Arama sonuçları: *

1. stevesm1221

RTX 3090 İddiaları

3090 çıkacak, 2000 serisinin aksine 80'de bitmeyecek diyorlar. Bu arada 320W ne ya 7nm teknolojisi bir de. İyi bir soğutma gerekecek.
  2. stevesm1221

Oyuna kaç lira verirsiniz?

100+ saat oynama süresi sunuyorsa 200 bile veririm. Hatta The witcher 3 150 falan olsaydı yine alırdım, ama Türkiye'ye özel fiyatlandırmaları sağolsun 22TL'ye aldım.
  3. stevesm1221

gtx 1070 in ömrü ne

0 alınmaz ki o kart...
  4. stevesm1221

Sistemin Oyunda res atması

400W 1050 için gayet yeterli bir değer. Ancak PSU'nun verimsizleşmesi sonucu güç az geliyor olabilir. 450 veya 500W PSU alıp tekrar deneyin.
  5. stevesm1221

144hz monitörden 144hz alamıyorum

Masaüstüne sağ tık - görüntü ayarları - ekran çözünürlüğünde 1920x1080 yazıyorsa 1080P demektir.
  6. stevesm1221

USB girişine iğne sokmak

Hayır takmayın, anakartı hepten yakabilirsiniz. Benim de anakartımın bir adet USB girişi ezildi oraya taktığımda anakart kendini korumaya alıp kapatıyor. Pinlere iyice bakın, çizilmiş veya ezilmiş varsa anti statik cımbızla düzeltin.
  7. stevesm1221

Türk YouTuber’lara hapis istemiyle dava açıldı!

Kefalet ödeyip serbest kalırlar çok büyük bir olay değil.
  8. stevesm1221

Rehber Neden Youtube'daki FPS test videolarından daha düşük FPS alıyoruz?

Güzel konu olmuş ben de ekleyeyim bir tane. Testteki videoda işlemci ve ekran kartı overclock'lu olabiliyor, bu durum da stok ayarlarda çalışan sizin donanımınızın, videodakinden daha az FPS vermesini sağlıyor. Bir de bazı test kanalları overclock'lu olduğunu başlıkta değil de açıklamada...
  9. stevesm1221

Ekran klavye ve Mouse Gitmesi

B450M S2H sayfasına girin veya direkt olarak google dan arayın ve resmi siteden en güncel sürümü indirip kurun. Yeniden başlattıktan sonra hatanın gelip gelmediğini gözleyin.
  10. stevesm1221

Ctrl hep basılı

Klavye ayarlarını sıfırlamayı deneyin. Aygıt Yöneticisi - Klavyeler - HID klavye aygıtını kaldır - Bilgisayarı yeniden başlat - klavyeler sağ tık - sürücüyü güncelleştir -güncel sürümü yazılımını otomatik olarak ara.
  11. stevesm1221

PC kapanıyor

650W olan PSU'nun marka modeli nedir? Zira tüm 650W PSU'lar %80 veya üstü verimliliği verememektedir. AMD'nin sitesinde bu ekran kartı için önerilen PSU 600W. Yani PSU'nuz 620-630W veriyor olsa bile çok sınırda.
  12. stevesm1221

windows 8.1 hatası

Zamanında böyle bir sorunu Windows 10'da yaşadım ve görev yöneticisinden explorer.exe'yi devre dışı bırakarak çözüyordum. Ancak her bilgisayarı başlatışınız da bunu yapmanız gerek diye temiz bir kurulum en iyisi olacaktır.
  13. stevesm1221

Bilgisayarın Ekranı Gidiyor Fanlar Hızlanıyor

Siyah ekran yediğinizde anakartınızın Debug ışıklarına bakın ve herhangi birinin yanıp yanmadığını kontrol edin. DRAM, CPU, VGA ve BOOT ışığı bulunuyor. Eğer herhangi biri yanarsa SSD'de sorun yok demektir. Zira mavi ekran değil de siyah ekran olunca bu durum, çoğunlukla önemli bir parçanın...
  14. stevesm1221

İstediğim Performansı Alamıyorum

CS:GO ekran kartı tabanlı değil, işlemci tabanlı bir oyundur ve tek çekirdekle beslenir. 1050 Ti ile 300FPS almak bir şey ifade etmez. AMD'nin 2.nesil işlemcilerinin tek çekirdek performansı o kadar iyi sayılmaz, o yüzden sizinki arkadaşınızın sistemiyle aynı FPS'i alıyordur. Zira 3.nesil bir...
  15. stevesm1221

Olay Görüntüleyicisi Hata

2 monitör takınca Ekran kartı ve VRAM MHz yükselme sorunu şikayeti RTX ve RX tarafında çoğunlukla mevcut. Sorun bundan kaynaklanıyor. En son iki marka da güncel sürücülerle bu sorunu düzeltecekti ancak sonradan ne oldu bir bilgim yok. DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp en güncel...
  16. stevesm1221

BIOS'a girmeden pcyi nasıl usb ile başlatabilirim?

BIOS pilinden kaynaklanıyor olabilir. Mavi ekran dediğiniz Windows'un mavi ekranı mı yoksa BIOS'un mavi ekranı mı? Sorununuz büyük ihtimal BIOS pili değiştirip, CMOS atınca düzelecektir. Yine olmazsa anakartta donanımsal bir sorun olabilir. OEM parçalar kaliteli olmuyor zaten.
  17. stevesm1221

Normalde yükte o MHz değerinde çalışır. Arkada herhangi bir uygulama ve oyunun açık olup olmadığından emin olun ve tekrar bakın. Olmazsa detaylı bir virüs taraması yapın, zira mining virüsü yemiş olabilirsiniz. Böyle bir şeye ihtimal vermiyorum çünkü boşta 45-50 derece arası dolaşıyor...
  18. stevesm1221

BIOS'a girmeden pcyi nasıl usb ile başlatabilirim?

Bilgisayar açılırken Boot tuşu olan F8 veya F12'ye basarak USB sürücüsü yerini seçerek başlatabilirsiniz.
  19. stevesm1221

Dediğim adımları takip edin: Bilgisayarın, Prime95, Furmark, Memtest ve OCCT uygulamaları ile stabilitesini kontrol edin. Memtest testinden sağlam çıkarsa bile RAM'leri teker teker takıp test edin. Yeni ekran kartınız geldiğinde sorunun devam edip etmediğine bakın. BIOS'dan ``fast boot``...
  20. stevesm1221

Bu hata çoğunlukla işlemcinin fazla ısınmasından veya uyumsuz parçaların olmasından kaynaklanıyor. İşlemcinizin ısıları ne durumda? Hata alırken bilgisayar kilitleniyor mu? Sisteminiz nedir?
Top Bottom