Arama sonuçları: *

1. F

Anakarti kasaya taktığim zaman kısa devre

Selamlar arkadaşlar 1 aydır anakart işlemci ile uğraşıyorum. Anakarti kasaya taktığim zaman hiç bir şekilde güç gelmiyor. Uzay montaja aldığım zaman canavar gibi çalışıyor. Sorun anakartta mi yoksa kasada mi? Anakarti garantiye gönderdim hiç bir sorunu yok dediler. Fakat kasaya taktığim zaman...
  2. F

Sisteme hiç bir şekilde güç gelmiyor

Yok hocam kasanın içindeyken power switch kablolarını çıkartıp denedim tornavida ile ama anakart kutusunun üstüne koyup o şekilde uzay montajı denemedim yarın PSU gelecek eski işlemci ile birde o şekilde denerim eğer çalışırsa yeni işlemciyi iade veya iptal ederim 1653674616 Eğer uzay...
  3. F

Aynen hocam ramleri 2ve 4e taktım ama uzay montajda hiç denemedim bakın o gelmedi hiç aklıma
  4. F

Anakarttan tornavida ile acmayida denedim onda da açılmadı
  5. F

Hocam çoğu parça kendimde vardı zaten anakart b450 idi onu b550 aldım ekran kartını yükselttim işlemciyi yükselttim PSU yükselttim PSU ve anakarti taktığimda bu sorun ile karşılaştım daha önce ekran kartı ile kullanırken bir problem yaşamadım hiç önce PSU sandım ama sonra anakart dedim onda da...
  6. F

Onu deneyecek durumum yok hocam tanıdığım kimse yok buralarda yeni işlemci geldiği zaman tekrar denerim olmadı en son seçenek parçaları bilgisayarcıya götürüp denetirim
  7. F

Hocam kaç defa söküp taktım yok hiç bir şekilde güç yok PSU güç tuşunu açıyorum hiç bişey yok 3 tane PSU denedim yine aynı ilk başta açılıyordu sonra kasanın güç tuşuna bastım 1sn içinde fanlar döndü ışıklar yandı kapandı bir kaç defa daha denedim yine aynı sonra statik elektrik var dedim söktüm...
  8. F

Onada baktım tek tek hiç kırık yamuk göremedim anakartin soketinede baktım acaba dedim termal macunu fazlamı sürdüm sildim tekrar macun sürdüm yine aynı tek olasılık işlemci gibi geliyor 1653672631 İnşallah hocam ama onuda bugün kargoya vermediler yarına kaldı sanırım pzts elimde olur artık
  9. F

Bios pilinide çıkardım başka prizede taktım 4. PSU gelecek yarın onunla yine deneyeceğim ryzen 5 5600 işlemci siparişinide verdim onunlada deneyeceğim işlemci bozuksa yeni işlemci ile çalışırsa eski işlemciyi anahtarlık yaparım artık ne diyim 🤣
  10. F

Yok hocam kaç defa kontrol ettim ben bile bilmiyorum yanlış veya eksik takma gibir bir durumum olmadı
  11. F

Onu yaptim hocam daha önce sadece 24pin güç bağlantısını taktım ve PSU açtım gpu ve CPU kırmızı ışıkları yanıp sönmeye başladı tekrar kapattım
  12. F

Arkadaşlar 3 tane PSU değiştirdim anakarti garantiye gönderdim hiç bir sorunu yok dediler geriye bir tek işlemci kalıyor sisteme hiç bir şekilde güç gelmiyor işlemcinin bozulmuş olma ihtimali varmı ramler bozulsa sisteme yine güç gelir ama hiç enerji yok PSU açma kapama tuşu falan demeyin...
  13. F

Güç kaynağı ile karşılaştığım sorun

Merhaba arkadaşlar ben yeni bir PSU aldım sıfır olarak. İlk sistemi topladım sordun yok fortmatimi attım Windowsumu kurdum falan filan. Ertesi gün power tuşuna bastığım zaman tık sesi geldi fanlar döndü fan rgbleri yandı söndü 1 saniyelik oldu bu. Bidaha bastım yine aynı sonra kasayı açtım...
  14. F

Asus prime b 450m.a anakarta 5600x işlemci uygunmudur

Evet dün akşam son biosa guncelledim
  15. F

Asus prime b 450m.a anakarta 5600x işlemci uygunmudur

Merhabalar arkadaşlar size bir sorum olacak şu an elimde Asus prime b450m-a anakart var işlemcim ryzen 5 2600 ben bu işlemciyi 5600x olarak yükseltmek istiyorum. Bütçemi ekran kartı ve işlemci olarak ayarladım anakart değiştirecek durum kalmadı bu işlemci ile anakart bana sorun yaratır mı...
Top Bottom