Arama sonuçları: *

• Users: xloer00
  • Content: Konular
  • Order by date
  1. X

Atomic Heart FPS Problemi

Arkadaşlar Merhaba, Sistemimde ryzen5 2600x, Asus Rog Strix GTX1660ti ve 16 GB RAM var. Sistememi 2 yıldır aktif kullanıyorum ve çoğu yeni çıkmış oyunu orta veya yüksek ayarlarda rahatça bitirdim Xbox gampass e yeni gelen Atomic Heart oynamak için bilgisayarıma indirdim. Oyun çok güzel fakat...
  2. X

Pciex Wifi kartı takınca PC reset atıyor

Merhaba arkadaşlar, Kasamda Asus TUF B450 Plus Gaming modeli anakart kullanıyorum. Kasama pciex destekli TP-link archer tx3000e, ax3000 mbps wi-fi 6 & bluetooth 5.0 pcie adaptörü aldım. Daha önceden kasamda pciex destekli usb çoğaltıcı kullanıyordum. Ürün kaliteli olmadığından sorunun üründen...
  3. X

Anakart Üzerindeki Sata Girişlerini HDD çalıştırmıyor

Arkadaşlar Merhaba, Kasama yeni disk takacaktım. Anakart üzerindeki 4 sata slotu da dolu. Yan tarafında 5 ve 6. sata portları var. Yeni diski o portlardan birine taktığımda çalışmıyor. Fakat ilk 4e taktığımda çalışıyor. Kabloları kontrol ettim. Çalıştığını emin olduğum kabloları ve diskleri 5...
  4. X

Kasa HDD Görmüyor Ne Yapmalıyım

Arkadaşlar Merhaba, Kasama yeni disk takacaktım. Anakart üzerindeki 4 sata slotu da dolu. Yan tarafında 5 ve 6. sata portları var. Yeni diski o portlardan birine taktığımda çalışmıyor. Fakat ilk 4e taktığımda çalışıyor. Kabloları kontrol ettim. Çalıştığını emin olduğum kabloları ve diskleri 5...
  5. X

Asus Hero ve Darkhero farkı

Merhaba dostlar, Yüksek bütçeli sistem topluyorum. 3080 Ti ve R9 5950x takmayı planlıyorum. Fakat anakart seçiminde hala soru işaretlerim var. ASUSsus anakart istiyorum. Fakat ASUS un HERO ve DARKHERO modelleri arasındaki farklı anlayamadım. Hangisini tercih etmeyelim ve neden ?
  6. X

Klavye çalışıyor ama yazmıyor

Arkadaşlar kullandığım G213 klavyem USB tak çıkar yaptım. Klavye gitti yazmıyor. Fakat üzerindeki ses açma kısma tuşları çalışıyor ışıklarda yanıyor. Sonra başka PC de denedim klavyeyi orada sorunsuz çalışıyor. Ama klavye bozulan PC'ye kullandığım G213'den başka klavye taktım o da çalışmıyor...
  7. X

Adreslenebilir Led Güç Besleme

Arkadaşlar Merhaba. Kasama arduino nano ile 5V adreslenebilir led taktım. Ledleri ise nano üzerinden usb ile besliyorum. Kulladığım led sayısı 40 tane. Yaklaşık 1 tane led 0.3 watt güç çekiyor. Toplamda ledlerin çektiği watt ortalama 12 watt civarında. İnternette usb çıkış wattlarına baktığımda...
  8. X

Ali Express Klavye Mouse Seti İçin Yardım

Dostlar selam, ali expresten klavye mouse seti var ama arkadaşların basmasını istiyor. Yardımcı olur musunuz ? https://a.aliexpress.com/_mqjbPZZ
  9. X

Reboot and Select Proper Boot Device Hatası

Kasamda yedeklerimi tuttuğum harddiski bir yere götürmek için kasamın içinden çıkardım. Çıkarırken tüm gücü kestim ve ana karttan sata kablosunu söktüm. Fakat açılmaya pc çalışırken boot hatası veriyor. Windows samsung ssd nin içine kurulu. Bios boot menüden ssd i seçili ve boot menüden ssd e...
  10. X

Laptop SSD Desteğini Nasıl Öğrenebilirim

Herkese merhaba. Kullandığım laptop Casper Excalibur g860.7700-B590p. Kullandığım laptoptaki M.2 SSD'yi değiştirmek istiyorum. Anakartımın desteklediği okuma yazma hızını nereden öğrenebilirim? Alacağım SSD'nin okuma yazma hızının laptop için kullanılan M.2 SSD'lerin 1000 MB hızından fazla...
  11. X

Emülatör CPU %1 görüyor

İndirdiğim tüm emülatörler CPU kullanımını %1 olarak görüyor. Ve yükseltemiyorum. PUBG için GameLoop'ta problem yaşamıyorum. Ama diğer emülatörlerde bu sıkıntı var. Diğer bilgisayarıma kurduğumda da aynı şekilde %1 görüyor sadece. Nasıl çözebilirim ? İşlemci R5 2600X. RAM 16 GB.
  12. X

Red Dead Redemption 2 bittikten sonra devam etme

Arkadaşlar oyunu Epic Games'ten 60 TL indirimi varken almıştım. Daha yeni bitirebilme zamanı buldum. Story modunu tamamen bitirdim fakat oyun %73'te kaldı. İnternette izlediğim videolara göre RDR1'deki John Marston ölüm sahnesini RDR2'de oynadıklarını gördüm. Fakat bende mapta görev kalmadı...
  13. X

Görev çubuğunda önizleme gözükmüyor

Herkese merhaba. Birkaç gündür görev çubuğunda 2 ve daha fazla sekme açınca ön izleme kapanıyor. Çözüm için internette biraz araştırma yaptım. Fakat dedikleri zaten yapılıydı. Fakat tekrardan kapat-aç şeklinde denedim, çözüme ulaşamadım. Umarım yardımcı olabilirsiniz. Resimler ektedir.
  14. X

Arduino ile şerit LED kontrolü

Dostlar kasamın içine şerit LED koymak istiyorum. İzlediğim videodaki gibi yapmak istiyorum. İzlediğim videoda Arduino'ya Bluetooth aparatı ekliyor. Ben Bluetooth kullanmadan PC'den kontrol etmem için başka bir aparat var mıdır? Eğer varsa Arduino kodu değişecek. Ve LED'in çalışması için 12 v...
  15. X

ASUS ROG ARGB 60 cm LED çalıştırmak için kontrolcü

ASUS ROG ARGB 60 cm LED aldım fakat anakartım ile uyumlu değil. Anakartım ASUS TUF B450-PLUS GAMING sadece 4 pin RGB girişi bulunmakta. ASUS'un LED'ini çalıştırmak için kontrolcüye ihtiyacım var sanırım. Bu ürün ile LED'i yakıp kasanın üzerindeki reset tuşu ile kontrol edebilir miyim? Ürün...
  16. X

ARGB kontrolcü tavsiyesi

ASUS TUF B450- Plus Gaming anakart kullanıyorum. ASUS ROG adreslenebilir 60 cm şerit LED aldım. Fakat anakartımda 12V 4 pin RGB erkek pinleri var. Şerit LED'de ise 3 pin dişi var. LED'i bu anakartla çalıştırmak için kontrolcüye ihtiyacım var. Kontrolcü ile diğer ASUS parçalarım ile senkron...
  17. X

ASUS ROG ARGB 60 cm LED şerit montajı

Merhaba arkaşlar. ASUS ROG addressable 60cm LED şerit aldım. ASUS TUF B-450 Plus Gaming anakartım var. Şerit LED'i takmak istiyorum. LED üzerinde 3 pinli dişi ve erkek uçlar var. 3 pinli erkek uç uzatma için kullanılıyor olması lazım. 3 pinli dişi uçu anakartta nereye takmalıyım. Anakartta 12V...
  18. X

Topladığım Sistem Nasıl ?

İyi günler herkese.Sistemden istediklerim F/P den çok , kalite ve göze hitap eden bileşenler kullanarak bir sistem toplamak oldu. Sistemde kullandığım kasanın PSU ince ve dik şekilde mi olması gerekiyor ? Özellikle bu konuda daha çok yardıma ihtiyacım var. Sisteme ve bu kasaya hangi marka kaç...
  19. X

17000 TL Sistem Toplama

İyi günler herkese. 17000 TL civarı bir sistem dizdim. Sistemden istediklerim F/P den çok , kalite ve göze hitap eden bir sistem toplamak. Sistemde kullandığım marka modeli kullanmak istiyorum. Sistemde kullandığım kasanın PSU ince ve dik şekilde mi olması gerekiyor ? Özellikle bu konuda daha...
  20. X

İşlemci Sıcaklığı -1 Derece Gözüküyor

Bilgisayarımda Chrome uygulamasından başka bir şey açık değilken bir anda mavi ekran verdi. Mavi ekran sırasında işlemcinin fanı hızlandı. Bilgisayar kendini resetledikten sonra OCCT programı ile sıcaklık değerlerine baktım. İşlemci sıcaklığı -1 gösteriyor. Şimdiye kadar kullandığım ve sevdiğim...
Top Bottom