Arama sonuçları: *

• Users: leroxy
  • Content: Konular
  • Order by date
  1. leroxy

İnceleme Tripy Mobility - Kiralanabilir Elektrikli Bisiklet İncelemesi

Tripy Herkese selamlar, bugün Tripy Mobility'nin sunmuş olduğu elektrikli bisiklet ulaşımı hizmetinden bahsedeceğim. Yıllarımı İzmir'de geçirdiğimden ötürü belediyenin 2014'ten beri sunduğu BİSİM hizmetini hep kullanmak istemişimdir. Ancak 18 yaş altına tekil olarak hizmet vermedikleri için...
  2. leroxy

TYT Fen Sıfırdan Çalışma Önerisi + Kaynak

Merhaba, TYT Fen için YouTube'dan hangi kanallar iyiyse önerebilir misiniz? Sözel öğrencisiyim az buz bir net çıkarsam da olur. Çok zorlamayacak birkaç kaynak önerisine açığım.
  3. leroxy

Sıvı metal uzun vadede akar mı?

Merhaba, diğer konulardaki gibi konuyu uzatmak istemiyorum. HP Victus 15'im var. i5-13500H ve 4050 var. Servise gönderdim sıcaklıklarda değişim olmadı. Kendim Thermal Grizzly Kryonaut sürdüm 1 hafta sonra sızma yaptı eskisine döndü, kıvamlı macun olarak Pullwark Bold aldım daha da kötü oldu...
  4. leroxy

Laptop sıcaklık sorunu için kesin çözüm sıvı metal mi?

Merhaba. 2023 Haziran ayında aldığım HP Victus 15, RTX 4050 ve i5-13500H işlemciye sahip olan laptopımda şimdiye kadar 2 defa termal macun değiştirdim. Normal bir kullanımda sıcaklığından pek şikayetçi değilim ancak bilgisayarı neredeyse çoğu zaman monitöre bağlı ve ekranı kapalı bir şekilde...
  5. leroxy

Laptop bakımı yaparken ped değişmeli mi?

Merhaba, sipariş verdiğim macunu bugün teslim alacağım ve laptopımın macununu yenileyeceğim ancak daha önce teknik servisin termal ped yerine sakızımsı bir macun sürdüğünü biliyorum. Laptopta soğutucu bloğu çıkartıp taktığımızda bu malzemenin de değişmesi gerekiyor mu?
  6. leroxy

Victus laptop sıcaklığını düşürmek

Merhaba, yaklaşık 6 aydır HP Victus 15 model içerisinde i5-13500H ve 4050 bulunan bir laptop kullanıyorum. 1 kez (ekim ayında) bakım için teknik servise gönderdim. Onun harici kendim yaptığım fan temizliği ve ssd yükseltmesi haricinde bir işlem uygulamadım. Aldığımda dert etmesem de cihaz...
  7. leroxy

TYT'de Matematik yerine Fen çözülür mü?

Merhaba, malum bu sene YKS tayfadayım ve yaklaşık 6 aydır dershaneye gidiyor olmama rağmen özellikle matematik ve fen tarafında kendimi toparlayamadım. SÖZEL olduğum için AYT'de konular tamamlandıkça zaman içinde toparlayacağımı düşünsem de matematik için aynı öngörülere sahip değilim. 7...
  8. leroxy

Bilgisayarınızı Konsola Dönüştürün! / Epic Oyunlarını Steam'de oynamak.

Bugün kısaca bilgisayarınızı nasıl adeta konsola çevirebileceğinizden bahsedeceğim. Bunun için birden fazla BAĞLANTI yöntemi var ancak EN BABA YÖNTEM SONDA! 1-Bilgisayarı HDMI ile Televizyona bağlamak -PC Kullanımı Bilgisayarınızı bir HDMI kablosu ile televizyonunuza bağlayabilirsiniz...
  9. leroxy

Kablosuz Powerbank Önerisi

https://www.mi.com/tr/product/xiaomi-10w-wireless-power-bank-10000/specs Özelliklerinde yazdığına göre 5600mAh gerçek kapasitesi var ama bu fiyata alınır mı emin olamadım. Kablosuz olması kolaylık açısından biraz önemli. Almışken iyi bir şey alayım diyorum. Bu fiyattaki çoğu 10000lik powerbank...
  10. leroxy

Xbox Series X vs. PlayStation 5

Merhabalar, kısaca durumumu özetleyeyim, LÜTFEN okuyunuz.
  11. leroxy

Telefonunuzda kılıf kullanıyor musunuz?

Bugün sizlere hem biraz aldığım yeni aksesuarlardan, hem de kılıfların farklarından bahsedeceğim. Ama öncesinde yukarıdaki ankete katılabilirsiniz. Son 1 yıldır iPhone 11 kullanıyorum. Özellikle iPhone cihazların kılıflarındaki çeşitlilik korkutucu seviyede iyi. Bir telefoncuya girdiğinizde en...
  12. leroxy

Laptop için USB Hub önerisi

Merhaba, 5.5 ay önce aldığım HP Victus 15 marka model laptopta toplamda 2 tane USB portu bulunuyor (maalesef). Monitöre bağlı kullandığım için portlara klavye + kulaklığın usb dongle'ını ve type-c portuna bağlı dönüştürücüyle mouse'u kullanıyorum. Yani full. USB'leri çoklamak belki mantıklı...
  13. leroxy

Laptop için termal macun?

Merhaba, HP Victus 15 serisi bir cihazım var. Çok büyük oranla monitöre bağlı şekilde dahili ekran olmadan kullanıyorum. Haliyle cihazın ekranı hep kapalı oluyor ve ısı direkt ekrana vuruyor. Ekran kartı sıcaklıkları sorun olmasa da auto fan kullandığımda 13500h VALORANT'ta 80-85 dereceleri çok...
  14. leroxy

İnceleme Woyax (Deji) Batarya ve iPhone 11 cihazımın onarım süreci

DAHA ÖNCE BAŞIMDAN NELER GEÇTİ? İlgili konuları aşağı bırakıyorum. Sırayla okuyabilirsiniz :D EasyCep'ten Yenilenmiş iPhone 11 Aldım! (TELEFON GELDİ) Yenilenmiş iPhone 11'im ile aramızda geçen muazzam macera (üzücü olaylar) iPhone 11 Arka Camı Kırıldı iPhone için Deji Batarya Alınır Mı? Önceki...
  15. leroxy

RTX3060 Kasa Ne Kadara Satılır? Satmalı Mıyım?

Şu anda laptop-monitör sistem kullanıyorum ve gayet işimi görüyor. Bir de aylardır kenarda duran kasam var. Sizce bu kasayı ne kadara satabilirim? Kenarda köşede durup değer kaybedeceğine sistemi elden çıkartıp birikim yapayım diyorum. Donanım: AMD Ryzen 5 5500 İşlemci, ASUS B450M-DRAGON...
  16. leroxy

İnceleme AMAZFIT GTS2 Siyah Akıllı Saat - İncelememsi Konu

Dostlar selamlar, geçtiğimiz haftalarda aklıma takılan "herkesin saati var, benim neden olmasın? mi band 4 ile 4. yılım nasıl olsa artık pek iş görmüyor" sorusuyla bir Apple Watch olmasa da Watch deneyimi yaşatabilecek bir saat arayışındaydım. Aklımda başta Xiaomi Redmi Watch 3 modeli vardı...
  17. leroxy

iPhone için Deji Batarya Alınır Mı?

Geçmiş konularımda bahsettiğim, PMIC sorunlu olduğunu düşündüğüm. Kasası muadil, bataryası ben almadan önce 2022 Kasım ayında Apple'da değiştirilmiş bir iPhone 11'im var. Cihazın ekranı düşürmem sonucu içinden kırıldı, Apple da kasa değişiminden dolayı yetkisiz müdahale verince (aldığımda...
  18. leroxy

Razer Blackwidow V3 TKL switch sorunu

Razer Blackwidow V3 TKL Green switch klavyeyi TAM 1 yıldır kullanıyorum. 14 temmuz 2022'de teslim edilmişti gerçekten tam 1 yıl oldu ve klavyenin a switchinde bir sorun var. Daha önce gamepower saber rgb kullanırken yaşadığıma benzer bir çift basma sorunu var. Basmama yapmıyor ama çift basma...
  19. leroxy

Xbox Game Pass Ödeme Hakkında

Son saatlermiş, 3 yıl 1035TL olayını yapacak bütçem var ama ilerideki harcamalarımı düşününce yapmamak daha mantıklı geliyor. Zaten sadece PC'de kullanacağım, yeterli donanımım da var. ŞU ANDA sitedeki 30TL'lik fiyatlandırmadan PC'ye abone olsam bunu 6-12 aylık kredi şeklinde yapmanın bir...
  20. leroxy

Sınıfta tek erkek olmak

Bu konu üzerine biraz konuşalım. :p
Top Bottom