Arama sonuçları: *

• Users: Hira
  • Order by date
  1. Hira

Eski model işlemci performans sıralaması

Merhaba eski model 3 adet işlemcim var. 1- Intel Core 2 Duo U7600 2- Intel Core 2 Duo T2330 3- Amd Athlon X2 E-350 Bu işlemcileri performans olarak sıralarsak 1. 2. ve 3. hagisi olur? İşlemcilerin bir hayli eski olduğunun farkındayım. İlgileneceğim cevaplar performans sıralaması üzerine...
  2. Hira

Visual studio code hızlandırmak

Merhaba, donanımı düşük laptop ta vscode çalıştırıyorum. 1.2 ghz işlemci, 2 gb ram ve hdd. Doğal olarak çok fazla kasmalar anlık donmalar yaşıyorum buda çalışırken beni fazlası ile yoruyor. Vsc de gereksiz şeyleri kapatarak hızlandırmak mümkün mü? Mesela Live Code Analysis diye bir eklenti var...
  3. Hira

Çözüldü✓ Ekran Kartı Isınma Sorunu

Yüksek tansiyon altında 75 derece yüksek bir rakam değil bence.
  4. Hira

Regülatör yıldırımdan korur mu

Toprak yoksa regülatörde kurtarmayabilir toprak şart.
  5. Hira

50W bir vantilatör faturayı ne kadar kabartabilir?

1 ay boyunca gece gündüz hiç durmadan aralıksız çalışsa ortalama 80-90 TL yansır faturana
  6. Hira

Regülatör yıldırımdan korur mu

Topraklama varsa + olarak regülatörle sorun kalmaz.
  7. Hira

Laptopda ısınmayı engellemek için ne yapmak lazım

En büyük hata laptop ı oyunda zorlamak zaten. İllaki oyun da oynayacağım diyorsanız en akıllıca hareket sökülebiliyorsa alt kapağı söküp iyi bir soğutucu üzerine koyarak oynamaktır. Alt kapak sabit ise o şekilde yine soğutucu üzerinde oynamaktır. Oyun için tasarlanmış laptoplar bu konuda kısmen...
  8. Hira

2 Gb Ram'li Pc için Linux Önerisi

Lubuntu lxqt masaüstü ortamını kullanıyor, xubuntu da xfce doğal olarak lubuntunun ram tüketimi daha az dır. Ama lubuntuya alternatif olarak mx linux, bodhi linuıx (çok hızlıdır), antix linux, q4os vs. de denenebilir.
  9. Hira

13 yıllık laptopu nasıl hızlandırabilirim...

Ssd al cddi bir performans artışı yaşarsın o bilgisayarda şu anda hdd dar boğaz. Ama sakın xp kurma. Xp artık ölmüş bir işletim sistemidir doğru düzgün internete bile giremezsin. Alternarif olarak uygun bir linux işletim sistemi deneyebilirsin mesela lubuntu.
  10. Hira

Pc formatı ve driver kurulumu

Bilgisayarının kağıt üzerindeki donanım özelliklerine ulaş, sonra bilen işinin ehli birinden yardım alarak mevcut donanımı karşılaştır. Muhtemelen burada konuşulanların boş laf olduğunu göreceksin zira insanları suçlamak kolaydır.
  11. Hira

Windows 10, bu uygulamayı kapatırsam bir şey olur mu ?

Ben kendi bilgisayarımda kontrol ettiğimde işlemci kullanımı %0 olarak gözüküyor.
  12. Hira

DDR3 ram marka/model tercihi

Selam arkadaşlar.. Laptop için ddr3 ram alacağım Corsair Vengeance serimi tavsiye edersiniz Kingston Hyper Impact mı nedenleri ile birlikte söylerseniz çok sevinirim.
  13. Hira

Kioxia Exceria iyi mi? İleride sıkıntı çıkartır mı?

Ufak bir yanlışı düzeltmek istiyorum. Kioxia Toshiba ile OCZ nin birleşerek çıkardığı bir markadır. Corsair değil yanlış hatırlamışım. Aslında biraz araştırma ile sizde bu bilgiye ulaşabilirdiniz.
  14. Hira

Aşırı şiddet içeren savaş oyunu önerisi

Doom 2016 ve Eternal
  15. Hira

i3 4130 + GT 710 sistem ile Witcher 3 oynayabilir miyim?

Genel olarak kullanıcılarda oyunları en yüksek ayarda oynama beklentisi var. Kimi insanda bu takıntı haline gelmiş. Onlara göre ayarları düşürmek demek bilgisayarın oyunu çalıştırmaması demek. O yüzden burada ve benzeri forumlarda bu konuda yanlış bir yönlendirme var. Oyunu çalıştırmaması...
  16. Hira

i3 4130 + GT 710 sistem ile Witcher 3 oynayabilir miyim?

Oyunu çalıştıracağını düşünüyorum. Belki sıhhatli bir şekilde oynayabilmek için en düşük ayarları terci etmek gerek gerekebilir. İşlemciye çok takılmayın ram ve ekran kartı önemli biraz daha ram takviyesi yapmanız gerekebilir.
  17. Hira

Kioxia nında hepsinin sorunlu olduğu anlamına gelmez. Kendiniz çalıp kendiniz oynamayın bir söylediğiniz diğeriyle çelişiyor. Elektronik ekipmanlarda bu tür şeyler olabilir bu biraz şans işi. Samsung öneriliyor hiç mi sorun yaşayan olmuyor? Tabikide oluyor. Kronik sorun demek apayrı bir mevzu...
  18. Hira

Sayın çapulcu, 3 - 5 tane sorun yaşayan bulup kronik sorunlu denemez. Ayrıca kronik sorun ne demek lütfen araştır. Kingston öneriyorsun o markada da bir sürü sorun yaşayan var. Artık şu marka fanatikliğinden vazgeçmelisiniz.
  19. Hira

Biosda bir tuşa basınca dit sesi gelmesi zarar gelirmi?

O dit leme genelde geçersiz bir tuşa basıldığında çıkar bir sorun oluşturmaz. Zaten nasıl bir sorun oluşturabilir ki..
  20. Hira

Toshiba ve OCZ nin bileşerek çıkardığı bir marka. Alınır kullanılır kronik sorunu yoktur sorun yaşayan 3 - 5 kişiye bakarak kronik sorunludur demek yanlış olur. Düzenleme : OCZ yazmam gerekiyorken Corsair yazmışım düzelttim.
Top Bottom