Arama sonuçları: *

1. D

RX 580 77 derece throttle sorunu

Iyi forumlar arkadaşlar. RX 580 nitro+ kartım termal macunu yeniledigimden beri kart 77 derecede GPU saatini düşürüyor. Eskiden 85 dereceye kadar hiç düşürmezdi. Fotoğrafta gördüğünüz gibi 1329mhz ye kadar düşmüş. Bu kartın standart hızı 1411mhz. 77 dereceye gelene kadar düşmeyip sonra düşmeye...
  2. D

RX580 termal macun değişimi sonrası sıcaklık artışı

Macunu arctic mx-4 ile yeniledim sorun duzelmedi. :( Ayrica macunu fazla surmenin termal performansa etkisinin çok çok az olduğunu şu iki videoya bakarak görebilirsiniz:
  3. D

Termal macun miktarini azalıp yaymama ragmen bi değişiklik olmadi hala sorun devam ediyor. Ek olarak civatalarini var gücümle sıktım. :(
  4. D

Dediginiz çok aklima yatmasada karti actigimda macunun bir kismini sildim geri kalani yaydim. Topladım karti. Test edip bildireyim size.
  5. D

Hocam sogutucu ve GPU arasinda ki mesafe ayni. Neden sure uzasin ki ?
  6. D

Kalın ince ne farkeder ki sonuçta sogutucu basınca sıkışmış ve aradaki boşluğu doldurmuş. Bence fazla takinti yapiosunuz sorun sürme şeklinden degil. :)
  7. D

Durum bu bence gayet guzel sürmüşüm. :D
  8. D

Ryzen 5 3500 VS Ryzen 5 3500X VS Ryzen 5 3600

Ben herhangi bir öneride bulunduğumu hatırlamiyorum. 🙄 Ayrica overclock yapilmadigi taktirde neden VRM yetersiz gelsin ? Bu durumda onemli olan islemci TDP si degil mi ? 1600 AF overclock yaptigimda 130 watt cekmesine ragmen hic bir sorun yok.
  9. D

Ryzen 5 3500 VS Ryzen 5 3500X VS Ryzen 5 3600

Hocam AMD bir nesil daha destek vericek. O yüzden intele karşı bir avantaj deil şuanda. Yani AMD toplasa Ryzen 5000 serisi takabilir. Intel toplasa 11. Nesil takabilir ayni hesap.
  10. D

Hocam sıfırdan macun alsam haklısın. Ama elimde macun varken 3-4 derece oynayacak diye masrafa girmeye gerek yok bence.
  11. D

Yeni sitemim oyundan atıyor aniden

Kasa fanıyla ilgili değildir. Bana daha çok yazılımsal gibi geldi. Bir kaç farklı oyun daha dene bakalım.
  12. D

Çözüldü✓ i5 10600k'nın ryzen rakibi kimdir?

3600XT olabilir belki. Ama bildiğim kadarıyla 10600k en iyi oyun işlemcisi şuanda.
  13. D

Abdullah reisin videosu var macunları karşılaştırdığı. Orada Xigmatek ile MX-4 ü kıyasladığından 3 derecelik bir fark çıkıyor. Çok bir fark olucağına emin misiniz ?
  14. D

Bu GPU nun aynası fazla geniş değildi zaten. Pirinç tanesinden biraz fazla olmuştur. Çok mu sizce ? Ne kadar sürmeliydim ?
  15. D

Az sürmüş olabileceğimi düşünmüyorum. Sağlam olsun diye biraz fazla sürdüm diyebilir hatta. :)
  16. D

İyi forumlar arkadaşlar. Elimdeki Sapphire NİTRO+ RX 580 2.5 yılını tamamlamış bulunmaktaydı. Bende bi temizlik bi termal macun yenilemesi iyi gelir diye düşündüm. Söktüm kartı. Fan yapraklarını ıslak mendille temizledim. Sogutucu blokla arka plakayı direk bulaşık deterjanı ile yıkadım tertemiz...
Top Bottom