Arama sonuçları: *

• Users: Aluqah
  • Content: Konular
  • Order by date
  1. Aluqah

2000 TL Anakart tavsiyesi

Selamlar... İşlemci: Ryzen 5 3600x Anakart: --- Ram: --- Ekran Kartı: Sapphire Nitro+ RX 5700 XT SE SSD: Samsung PM981a 512GB m.2 NVMe İşlemci Soğutucu: Noctua NH-U12S SE PSU: XPG Core Reactor 750W 80+ Gold Kasa: Dark Guardian Sistem yukarıdaki gibi. Bir tek anakart ve ram kaldı. Anakart için...
  2. Aluqah

Anakart ve Ram önerisi - 3000 TL

Merhaba, Sistemin tamamlanması için bir tek anakart ve ram kaldı. 2500-3000 TL'ye kadar çıkabilirim. Özellikle anakartı en azından 5 yıl kadar değiştirmeyi düşünmüyorum, ona göre öneride bulunursanız sevinirim. Fiyatı düşer mi bilmem ama benim şu anlık seçimim ASUS ROG STRIX B550-E GAMING oldu...
  3. Aluqah

Hangisini Almalıyım? RX 5600 XT Gaming X - Nitro+ RX 5700 XT SE

Merhaba, Malum bugün Gaming Gecesi var. Haftalardır beklediğim MSI RX 5600 XT Gaming X listede var. Görür görmez tüm hazırlığımı yaptım, 22.00'yi beklemeye başladım derken sağ kulvardan Sapphire Nitro+ RX 5700 XT SE 8GB çıktı geldi. Sistemim imzadaki gibi. Henüz eksik parçalar var. 5600 XT...
  4. Aluqah

2k Monitör Tavsiyesi - 2800 TL

Merhaba, 27" VA veya IPS panel, 75Hz + 2k çözünürlük Bu özellikleri içeren monitör tavsiyeniz var mıdır? 2800 TL'ye kadar çıkabilirim. Daha önce Asus TUF VG27VQ ve MSI Optix MAG271CV test etme imkanım oldu ama ikisi de 1080p çözünürlüktü. Az da olsa pikselleşmeyi hissettim, o yüzden bütçeyi...
  5. Aluqah

Öneri Genel Kullanım İçin Kulaklık Önerisi / 750 TL

Merhaba arkadaşlar, Müzik dinlemek, film/dizi izlemek ve oyun oynamak amaçlı kullanacağım fakat oynadığım oyunlar rekabetçi oyunlar değil. Daha çok strateji ve hikaye temalı oyunlar. Yani öyle ses kasma ve 7.1 muhabbetlerine girmeyelim hiç. Bunun dışında malum virüs nedeniyle toplantılar da...
  6. Aluqah

Hangi PSU? High Power, Aerocool, Seasonic

Merhaba, Ryzen 5 3600x RX 5700 XT Gaming X B550 serisi anakart Bu sistem için sanırım 650W yetiyor ama kafam rahat etsin diyerek 750W alacağım. Forumda takip edebildiğim kadarıyla Seasonic markası çok övülüyor. Aradaki fiyat farkına değer mi? 919,83 TL - 750W 80+ Bronz - Seasonic 750W 80+...
  7. Aluqah

3600MHz 2x8 GB Ram Tavsiyesi

Merhaba arkadaşlar, Ryzen 5 3600x işlemci var ve kuvvetle muhtemel B550 serisi bir anakart alacağım. Aşağıdaki belleklerden hangisini almak mantıklı? Hepsi 2x8GB ama MHz ve CL değerleri dışında özelliklerinden anlamıyorum. Tavsiyeniz nedir? Fiyat olarak da değerlendirmekte fayda var. Gereksiz...
  8. Aluqah

Aerocool Airhawk Duo vs Dark Guardian PRO

Merhaba arkadaşlar, Kasa önerisine ihtiyacım var. Normalde Dark Guardian alacaktım fakat fan hızlarını sadece içerisindeki kontrolcüyle kontrol edebiliyormuşuz, bunun için de sürekli olarak kasanın kapağını açıp kapamak mantıksız geldi. Bu yüzden tercih değişikliğine gidiyorum. İki seçenek var...
  9. Aluqah

Noctua NH-U12S SE İşlemci Soğutucu

Merhaba arkadaşlar, Ryzen 5 3600x için almayı düşünüyorum. Ürün hakkında bilgisi olan ya da kullanan var mı, almaya değer mi acaba? Özellik olarak fena durmuyor. Duruma göre ileride ikinci fanı da dahil edebilirim. https://noctua.at/en/products/cpu-cooler-retail/nh-u12s-se-am4
  10. Aluqah

500 TL Kulaklık Önerisi

Merhaba arkadaşlar, 500 TL'ye (bu kulaklığı sakın kaçırma derseniz 100 TL daha çıkabilirim) kadar kulaklık önerinizi alabilir miyim? Olmasını istediğim özelikler: 7.1 sanal surround özelliği olmasına gerek yok. Bu özelliğin bu seviyedeki kulaklıklarda çok başarılı olduğunu sanmıyorum. Hafta...
  11. Aluqah

Hangi 2070 ekran kartı alınmalı?

Merhaba arkadaşlar, İşlemci: 3600x Anakart: Muhtemelen B550 Tomahawk olacak ama eğer pahalı olursa B450 Tomahawk alırım. Uzun süredir hep AMD cephesinden kartları araştırdım, güzel indirim yakaladığım anda alacağım. Önceliğim MSI RX 5600 XT Gaming X, uygun fiyat görürsem de 5700... Fakat olur...
  12. Aluqah

B450 ve X570 Anakart Önerisi

Arkadaşlar merhaba, Sistemim şimdilik bu: Ryzen 5 3600X MSI RX 5600 XT Gaming X 2x8 3600MHz ram 512gb NVMe m.2 SSD 2 aydır indirim kovalamaktan, sistem parçaları hakkında bilgi toplamaktan nevrim döndü. Ama şu anakart konusunda kafam çok karışık. Kağıt üzerinde özellikleri karşılaştırınca bir...
  13. Aluqah

MSI B450 Tomahawk Max ve Ram Uyumu

Merhabalar, MSI B450 Tomahawk Max anakart ile G.Skill RipjawsV 16 GB (2X8) 3600 Mhz DDR4 F4-3600C18D-16GVK bellek uyumu hakkında yardımınızı rica ediyorum. Ryzen 5 3600x işlemcim var. AMD işlemciler için yüksek frekanslı bellekler kullanılması gerektiğine dair yazılar gördüm. Bu yüzden 3200...
  14. Aluqah

MHz ve CL Dışındaki Ram Özellikleri

Merhaba, Sorum başlıktaki gibi: MHz ve CL değerleri dışında performans anlamında ayırt edici bir özellikleri var mı ramlerin? Aynı marka, aynı MHz değeri, aynı CL değeri... ama bakıyorsunuz biri 350 TL, diğeri 450 TL. Bu aradaki fark sadece RGB olup olmamasından mı kaynaklanıyor?
  15. Aluqah

8.000 TL Sistem Tavsiyesi

Merhabalar, Yaklaşık 17 yıllık bir laptop kullanıcısı olarak ilk defa masaüstü bilgisayar toplamaya niyetlendim ve tahmin edileceği üzere bu konuda bilgim kısıtlı. Bu yüzden uzun süredir konu ile alakalı videolar izleyip yazılar okuyorum fakat bazı konular hakkında kafamda hala soru işaretleri...
Top Bottom