Arama sonuçları: *

• Users: Panotya
  • Content: Konular
  • Order by date
  1. Panotya

Yardım Rocket League 1152x864 çözünürlükte başlıyor ve çözünürlük değiştirilmiyor

Merhaba, Epic Games'ten indirdiğim Rocket League oyununu oynamak için açtığımda oyun 4:3 şekilde 1152x864 çözünürlükte başladı. Bu çözünürlük hiçbir şekilde değiştirilmiyor. ResX ve ResY ayarlarını da denedim fayda etmedi. Bilgisayarım Asus'un TUF FX506LI serisinden; İntel i5 10300H işlemcili...
  2. Panotya

Çözüldü✓ HDD Takılı iken Bilgisayar kapanıyor.

Masaüstü bilgisayarımı harici HDD takılıyken başlatırsam, windows açıldıktan bir süre boyunca harddisk tam gücüyle çalışıyor ve bilgisayar bir süre sonra kapanıyor. Sonra bilgisayarı açarsam Scanning and repairing (Tarama ve tamir etme) yapıyor. Eğer kapandıktan sonra harddiski çıkarırsam...
  3. Panotya

Öneri 100-200 TL bütçe ile f p mouse önerisi.

150 bütçem var. Güzel bir mouse önerir misiniz? 170 TL ye kadar çıkabilir ama olabildiğince ucuz olsun. Mümkünse; Makro tuşu olsun, DPI seçenekleri fazla olsun, Programı olsun ve mouse ebatı büyük olsun. Boş zamanlarımda kodlama-tasarım yapıyorum ve biraz oyun oynayan birisiyim.
  4. Panotya

"video scheduler internal error" hatası

Oyun oynarken oyun birden durdu ve mavi ekran verdi. Bu hatanın nedeni sizce ne olabilir? (daha önceden "DPC watchdog violation" diye bir hata vermişti) Minidump dosyası: https://drive.google.com/file/d/1gzrBcAynJaoUHjoyITZSTUMY0Y3cNO1O/view?usp=sharing
  5. Panotya

Ekran kartı arızalı olduğunu nasıl anlarım?

Arkadaşlar sorum bu. Masaüstünde, 3D tasarım programlarında ve oyunların %90 ında hiç bir sorun yok. Ama gta 5 ets 2 gibi Direct X ve Visual C kullanan bazı oyunlarda modellemeler birbirine giriyor ya da kayboluyor. Gta 5 de 1-2 dakika içinde, ETS de yarım saatlik oynanışta kendini...
  6. Panotya

DPC watchdog violation (Mavi Ekran) Hatası!

GTA 5 oynarken oyun bir anda dondu ve err gfx d3d init hatası verdi. Sonra bilgisayar birden mavi ekran verdi. Hata olarak DPC watchdog Violation yazıyordu. Bilgisayar siyah ekranda biraz bekledikten sonra güç tuşuna basılı tutarak kapattım. Ne Yapmalıyım?
  7. Panotya

Çözüldü✓ Acil, Bilgisayar açılırken birden kapanıyor!

Masaüstü bilgisayarımın güç tuşuna bastığımda açılıyor, tam enerji gidecekken kapanıyor. 1-2 saniye bekliyor sonra yeniden açılıyor. buna ek olarak görüntü gelmiyor. Nedeni ne olabilir?
  8. Panotya

Ekran kartı paylaşılan rami nasıl azaltabilirim?

GT 730 4GB ddr3 ekran kartım ve 8GB ramim var. Dxdiag'a girdiğimde; Ekran kartının yaklaşık top. belleğinin 8090 MB Görüntü belleği (VRAM) in 4031 MB "Paylaşılan" belleğin 4059 MB olduğunu fark ettim. Bu paylaşılan belleği nasıl kaldırabilirim? ------------------ dxdiag bu şekilde:
  9. Panotya

Zotac GTX650 hala alınır mı?

Bu ekran kartı hala alınır mı? Alınırsa 300 liraya değer mi? https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-masaustu-zotac-gtx650-2gb-128-bit-ddr5-temiz-sorunsuz-urun-takasli-859850870/detay
Top Bottom