Arama sonuçları: *

1. Lyraeh

Gigabyte windforce 2070 super fanlar çalışınca ilginç bir ses çıkarıyor

ekran kartımın performansında, soğutmasında herhangi bir sorun yok gayet güzel çalışıyor ancak sessiz moddayken yani fan hızı %0 iken fanlar çalışmaya başlayıp tekrar duruyor çalışıyor duruyor bunu 1 saniye arayla birkaç defa yapıyor ve o sırada drrt gibi bir ses çıkarıyor. Bu sesle beraber...
  2. Lyraeh

Şömine gibi çalışan ekran kartım

Hocam normalde rtx 2070 super kullanıyorum bu da yancı gibi bir şey zaten satmak istiyorum ama sorunsuz bakımlı olarak :)
  3. Lyraeh

Şömine gibi çalışan ekran kartım

Asus rog strix rx 570 ekran kartım ilk furmark testinde 89 90 dereceye, termal macun değişimi sonrası en fazla 80 dereceye ulaşıyor. Uzun yıllardır termal bakımı yapılmamış olarak aldım. Kasam inanılmaz havadar ancak bu sıcaklıklar hala hoşuma gitmiyor. Termal ped bakımı da etki eder mi? Ederse...
  4. Lyraeh

Yeni pcde ne yapmam lazım?

yeni sıfır ssdye windows kuracağım onun dışında başka bir şekilde yapılabiliyor mu
  5. Lyraeh

Yeni pcde ne yapmam lazım?

Arkadaşlar merhaba yeni bir kasa topladım şuan sadece eski olarak ekran kartı takılı. Şuan pcde takılı parçaları aşağı yazıyorum. Sorunum ise şu. İkinci el aldığım anakartı direkt olarak kullanmaya başladım herhangi bir güncelleme driver vs. yüklemedim. Uygulamaları vs. sorunsuz çalıştırıyorum...
  6. Lyraeh

İki ekran kartı arasında kararsızım yorumlarınız önemli

Şöyle normalde rtx serisi bakıyordum ray tracing uzun zamandır heves ettiğim bir deneyim o yüzden rx serisinden en fiyat performans fiyatı uygun olan 5600xt dışındaki modellere pek bakmadım. rtx 2000 serisinde ise 2060 super tarafında 4k dan başlıyor (param güvende ile alacağım) ve modelleri pek...
  7. Lyraeh

İki ekran kartı arasında kararsızım yorumlarınız önemli

Merhabalar ekran kartı bakıyorum ve 2070 super ile rx 5600xt arasında kaldım. Biri 5k iken diğeri 3k ikisi de tertemiz bebek gibi kartlar. 2070 super tabii ki daha güçlü bir kart ancak aralarında aman aman bir güç farkı yok. RTX serisi alırsam sadece ray tracing için alacağım. Sizce hangisini...
  8. Lyraeh

Hdmi to displayport çevirici ile 180hz alabilir miyim?

Ekran kartımda vga dvi ve hdmi çıkışları mevcut monitörüm ise hdmi ve dp ile görüntü alıyor 180hz kullanabilmek için ne yapmam lazım hdmi to dp çevirici ile 180hz kullanabilir miyim? hdmi ile 60hz izin veriyordu sadece.
  9. Lyraeh

165 hz monitör 60 hz ile çalışıyor

Overclock ayarından olabilir belki denediniz mi? Benim aldığım monitör de normalde 165 hz oc ile 180 oluyor
  10. Lyraeh

Bu hafta bu kart yerine rx 570 takacağım haftaya falan da direkt başka bir sisteme geçeceğim rx 570 destekler diye düşünüyorum
  11. Lyraeh

Ekran kartında dp çıkışı yok televizyondan söktüğüm bir hdmi ile bağladım kablodan da olabilir belki bilemedim 1701093939 Şuan eski sistem kurulu ddr3 amd 6510 diye bir ekran kartıyla birlikte çalışıyor anakart ve ekran kartından önce gelince monitör dayanamadım çalıştırdım ama sanırım yeni...
  12. Lyraeh

Lenovo Legion R25İ monitörünü aldım 165 hz monitör ama ayarlarda en fazla 60 a kadar seçilebiliyor ekran kartım çok eski bir ekran kartı o yüzden olabilir mi? AMD uygulamasında 1080p 60hz desteklediği yazıyor ekran kartımın.
  13. Lyraeh

Ana Konu Lenovo Legion R25i-30 Kullanıcıları

1920X1080 çözünürlükte (elimde başka kablo olmadığı için ve dp kablosu şuan ekran kartıma uymadığı için) televizyondan söktüğüm hdmi kablosu ile 60hz kalıyor yükseltemiyorum kablodan mı kaynaklanır?
  14. Lyraeh

Prizden gelen güç yetmiyor?

Önceki bilgisayarımda böyle bir sorun yaşamamıştım yeni kasaya geçince başladı güç kaynağından dolayı olabilir mi diye düşünüyorum 400w yerine elimde bulunan 650w ile bir deneyeceğim ya prizden ya güç kaynağından bakalım normalde yapmıyor yük altında (çokta yeni değil sadece 150w bir güç...
  15. Lyraeh

Prizden gelen güç yetmiyor?

Bilgisayarım salonda kurulu önceden tek prizden uzatma kablosu ile hem pc hem derin dondurucu çalışıyordu ama derin dondurucunun motoru çalıştıkça (motor çalışınca tık diye ses geliyor ordan anlıyorum) ekranda 1 saniyelik kararma oluyordu yani anlık güç kesintisi oluyor. Bende aynı oda...
  16. Lyraeh

Çözüldü✓ i5 3450 ile rx 570 4gb mı 1060 6gb mı daha iyi olur?

Arkadaşlar pek kullanmadığım eski bir sistemim var i5 3450 - 12gb ram- 240 ssd takılı buna başlıkta bahsettiğim iki karttan birini almayı düşünüyorum hangisini önerirsiniz?
  17. Lyraeh

Topladığım Kasa fiyat performans mı?

İade edeceğim o zaman sharkoon 750w 80+ gold full modüler var 1200 TL'ye o nasıl psu konusunda çooook bilgisizim
  18. Lyraeh

psuyu aldım vallahi hiç mi idare etmez :/
  19. Lyraeh

Ryzen 5 3600 (Sıfır) = 2000TL Msi Ventus RTX 2060 Super = 3000TL Team T Force RGB 2X8GB Ram (Sıfır) = 1200TL Zoko Buddy Kasa (Sıfır) = 1050TL Samsung 980 M2 SSD (Sıfır) = 890TL Gamepower 650w PSU (1.5 Yıl Garantili) = 950TL Msi B450 Gaming Plus = 2000TL Kablo vs. = 500TL TOPLAM = 11540TL Bu...
  20. Lyraeh

Bu sisteme psu önerisi?

Ryzen 5 3600 - Rtx 2060 - 16gb ram - msi b450 gaming - 512 gb m2 ssd Kabaca böyle bir sistem için fiyat performans alabileceğim bir psu önerir misiniz?
Top Bottom