Arama sonuçları: *

• Users: 6nok
  • Order by date
  1. 6nok

En uygun XMP Profilini nasıl oluşturabilirim?

Evet haklısınız. Durumu izah ederken yanlış terimler kullanmamı bilgisizliğime verin. Anakartımda gelen hazır profiller kararlı bir şekilde çalışmıyor. Bunlar için en doğru değerleri nasıl bulabilirim? (voltaj, mhz, gecikme vb.) Bahsettiğiniz şey hakkında bir bilgim yok. Onlar ne oluyor? Evet...
  2. 6nok

En uygun XMP Profilini nasıl oluşturabilirim?

Herkese selam, anakartta default gelen XMP Profillerinden herhangi birini açınca sistem düzgün çalışmıyor. Reset sorunları, mavi ekran, oyunu kapatma gibi sorunlar yaşıyorum. Kendime uygun XMP Profili nasıl oluştururum? OC işlerinden hiç anlamıyorum bu işleri benim gibi bilmeyen arkadaşlar için...
  3. 6nok

XMP Açınca Oyunlar Kapanıyor

Merhaba, ilgili sorun 3 gün sonra tekerrür etti. Artık XMP ile alakalı olduğundan eminim. Kendime en uygun XMP profilini nasıl bulabilirim?
  4. 6nok

4 saattir oynuyorum. Bir sorun yok. Çok teşekkür ederim. Düzeldi galiba. O yaptığımız işlemin kötü bir etkisi var mı?
  5. 6nok

Evet ikisinde de verdi. Mavi ekranı çok vermiyor. Oyunu kapatıyor genellikle.
  6. 6nok

Deniyorum. Son durumu ileteceğim. 1619695319 Valorant, Ryse Son of Rome oynadım şu ana kadar.
  7. 6nok

Sorun olmuyor. Birsürü stress teste soktum bilgisayarı. Hiç birinde sorun yaşamadım.
  8. 6nok

3 aydır. Dünyanın parasını verdik. Normalde oyun oynamazdım, ekran kartım da iyi. Oyun oynarken farkettim bunu. Sorunu da 1 hafta önce farkettim.
  9. 6nok

Evet deneyeceğim müsait bir zamanda. İlgin için teşekkür ederim.
  10. 6nok

Ek olarak, sorunlar XMP'yi kapatınca düzeldi. her şey güncel. 3 gündür aralıksız bununla uğraşıyorum.
  11. 6nok

İlgili işlemleri yaptım. XMP kullanmak zorunda değilim ama kullanmayacaksam neden parasını verdim ki? İnsanın canını sıkıyor işte.
  12. 6nok

Zannediyorum bu bilgilere ihtiyacınız var. 1619694386 https://dosya.co/uuscdo6e3jih/Minidump.rar.html
  13. 6nok

Çok değişiyor. Zaten OCCT ve benzeri uygulamalardan takibi yapıyorum. Ramleri MemTest86 testine soktum. Hiç hata çıkmadı.
  14. 6nok

Oyunları açarken ikinci monitörden değerleri kontrol ediyorum. Hiçbir sorun yok. Yük bile bindirmiyor çoğu zaman. Yüzde 20'de atabiliyor.
  15. 6nok

Merhaba arkadaşlar, geçenlerde yine benzeri bir konu açmıştım. O konuda sorunun kaynağını tespit ettim. XMP açıkken bir süre sonra bazen bilgisayar oyunları kapatıyor, bazen mavi ekran veriyor. RAM: G.Skill 32GB(2x16) Flare X 3200mhz CL16 DDR4 Ram Güç Kaynağı: CoolerMaster 750W MWE V2 80+...
  16. 6nok

Minidump Analizi Yapar Mısınız?

Dün gece XMP'yi BIOS üzerinden kapattım. Sorun düzeldi. Dün geceden beri problem yaşamadım. İlginiz için teşekkürler.
  17. 6nok

Hocam dediklerinizi harfiyen yaptım. Diski de taradım herhangi bir sorun yok. Bu sefer oyundan atmak yerine doğrudan mavi ekran hatası verdi. Buyrun yeni minidump dosyası: https://dosya.co/1ti0gh9xffgl/042721-8000-01.zip.html
  18. 6nok

Teşekkürler. Şimdi yapıyorum. Bilgi vereceğim.
  19. 6nok

BIOS güncellemesi de şimdi yapacağım. Kaspersky ile de tarama yapıp sonuçları paylaşırım. Bilgisayar özelliklerini de şöyle bırakayım, belki yararı dokunur; Addlink 1TB S70 NVMe Okuma 3400MB-Yazma 3000MB M.2 SSD AMD Ryzen 5 5600X 3.70 Ghz 6 Çekirdek 35MB AM4 7nm İşlemci G.Skill 32GB(2x16)...
  20. 6nok

Memtest86 ile sabah testi yaptım. 4 testten de başarılı bir şekilde sorun olmadan geçti. Yaklaşık 6-7 saat sürdü. Hiç hata almadım. SYS onarımı da yaptım. Ancak sorun devam ediyor. Oyunlar durduk yere bir süre oynadıktan sonra kendi kendine kapanıyor. Onun dışında sadece bir kere kapandı...
Top Bottom