Arama sonuçları: *

1. omerkose32

Anakart İşlemci̇ Uyumu

Değerli arkadaşlar hepinize merhaba. Gigabyte GA-MA770T-UD3p rev 1.0 anakarta sahibim ayrıca 12 GB DDR3 1333 MHz RAM ve R7 265 2 GB ekran kartım var. Üzerinde AMD Phenom II X4 965 işlemci ile sorunsuz kullanıyorum. İnternetten Phenom II X6 1075t işlemci aldım ve taktım fakat görüntü alamadım...
  2. omerkose32

sınavların 8 marta ertelenmesi kesin mi ?

8 mart diye yayınlanan yazı bakanlık tarafından yalanlandı bu akşam ki kabine toplantısından sonra netleşecek her şey 2 martta olabilir 8 martta belki nisan da da zaten artık illkerin risk durumlarına göre yerinde karar olacağı içinde hiçbişey belli değil şuan mesela bence karadeniz için yakın...
  3. omerkose32

Kule tipi işlemci soğutucusu fan yönleri

Arkadaşlar bende 2 fanlı kule tipi işlemci soğutucusu var. En verimli şekilde çalışabilmesi için fanların yönleri; 1-Ikisi de soğutucu bloklara doğru üflemeli, 2-Ikisi de soğutucu blokların dışına doğru üflemeli, 3-Birisi soğutucu blok içine diğeri de soğutucu blok dışına doğru üflemeli. Sizce...
  4. omerkose32

ekran kartı oc sonrası neler olabilir

Belli bir seviyeye kadar performans artışı sağlayabilirsin.FPS değerlerinde kısmen artabilir.tabii ki sürekli sıcaklık değerlerinide kontrol etmen lazım.
  5. omerkose32

masaüstü pervane kullanırsam pc yi soğutabilirmiyim

Dışardan yapılan hava girişi nispeten bir soğutma sağlar fakat en güzeli hava akışı oluşturarak soğutmaktır.Yani kasanın ön tarafından temiz havayı alıp üst ve arka tarafından sıcak havanın egsoz fanları vasıtasıyla atılmasıdır.
  6. omerkose32

Fx 6300'ü m4a89gtd pro anakart ile OC'lesem bir sorun olur mu?

Bahsettiğiniz anakart OC ye yapmaya uygun bir anakart bence o konuda sıkıntı yok.Asıl sıkıntı siz BIOS ekranında işlemci çarpan kiliti ve voltaj değerini artırma menüsünü aktif hale getirebilecekmisiniz ?
  7. omerkose32

Monitörümün hoparlörlerini nasıl kullanabilirim

Aynen öyle dönüştürücüde olsa VGA portu HDMI gibi sesi taşımaz sadeceye görüntüyü taşır.Sesi sizin harici kablo ile taşımanız gerekmekte.
  8. omerkose32

Fx 6300'ü m4a89gtd pro anakart ile OC'lesem bir sorun olur mu?

FX 6300 işlemcinin çarpan kiliti açık değil diye biliyorum yani OC yapılmıyor sanırım ama eğer yapılırsada çok yüksek frekanslara çıkılmadığı sürece bir zararı olmaz.Zaten çok yüksek değerlere çıkarsanızda sistem kararlı çalışmaz mecbur geri adım atarsınız.
  9. omerkose32

HDMI değilde VGA kablosu ile görüntü alıyorsan harici ses kablosu ilede bağlantı yapman gerekir.
  10. omerkose32

İki ucu ses jakı olan 3.5 mm olan kablo ile deneme şansınız varmı acaba.
  11. omerkose32

Kasanın arkasındaki ses jakı ile monitörün arkasındaki ses jakını kablo ile birleştirdiniz mi ?
  12. omerkose32

Rtx3070 için en iyi psu maksimum bütçem 1000 TL

700 Watt ve 80+ sertifikalı bir PSU işinizi fazlasıyla görecektir diye düşünüyorum.
  13. omerkose32

Palit gtx 1660s yoksa xr5500xt 8gb mi?

Yani teknik verilerine baktığınız zaman 1660 superin bir adım daha önde olduğunu rahat söyleyebiliriz.
  14. omerkose32

gamegarajda bu ürünü bana özelleştirebilir misiniz

O dediğiniz kart bence şuan piyasadaki en iyi fiyat performans kartıdır.
  15. omerkose32

ryzen 5 3600 en yüksek hangi kartla kullanılır

2080ti hariç altta kalan tüm kartları besler gibime geliyor R5 3600.
  16. omerkose32

Rx 560 4gb alınır mı?

Yani sonuçta güncelliğini kaybetmiş bir kart ama fiyatı çok uygunsa alınır tabikide.
  17. omerkose32

Yardım Arkadaşlar bir ekran kartı alacamda bilgisayarım bunu okurmu?

Anakartın katolog bilgilerine göre PCI exp x16 portu var gözüküyor ve kartıda takabilirsiniz.
  18. omerkose32

Kasa fanları kaç derecede çalışmaya başlar?

Kasa ve işlemci fanları sürekli döner. Ancak ekran kartı ve PSU fanları belli bir sıcaklık sonrası dönmeye başlar buda tabii ki tüm modeller için geçerli bişey değil.
  19. omerkose32

Kasa ve psu yardımmmm

FSP, Coolermaster, Thermaltake gibi markaları düşünebilirsiniz.
  20. omerkose32

Kasa ve psu yardımmmm

Kaliteli ve 80+ sertifikalı 600 watt bir güç kaynağı işinizi fazlasıyla görür bence.Tabikide 12 volt kanalından verdiği güçte çok önemli ekran kartı beslemesi için.Örneğin 600 watt bir PSU 12 volt kanalından minimum 45 amper çıkış vermelidir.
Top Bottom