Arama sonuçları: *

• Users: $ilent
  • Content: Konular
  • Order by date
  1. $ilent

Yardım Laptop Tamiri Yapan İstanbul İçi Yer Tavsiyesi

Merhaba bir tanıdığımın RTX 3050 li Asus Rog laptobu için tamir edicek yer tavsiyesi lazım istanbul içi. Benim aklımda ensa bilgisayar var ama laptopta yetkinlikleri nasıl bilmiyorum. Daha iyi öneri varsa bekliyorum. Laptop arızası garanti anakart üzerinde bir arıza, besleme veya donanımlarda...
  2. $ilent

Rehber RTX 4060 Laptop GPU'sunu RTX 4060 Masaüstü GPU Performansına Getirmek !

Merhabalar, bu seferki OC rehber/konumuzda RTX 4060 laptop modelini masaüstü modeli seviyesine getiricez. Öncelikle Laptoptaki RTX 4060 ile masaüstü bilgisayarda kullanılan RTX 4060 aynı değil mi ? Diyebilcekler için, Genel olarak laptoplarda masaüstü ekran kartlarındaki GPU nun bir alt modeli...
  3. $ilent

GTX 1000 ve RX 500 Serisi Kartlar İle FSR 3 Frame Generation Denendi ! (Sonuçlar İyi Duruyor)

Youtube da denk geldiğim bir videoyu sizinlede paylaşmak isterim bu konu dikkatimi çekti: Biliryorsunuzki FSR özelliği zaten önceki zamanlardan beri GTX 1000 serisi kartlara destek sunulmuştu, Zamanında Nvidia DLSS özelliğini RTX 2000 kartlara verince AMD de yine FSR 3 FG de yaptığı gibi o...
  4. $ilent

Rehber Nvidia Ve AMD Ekran Kartlarında UnderVolt Yapmak ! Detaylı Rehber

Selamlar, Bu rehberimde size elimden geldiğince detaylı şekilde nasıl UV (UnderVolt) yapabilceğinizi göstereceğim. Kullanıcağım görseller eski RX 580 8GB kartımda yaptığım ayarlar ve şuanki RTX 2060 6GB ekran kartımda yaptığım ayarlardan olucak. Öncelikle şunu belirteyim sizin kartınız belki...
  5. $ilent

Rehber Nvidia Ve AMD Ekran Kartlarında OverClock Yapmak ! Detaylı Rehber

Selamlar, Bu rehberimde size elimden geldiğince detaylı şekilde nasıl OC (OverClock) yapabilceğinizi göstereceğim. Kullanıcağım görseller eski RX 580 8GB kartımda yaptığım ayarlar ve şuanki RTX 2060 6GB ekran kartımda yaptığım ayarlardan olucak. Öncelikle şunu belirteyim sizin kartınız belki...
  6. $ilent

Rehber Nvidia Ve AMD Ekran Kartlarında Fan Ayarı Yapmak !

Selamlar, Bu rehberimde size ekran kartı Fan ayarı yapmayı göstereceğim. MSI After Burner üzerinden fan ayarlarımızı yapacağız o yüzden: After Burner Linki -> https://www.msi.com/Landing/afterburner/graphics-cards...
  7. $ilent

İnceleme Can Sıkıntısından İnceleme -1 | MSI RTX 2060 Gaming Z, İnceleme, Extra OC Yapma

Selam, can sıkıntısından öylesine bir inceleme yapayım dedim, hiç bir donanımımı orjinal değerler ile kullanmayı sevmediğim için inceleme içinde yaptığım OC olaylarınada değinicem tabii daha önce bilenler bilir başka bir denek olan RX 580'ne şunlar olmuştu...
  8. $ilent

Yardım MSI afterburner da ekran kartı bellek hızı ile alakalı tuhaf durum

Selamlar, Ekran kartım RTX 2060 ı MSI Afterburner ile stabil bir şekilde OC ettim ve uzun süredirde öyle kullanıyordum sıkıntısız fakat son 1 haftadır fark ettiğim saçma bir durum var. Kartın bellekleri orjinalde 7000MHz ben 8000MHz de kullanıyorum ama bazı zamanlar bilgisayarı açıp oyuna...
  9. $ilent

Bluetooth Kulaklığımda Sürekli Ses Kesiliyor

Merhabalar, telefonum Xiaomi Redmi 9T modeli kulaklığım ise Anker R100. Bu kulaklıktan önce Honor Choice Earbuds kullandım ve iki kulaklıktada aynı şekilde ses kesilmeleri oluyor, kulaklıkların ilk alındığı zamanlar sorun olmamıştı fakat 1 hafta içerisinde iki kulaklıktada kesilmeler başladı ilk...
  10. $ilent

Yardım Cyberpunk 2077 Darboğaz ve Drop sorunu

Merhabalar, yakın zamanda Cyberpunk 2077'yi Steam üzerinden aldım ve yükledim en son çıkan 1.31 patch ile oynuyorum ve oyunda ciddi anlamda CPU kullanımın özellikle şehir içi NPC'lerin olduğu yerde %80-90 arası (tüm iş parçacıkları dahil) ve sürekli minik droplar giriyor oyunu oynanmaz bir hale...
  11. $ilent

Yerli Oyun Potentia Hakkında

Merhaba dostlar, gece çıkmış olan yerli oyunumuz hakkında tartışmalık bir konu olucak bu oyunu 3 saat oynadım ve bitirdim toplam 8 bölüm (Chapter) dan oluşuyor ve 2.5-3 saatlık kısa bir sürede bitiriliyor. Oyun için eleştirim şunlar: Mekanikler biraz daha geliştirilmeli, animasyonlarda ciddi...
  12. $ilent

Çözüldü✓ Mavi ekran yedim Minidump dosyama bakarmısınız ?

Huzurlu bir şekilde takılırken PC yi bi yeniden başlatıp bi yere gittim geri geldim şifreyi girip masaüstüne girdim ve mavi yeşil bir sürü çizgi oluştu sonra ekran gitti sonra karıncalanmalar oldu sonra tekrar gitti geri geldi ve cmfo.exe başarısız gibi bir kutucuk gelmeye başladı tamam diyorum...
  13. $ilent

RX 580 GPU sunu RX 590 yapmak !

Merhaba dostlar, yakın zamanda yaptığım RX 580 için detaylı UV & OC ayar rehberinden sonra kendi OC değerlerimi paylaşıp RX 580 nı nasıl RX 590 dengi yaptığımı göstermek istedim :D. RX 580 UV & OC Rehber: https://forum.donanimarsivi.com/konu/rx-580-gpusu-icin-en-dogru-uv-oc-rehberi.235053/...
  14. $ilent

Rehber RX 580 GPU'su için en doğru UV & OC Rehberi

Evet bu yaptığım 3. rehber olucak artık bu GPU nun tüm huylarını biliyorum diyebilirim ve bolca tecrübe edinip son doğru rehberi yapıcam yoksa yanlış yönlendirmiş olurum. Merhaba Dostlar, bu rehberde RX 580 GPU'su üzerine detaylı UV & OC rehberi yapıcam bu rehber uzun olabilir ama sonucu...
  15. $ilent

İşlemcilerinizin Cinebench R20 puanları ?

Merhaba dostlar, İşlemcilerinizin performansı nasıl ? Cinebench R20 puanlarınızı paylaşabilirsiniz. İşlemcim R5 3600 (4150MHz OC) değerleri: Tekli çekirdek: Çoklu çekirdek: Sizlerin değerlerini de bekliyorum :). GÜNCELLEME: 4.2GHz yaptım bu sefer; Tekli çekirdek: 491 Pt Çoklu...
  16. $ilent

Çözüldü✓ Minidump Dosyası Okuyan Birisi Bakabilirmi ?

https://drive.google.com/file/d/1LtYplAKIUrBlvmOp_9YK8lraky5fOysa/view?usp=sharing Uzun zaman sonra özlemişim mavi ekranı :), oyunda iken oldu.
  17. $ilent

Assassin's Creed Valhalla Sistem Gereksinimleri Açıklandı !

Merhaba dostlar hiç bekletmeden tüm detayları gösteriyorum: Evet üzücü bir tablo bana göre, daha geçenlerde Cyperpunk 2077 nin sistem gereksinimlerinde 1080p High da mı Ultradamı ne 60 FPS için 4 çekirdekli R3 2200G gibi bir işlemci ve RX 480 4GB gibi bir ekran kartı isterken, AC Valhallada...
  18. $ilent

İnceleme Razer Cynosa Chroma Lite İnceleme + Logitech G213 Prodigy İle Karşılaştırma

Merhaba dostlar, bu incelememde Razer ın Cynosa Chroma Lite modelini inceleyip Logitech G213 prodigy ile karşılaştırıcaz (Not: Önce Logitech G213 aldım ve 1 gün içerisinde tuşlarında sıkıntı çıkınca iade edip bu Razer Cynosa Chroma Lite klavyeyi aldım yani iki klavyeyide tecrübe ettim.)...
  19. $ilent

Yardım 23 TL AC Odyssey Deluxe Edition ?

Merhaba dostlar, biliyorsunuz ki Epic reis 60 TL kupon verdi, ben 23 TL ye bunu alabilirim, Doom 2016 almayı düşünüyordum ama indirime girmedi bi türlü, ben AC sever biri olarak Origins ile Odyssey e biraz kötü gözle bakıyorum çünkü eski tarz AC seven biriyim ben :D. Sizce alınır mı?, oyun bayarmı ?
  20. $ilent

Yardım Razer Cynosa Chroma Lite VS Logitech G213 Progidy

Merhaba dostlar, artık klavyemin sıkıntılarından dolayı yeni sessiz(Membrane) bir klavyeye geçmek istiyorum, istediğim tüm özelliklere bu iki klavyede sahip, fakat uzun ömürlü olsun istiyorum, başka öneri yapmayın, bu iki klavyenin sadece kalitesi ile hangisinin daha uzun ömürlü olabiliceğini...
Top Bottom