Arama sonuçları: *

• Users: Alfha13
  • Content: Konular
  • Order by date
  1. Alfha13

Fallout: New Vegas'taki Caravan oyunu

Oyundaki Caravan (Kervan) oyununu belli ki kimse anlamamış ve takmamış olacak ki; "3 tane oyun kazan" en nadir 15. , "30 tane kazan" en nadir 2. başarım oyunda. Bence gayet basit, eğlenceli ve stratejik bir oyun. Üzücü olan bu oyunun sadece New Vegas'tan oynabilmesi, dijital ortamda bulunmaması...
  2. Alfha13

MSI MAG Forge M100R fan aydınlatması olması gerekenden hızlı

Normal çalışıyorken bir anda olmaya başladı. 4 tane ARGB fan var, anakartta giriş olmadığından RGB'ler RGB Huba'a bağlı. Fanların güç girişiyse çoğaltıcı ile anakarta bağlı. Kasadaki düğmeden değiştiriyorum aydınlatmayı. Rainbow modları çok hızlı değişiyor, o kadar hızlı ki beyaz ışığa...
  3. Alfha13

Blacksad: Under The Skin GOG.com'da Ücretsiz

https://www.gog.com/en/game/blacksad_under_the_skin
  4. Alfha13

RDR2'de işlemci çok ısınıyor

Normalde hep ekran kartı ısınırdı ama RDR2'de ekran kartı Max 82-83 derece olurken, işlemci 90'a kadar çıkıyor diğer oyunlarda en fazla 80 oluyordu. Oyunu durdurunca da ekran kartı soğuyor ama işlemci anca 80'e iniyor. İşlemci kullanımı da öyle çok yüksek değil, %30-60 arası. Macundan veya...
  5. Alfha13

Kevin Conroy hayatını kaybetti

Yıllardır her yerde Batman'in seslendirmenliği yapıyordu, 66 yaşında hayatını kaybetti.
  6. Alfha13

She Sees Red mobilde ücretsiz

İnteraktif film oyunu, PC'de 16 liraydı. Tek bir oynanış yaklaşık 30 dakika sürüyor ama en az 2 defa oynanabilir. Fazla tercih yaptırmıyorlar, yani oyun yönü biraz zayıf ama hikaye ve oyunculuklar güzel. Steam sayfasını atıyorum buraya. Oyun Play Store'da ücretsiz ama App Store'u bilmiyorum...
  7. Alfha13

24 Eylül'de ne oldu?

787 - İkinci İznik Konsili, Ayasofya'da toplanarak resim düşmanlığı yapılan dönemde resme dönüşü sağlayan kararlar aldı. Yedinci ve son ekümenik (dini kaidelerin belirlendiği) konsildir ve ayrıca Katolik ve Ortodoksların kabul ettiği son konsildir. 1566 - II. Selim tahta çıktı...
  8. Alfha13

23 Eylül'de ne oldu?

1338 –Fransızların İngilizleri yendiği Arnemuiden Savaşı yaşandı. Yüz Yıl Savaşları'nın ilk deniz savaşıydı. Ayrıca barutlu top kullanılan ilk deniz savaşıydı. 1529 - Leitha Muharebesi'nde Türk öncüleri, Avusturya birliklerini püskürttü. 1641 - 100,000 poundluk altın...
  9. Alfha13

22 Eylül'de ne oldu?

1499 - Basel Antlaşması, Svabya Savaşı'nı bitirdi. 1776 - Amerikan Devrimi sırasında İngilizler, Nathan Hale'i casusluktan astı. 1789 - Boze/Rimnik Savaşı'nda Ruslar, Osmanlı'yı yendi. 1792 - Birinci Fransız Cumuriyeti kuruldu. 1823 - Mormonların kurucusu John...
  10. Alfha13

21 Eylül'de ne oldu?

1170 - Normanlar, Dublin Krallığı'nı fethetti. 1435 - Arras Kongresi, Burgondiya'nın Yüz Yıl Savaşı'nda taraf değiştirmesine neden oldu. 1745 - Prestonpans Savaşı'nda Prens Charles Stuart'ın Jakobit birlikleri, Hannoverli bir orduyu 10 dakikada yendi. 1776 - İngilizler ele...
  11. Alfha13

20 Eylül'de ne oldu?

622 - Hz. Muhammed ile Hz. Ebu Bekir Medine'ye hicret etti. 1066 - Norveç Kralı III. Harald ve İngiliz müttefiki Tostig Godwinson, Kuzeyli Kontları Edwin ve Morcar'ı Fulford Savaşı'nda yendi. 1187 - Eyyubilerin kurucusu Selahaddin Eyyubi, Kudüs'ü kuşattı. İki Kutsal Cami'nin...
  12. Alfha13

19 Eylül'de ne oldu? (güncellendi)

634 - Şam Kuşatması: Raşidinler Şam'ı Bizans'tan aldı. 1356 - Poitiers Savaşı: Kara Prens Edward, Fransızları yendi ve Kral II. John'u esir aldı. 1410 - Marienburg Kuşatması'nın sonu: Töton Şövalyeleri Devleti, Leh-Litvanya Birliğini geri püskürttü. 1777 - Amerikan...
  13. Alfha13

18 Eylül'de ne oldu?

Her gün yazmaya çalışacağım, basitçe tarihte bugün konsepti.
  14. Alfha13

Birinin yapay zeka olduğunu anlamak için ne sorarsın?

Birisine tek bir soru soracaksın ve böylece yapay zeka olup olmadığını anlayacaksın, bu soru ne olurdu? (soru yazılı olacak) Android benzeri, bütün internete erişimi olan, Turing testini geçebilecek seviyede bir yapay zeka bu arada. Benim aklıma bir şey gelmedi, size sorayım dedim.
  15. Alfha13

İtalyanca Çevirmenliğin Avantajları ve Dezavantajları

-Bir İtalyanca çevirmeni için iş imkanları ve maaşları nasıldır? -Türkiye'de mi yoksa İtalya'da mı daha fazla iş imkanı vardır - Türkiye'de İtalyancanın, İtalya'da Türkçenin yabancı dil olduğunu varsayarsak - ? -Bireysel olarak çalışmak mı yoksa bir kurum altında çalışmak mı daha mantıklıdır...
  16. Alfha13

Ubisoft Connect'te İndirim Kodu

LEGEND22 koduyla 240 lira ve üzerinde 160 lira indirim kazanıyorsunuz. İlgisini çeken bakabilir. Daha önce konusu açılmışsa belirtirsiniz.
  17. Alfha13

3000 TL'ye telefon önerisi

Babam için alacağız. Telefonu günlük işler için kullanıyor, sosyal medya, Youtube vs. Bu bütçede donma, yavaşlama, pilin hızlı tükenmesi gibi sorunları olmayan hangi telefonlar vardır?
  18. Alfha13

Kalıcı Ücretsiz GOG.com'dan Postal 2

Şu anda GOG.com'da ücretsiz. Oyunu bileniniz vardır, ben daha önce fazla manyak bulmadığım için beğenmemiştim ama oynamaya değer. https://www.gog.com/en/game/postal_2
  19. Alfha13

Kalıcı Ücretsiz GOG.com'da Iris and The Giant

İlgisini çeken olabilir. Bilmeyenler için GOG.com ara ara bu tür oyunlar veriyor, oyunları installer veya launcher (GOG Galaxy) ile indirebiliyorsunuz. GOG Galaxy'de Epic, Steam, Origin gibi hesaplar da bağlanabildiği için kütüphane oluşturmada gayet güzel oluyor...
  20. Alfha13

300 TL'ye Mouse Önerisi

Bir mouse arıyorum, aşağıdaki ürünlerden birini düşünüyorum. Mouse konusunda sensör çok umursadığım bir şey değil, rekabetçi oyun oynamıyorum ve şu an kullandığım sensörü de bilmiyorum zaten. Görünüş, uzun ömürlü olması ve sorunlu olmaması önemli benim için. Sizce bunlardan hangisi daha iyidir...
Top Bottom