Arama sonuçları: *

• Users: TaLHa4203
  • Content: Konular
  • Order by date
  1. TaLHa4203

Yardım Sharkoon SHP650 v2 650w fanından anormal ses geliyor

Selamlar, 4 ay önce sistem toplarken bu güç kaynağını aldım ve şuana kadar sıkıntısız kullanıyordum. Güç kaynağını şuana kadar neredeyse hiç zorlamadım fakat dün fanından anormal sesler gelmeye başladı ve sistem ilk açıldıktan sonra biraz kullanımda ses başlıyor. Ürün 24 ay arena bilgisayar...
  2. TaLHa4203

Arch Linux için SpaceDesk alternatifi

Selamlar laptopumu ikinci monitör olarak kullanmak istiyorum ve tek çözüm olarak aklımda SpaceDesk yazılımı var. Fakat bu yazılım Arch Linux'ta olmadığı için alternatifi var mıdır? Merhabalar laptopımı ikinci monitör olarak kullanacağım ve aklımda tek çözüm olarak SpaceDesk yazılımı var. Fakat...
  3. TaLHa4203

PC açılırken Memtest86 programı açılıyor

Herkese selamlar eski bir laptopımı kullanırken ısınma sonucu kapandı ve geri açıldığında fotoğraftaki ekran geldi. Bazı yerlerde araştırdım bios üzerinden quick boot ayarını açın diyorlardı fakat cihazın bios menüsünde böyle bir ayar mevcut değil. Ne yapabilirim?
  4. TaLHa4203

HD 4350 sisteme Hackintosh kurulabilir mi?

Selamlar, Hackintosh hakkında pek fazla bilgim yok ve yeterli Türkçe kaynak bulamadım. Bazı konularda AMD desteklemiyor gibi şeyler okumuştum. Benim sistemime Hackintosh kurulur mu? Kurulursa nasıl bir performans verir? Sistem; Ryzen 5 3600 XPG 16 GB (2x8GB) Gammix D30 Sharkoon SHP650 V2 650W...
  5. TaLHa4203

4:3 monitörü 16:9 olarak kullanma.

Selamlar benim monitörüm 4:3 en boy oranlarında ve ben 16:9 oranında kullanmak istiyorum görünüm benim için sıkıntı olmaz. Nasıl yapabilirim?
  6. TaLHa4203

Ücretsiz ve takım halinde çalışılabilecek bulut depolama servisi

Selamlar, 2 veya 3Gb civarında ücretsiz ve takımlı çalışılabilen bir bulut depolama servisi önerir misiniz?
  7. TaLHa4203

Linux'u ikinci diske kurmak yerine yanlışlıkla ana diske kurdum

Selamlar, bilgisayara Linux kurmak istedim fakat Dual Boot gibi konularla uğraşmamak için elimde fazladan bir 80GB boyutunda bir HDD vardı ve ona kurmak istedim. Linux'un Deep'in adlı dağıtımını kurarken bilmeden HDD'yi veri diski olarak ayarlamışım ve her şeyimin içinde olduğu SSD üzerine...
  8. TaLHa4203

En stabil Whatsapp Plus uygulaması

Selamlar önceden whatsapp plus kullanıyordum, gayet güzeldi hiç sorun çıkartmıyordu fakat telefona rom attıktan sonra internette birçok modlu whatsapp sürümü olduğunu gördüm ve hepsi karışıktı. Stabil ve basit bir versiyonu önerir misiniz?
  9. TaLHa4203

Valorant "Vanguard başlatılamadı" hatası nasıl çözülür?

Selamlar. Dün bilgisayarda başlıktaki hatayı aldım. Araştırdığım tüm çözümleri (hizmetler, MSConfig, VSC açma kapama, Vanguard silip yükleme, oyunu silip yükleme, CMD üzerinden yapılan çözümler vs.) denedim. Fakat halen çözemedim. Nasıl çözebilirim?
  10. TaLHa4203

Bu sorun ekran kartından mı, monitörden mi?

Selamlar sistem toplamıştım işlemcimde dahili grafik işlemcisi olmadığı için eski kasamdan kalma ekran kartımı kullanıyordum. İlk zamanlarda aşağıdaki olay dikkat edilmeyecek şekildeydi fakat zaman geçtikçe ilerledi. Sorun sizce ekran kartından mı yoksa monitörden mi? Ekranda her şey sağa...
  11. TaLHa4203

Windows 10 LTSC vs Windows 8.1

Selamlar sistem topladım ve laptopum boşa çıktı bu sebeple laptopa hafif bir windows kurmak istiyorum ve aklımda bu iki versiyon var size hangisini seçmeliyim? Sistem Özellikleri; Intel Pentium P6100 4 GB Bilinmeyen Markalı RAM 320GB WD Harddisk
  12. TaLHa4203

Bir molex kablosunun 12V çıkışına 4 adet fan bağlarsak ne olur?

Selamlar anakartım b450m s2h ve bu anakartta cpu fan soketi ile beraber sadece 2 adet fan soketi mevcut bende bu nedenle ilkel yollarla kendime bir devre yaptım, molexin 12V çıkışından 4 adet fanı besleyecek şekilde bir devre. Peki bunun sisteme veya Power Supply'a bir zararı var mıdır?
  13. TaLHa4203

Eski laptopa hangi linux dağıtımını kurmalıyım?

Selamlar yeni bir masaüstü sistem topladım ve laptopumda boşta durmasını istemiyorum linux kuracağım, ufak çaplı yazılım IDE'leri kullanacağım ve bunun için hafif ve yazılımcı odaklı bir dağıtıma ihtiyacım var hangi dağıtımı önerirsiniz. NOT: Windows yanında linux değil, komple format atıp...
  14. TaLHa4203

Verileri hızlı bir şekilde eski pc'den yeni pc'ye aktarmak

Selamlar şuanda sistem toplamaktayım, parçaları sipariş ettim ve parçalar gelince hazır olsun diye laptoptaki verileri hdd'ye aktarmam gerekli. Sizce en hızlı ve güvenli yoldan nasıl aktarabilirim?
  15. TaLHa4203

Cooler Master HTK-002-U1-gp vs Arctic MX-4

Selamlar yeni sistem topluyorum ve termal macun alacağım. İşlemcim R5 3600 ve bildiğiniz gibi ısınan bir işlemci. Bütçem sıkıntılı fakat her şeyi yeni almışken iyi bir termal macun olsun istiyorum. Sizce hangisi daha iyi...
  16. TaLHa4203

Kutusuz Ryzen 5 3600 işlemci alınır mı?

Selamlar sistem toplamaktayım işlemci alacağım fakat bütçem ucu ucuna yetiyor. Kutulu olan 1508 TL, kutusuz olan 1440 TL. Sizce kutusuz olmasında bir sıkıntı olur mu? Ürün linkleri; Kutusuz...
  17. TaLHa4203

R5 3600 için hangi ekran kartını kullanmalıyım?

Selamlar sistem topluyorum işlemcim ryzen 5 3600. İşlemcimde dahili ekran kartı olmadığı için ve henüz ekran kartı alamayacağım için eski kasalarımdan kalma ekran kartlarından birini kullanacağım. Aşağıdakilerden hangisi sizce daha iyi performans gösterir? Nvidia GeForce 6200 Turbo Cache...
  18. TaLHa4203

İtopya güvenilir midir?

Bildiğiniz gibi itopya.com'da bu bayramda birçok ürün indirime girdi ve bende ilk defa İtopya'dan bir şey alacağım ve bazı forumlarda vs. kargoların uzun sürede geldiğini ve itopya'nın e ticaret kısmında sıkıntılar yaşandığını gördüm. Sizce güvenilir midir?
  19. TaLHa4203

İtopya'da taksit seçenekleri görünmüyor.

İtopya'dan bir 800tl civarında bir ürün alacaktım, kartımın kredi kartı bölümündeki bilgileri girdim fakat taksit seçenekleri çıkmadı. Kart: Ziraat Bankkart Genç (Banka kartı fakat kredi kartı seçeneği mevcut)
  20. TaLHa4203

Bayramda dolar nasıl bozdurulabilir?

Selamlar, İtopya'da bildiğiniz gibi bayram indirimleri mevcut bende bayram sonrası sistem toplamayı düşünüyordum ve ihtiyacım olan PSU ve RAMler indirime girmiş. Fakat benim TL cinsinden hiç param yok ve bayram dolayısıyla kuyumcular vs. kapalı, nasıl kuyumculara vs gitmeden doları bozdurabilirim?
Top Bottom