furmark testi yaptım yine 15dk ekran kartı için. cinebench yaptım işlemci için hem multi hem single olarak. herhangi bir sorun çıkmadı.
  12. P

yaptım hocam 250 den fazla error verdi ve hatalardan sonra anında kapandı. bu ramda hata olduğunu %100 kesinleştirir mi? ona göre yeni ram satın alacağım
  13. P

Bu Ramde Amd Expo Desteği Mevcut mu?

merhabalar bilgilerde göremedim fakat amd expo desteği mevcut mu öğrenmek istiyorum. sorunsuz şekilde 6000mhz kullanabilir miyim amd sistemimde? sinerji.gen ram link
  14. P

hocam ne yapacağım gerçekten bilmiyorum rica etsem müsaitseniz bakabilirmisiniz
  15. P

dediklerinizi yaptım. 4800 e düştü ramler ama windows açılmadı yine mavi ekran sorun ise bad system config info hatası. ama sistem geri yükleme ile açtım sorun yok fakat ana sorun hala devam ediyor hocam. ramin biri memtestte %50 de takılıyor diğer ram %66 da takılıyor. hiçbir şey yapılamıyor...
  16. P

tek tek denedim. hiçbiri 2.slotta çalışmıyor 1 ve 3 te çalışıyor. 1. ram ile denediğimde windows açıldı ama hypervisor_error verdi ve memtestte yine takılı kaldı. 2. ram 1 ve 2. slotta çalışmadı 3.slota taktım fakat 2 defa üst üste ilk baştaki windows yükleme bölümünde mavi ekran verdi...
  17. P

tek dump dosyası var hocam sadece cipset kurdum evet. bir de bu gece memtest yaptım ve uyudum sabah kalktığımda takılı kalmıştı %50'de ekran vardı ve başlattığımdan 10dk sonrasında takılı kalmış hiçbirşey ilerlemiyordu. ram 50 / işlemci 68 dereceydi
  18. P

merhaba herkese hayırlı akşamlar yeni bir pc topladım fakat devamlı mavi ekran yiyorum. bios sürümüm güncel. driverlar güncel windows son sürüm ve orijinal. w. update güncel. denediklerim; 12hpwr kablosu yerine pcie taktim belki kabloda sorun vardır diye. farklı windows sürümleri yükledim...
  19. P

Bu SSD Alınır Mı? Goodram vs Samsung

Merhaba İşletim sistemi kurulumu, render vb işlemler için SSD alacağım. DRAM olması şart. Yazma hızının yüksek olmasını istiyorum özellikle. Bu SSD alınır mı? 2900₺ ürün. SSD hakkında bilgi almak istiyorum sadece alınır mı alınmaz mı diye. Lütfen başka SSD önermeyin. 2 ürün arasında kaldım...
Top Bottom