Arama sonuçları: *

• Users: ulaslan
  • Content: Konular
  • Order by date
  1. U

MSI Thin GF63 vs Acer Nitro 5 Hangisini Alırdınız?

Bütçe max 28.000 TL. Bu iki laptobu buldum. Siz olsanız hangisini alırdınız? https://www.akakce.com/laptop-notebook/en-ucuz-msi-thin-gf63-12ve-1200xtr-i5-12450h-16-gb-512-gb-ssd-rtx4050-15-6-full-hd-notebook-fiyati,558734228.html...
  2. U

B450M S2H BIOS Sıfırlama

B450M S2H anakartımın BIOS'unu sıfırlamak istiyorum. CMOS_CLEAR yapacağım. Resimlerdeki gibi tornavidayı 4 pine mi yoksa 2 pine mi değdirmem gerekiyor? Bir bilgisayarcı tanıdığım 2 pin dedi, internette biraz baktığım kadarıyla 4 pin olduğunu söyleyenler de var.
  3. U

500 TL Bluetooth Kulaklık Önerisi

500 TL'ye kadar bluetooth kulaklık arıyorum. Silikonlu istemiyorum ve renk olarak beyaz istiyorum. Tasarım olarak Airpods'a benzer bir kulaklık arıyorum. Ben kullanmıyorum ama evde bu model var. Tasarım olarak tam istediğim şekilde ancak kulaklıklardan fazla anlamadığım için bu fiyatta belki...
  4. U

Samsung J7 ekranı açılıp kapanıyor

Annemin J7 Core telefonunun sürümü biraz eskiydi en son sürüme yükselttim. Yeni sürümden sonra telefon arada durduk yere açılıp kapanmaya başladı. İnternette baktım bu sürümle birlikte aynı sorunu yaşayanlar olmuş ama çözüm yok. Bu şekilde kilidi açtığında belli bir süreye kadar telefonda...
  5. U

8.000₺ Telefon Önerisi

Merhabalar. 8.000₺'ye kadar Samsung veya Xiaomi marka telefon bakıyorum. Telefonu bayan kullanacak. Oyun oynanmayacak. Ekranın doygunluğu, telefonun genel premium hissi ve bataryası önemli hususlar. Xiaomi bildiğim kadarıyla ekran ve malzeme kalitesi gibi konularından çok donanım yönünden iyi...
  6. U

PC Uykudan Uyanmıyor, SSD görünmüyor

Bilgisayar uyku moduna geçtikten sonra başlatırken ışıklar yanıyor ama DOS başlamıyor, sistemin yazılı olduğu SSD biosda görünmüyor. SSD'yi yeni aldım ve format atarak bu yeni ssd üzerine yazdım. Sanırım bu genel bir sorunmuş ama önceden bu sorunu yaşamıyordum. Yeni aldığım SSD'nin bozuk...
  7. U

Masaüstü PC için Wifi önerisi

Merhabalar. Anakartımda Wifi desteği yok. Bunun için birçok farklı türde cihaz var gibi. Ping sorunu yaşamamamak, internet paketimle aynı hızı alabilmek, ethernet kablosuna yakın bir performans alabilmek için ne türde bir şey almalıyım? Bütçe 500 TL
  8. U

Windows 10 Boot sorunu 0xc0000225 hatası

Merhabalar. Geçenlerde Kioxia Exceria G2 1tb m2 ssd aldım ve sistemi buna yükledim. Arasıra bilgisayarı bırakıp başka işlerle uğraşırken bilgisayarı ilk resimdeki halde buluyorum. Yeniden başlatınca 2. resimdeki gibi oluyor. Tekrar sistemi yüklemek için bilgisayarı kapatıp açıyorum ve windows...
  9. U

SSD disk dosya sistemi RAW olarak gözüküyor

Merhabalar. Az önce format attım. Sistemimde 3 tane ssd var 1 tanesini ayırmıştım. Ayırdığım diskin birisinde sistem yüklüydü format attım ve yeni aldığım m2 ssdye windows 10'u yükledim ama sistem yüklü olan eski ayrılmış kısım şu anda RAW olarak gözüküyor. Bunu nasıl düzeltebilirim? Mümkünse...
  10. U

Bölünmüş C diskini formatladığımızda D'de ki veriler gider mi?

SSD diskimi C ve D'ye bölmüştüm. Format atacağım ve sadece sistemin kurulu olduğu C diskini temizlemek istiyorum. D diskindeki verilere bir şey olur mu? Biliyorum, farklı disk olsa diğerlerini biçimlendirmediğimiz sürece sorun olmaz ama C ve D aynı ve sistemin yazılı olduğu disk olunca emin...
  11. U

Formattan sonra Brave BAT'ları nasıl geri yüklerim?

Merhabalar. Bilgisayara format atmam gerekiyor. Tarayıcı olarak Brave kullanıyorum ve BAT kazanıyorum. Format atmam gerekiyor ve şubat ayının ortasındayız, bu kazancın boşa gitmesini istemiyorum. Format atmadan önce geri yüklemek adına ne yapabilirim? Bu konuda deneyimli olan var mı?
  12. U

Max 1.000tl m.2 SSD önerisi - B450M S2H

500gb veya 1tb m.2 ssd arıyorum. Şu anda indirimde vs. olan f/p ssd önerebilir misiniz? 1200 TL'ye kadar çıkabilirim, 1tb olması daha iyi olur. Anakart: Gigabyte B450M-S2H
  13. U

Hangisini Tercih Etmeliyim? Max 11.000 TL Laptop

Merhabalar. Max 11.000 TL'ye 15.6'' laptop bakıyorum. Kullanım amacı yoğunluklu iş ve biraz da oyun olacak. Şu iki laptop arasında kaldım. Sizce hangisi daha mantıklı bir seçim olur? i5-1135g7, 8gb Ram, 512gb SSD, MX350 2gb ekran kartı, IPS Panel Artıları: mx350 ekran kartı olması, 512gb ssd...
  14. U

Magisk Ek Kurulum sonrası telefon açılmıyor

Cihaz rootlu ve roota izin vermeyen programları düzeltmek için magisk yükledim ek kurulum gerekli dedi yükledim ve yeniden başlata bastım telefon açılmıyor. Telefon redmi yazında kaldı, yardımcı olabilir misiniz? Ses açma ve güç tuşuna basıyorum cihaz yeniden başlıyor ama böyle kalıyor. TWRP ye...
  15. U

Gıbırnet'i önerir misiniz?

Türk Telekom ile olan taahhütüm bitiyor, nihayet kurtuluyorum. Altyapımız 100 mbps tt ve tt'ye bağlı öperatörleri destekliyor. Gıbırnet en makulü gözüküyor, diğerleri çok zam yapmış. Gıbırnet kullanan varsa önerir misiniz? Teknik destek ve ping olarak çok sıkıntı yaşar mıyım? Gıbırnet 100 mbps...
  16. U

cmd ile Windows etkinleştirmek

Cmd ile eklere bıraktığım şekilde windows etkinleştirmenin çok bir zararı var mı? Herkes tarafından önerilmeyen kmspico dan daha mı masum bu yöntem? Yıllardır elime geçen her cihazı bu şekilde etkinleştiririm. Piyasada 20 30 TL'ye satılan keyler hakkında da çok masum olmadıkları yorumlarını...
  17. U

Telefon sıfırlama sonrası veri kurtarmak mümkün mü?

Telefonum kapandı ve açılmıyor, sanırım donanımsal bir sorunu var ve yarın garantiye vereceğim. Sorunu biraz araştırdım anakart yanmasından kaynaklı olduğu söyleniyor. Teknik servis verilerimi silmeden, eğer yapacaklarsa anakart değişimi ya da anakart üzerinde onarım yapması mümkün mü? Eğer...
  18. U

Xiaomi telefonum aniden kapandı ve açılmıyor

Xiaomi Mi Note 10 Lite cihazını kullanıyorum. Tefonda gezinirken telefon durduk yere kapandı ve açılmıyor. Ne şarj alıyor ne de bir şey, tamamen siyah ekranda. Bilgisayarıma bağlıyorum herhangi bir bağlantı olmuyor. Ses açma ve güç tuşuna basılı tutmayı denedim bu yöntem işe yaramadı? Ne yapmam...
  19. U

Max 8.500tl laptop önerisi

Birine max 8.500 TL'ye 0 laptop bakıyorum. En iyi olarak bunları bulabildim 14'' olarak: Ryzen 5 5300u, 12gb ram, 1tb+256gb ssd ,14'' 15.6'' olarak: i3-1115g4, 8 gb, 256gb ssd, 15.6'' Kullanım amaçları: Oyun oynanmayacak, iş amaçlı kullanılacak. yazıcı barkod işleri vs. Ekran panelii ve...
  20. U

Max 7k Bu APU sistem alınır mı? Ryzen 5 4650G

Tanıdık birine sistem bakıyorum. Kullanım amacı iş. Böyle bir şey topladım, nasıl sizce? Anakart - B450M S2H 964₺ __________________________________________ İşlemci - Ryzen 5 Pro 4650g Kutusuz Fanlı 2.979₺ Ram - G-Skill ripjaws 2x8gb 3600Mhz 1.188₺ _______________________________ Depolama -...
Top Bottom