Arama sonuçları: *

• Users: Vatulian
  • Content: Konular
  • Order by date
  1. Vatulian

1080P Monitör önerisi

Arkadaşlar selamlar, Bir arkadaşıma doğum günü için monitör almayı düşünüyorum. Sisteminde 11400F işlemci, 3060TI ekran kartı mevcut. 5000TL'ye kadar çıkabilirim, eğer değecek diyorsanız 5500'e kadar da ulaşabilirim. Bu fiyat aralığında önerebileceğiniz bir monitor varsa yardımlarınızı bekliyorum.
  2. Vatulian

Cs ve Valorant'ta Drop sorunları

Arkadaşlar selamlar. Problem, imzamda yer alan 3060TI ekran kartlı olan sistemimde oluyor. Özellikle Cs tarafında yer yer 90-120 fps'ler gördüğüm oluyor. Smoke ve kalabalık arttığında sıklık artıyor. Valorant tarafında da 300'den 170-180 fps'lere düşüşler gerçekleşince akıcılık azalıyor. İki...
  3. Vatulian

10400F için uygun soğutucu arıyorum

Selamlar, 10400F'i stok soğutucu ile kullandığımda yer yer 77 dereceleri görüyorum. Bu nedenle yeni bir kule tipi soğutucu aramaktayım. https://www.akakce.com/islemci-sogutucu/en-ucuz-be-quiet-pure-rock-slim-2-intel-amd-bk030-fiyati,1211190814.html...
  4. Vatulian

Galax RTX3080 Ti Seious Gaming SG Edition 22.998,91 ₺

https://www.teknobiyotik.com/galax-rtx3080-ti-seious-gaming-sg-edition-1-click-oc-12gb-384bit-gddr6x-rtx-3080-ekran-karti-38iom5md99dd.html Daha önce konusu açıldı mı bilmiyorum ama fiyat gayet iyi gözüküyor. Tabi 4. fan işi biraz fantezi gibi :kekw:
  5. Vatulian

Aerocool Airhawk Duo, 818,48 ₺

https://www.teknobiyotik.com/bayram-firsatlari/aerocool-indirimleri/aerocool-airhawk-duo-cam-yan-panel-2x20cm-on-1x12cm-arka-adreslenebilir-duo-rgb-fanli-3-0-pencereli-oyuncu-kasasi-ae-airhawkd.html#!prettyPhoto 1000TL altındaki kasalar için iyi bir alternatif. Değerlendirmek isterseniz.
  6. Vatulian

6800H laptop degerlendirilir mi ?

Arkadaşlar selamlar. Bir arkadasim DDR5 laptop almayı düşünüyor geleceğe yönelik olması açısından. Ekran kartlık bir isi yok genellikle compile ve kodlama isleri ile ilgilenecek. Sizce bu laptop fiyatını hakediyor mu sizler ne dusunuyorsumuz ...
  7. Vatulian

XFX QICK RX 6750XT 11,387 TL

https://www.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/xfx-speedster-qick319-radeon-rx-6750xt-rx-675xyludp-ultra-gaming-ekran-karti_pdp_797039287?_sgm_campaign=scn_7f87b180014b6000&_sgm_source=797039287&_sgm_action=click?rcp_action=rcpProductClicked Fiyatları çıkış için baya uygun geldi açıkcası. Siz...
  8. Vatulian

AMD 7000 Serisi işlemciler DDR5-5200 Standardı ile gelecek

AMD, Ryzen 7000 işlemciler, AMD bellek denetleyici mimarisine özgü ince XMP ayarlarla gelecek. Intel XMP 3.0'a rakip özel bir bellek modülü SPD uzantısı geliştiren kırımızı takım, EXPO Fuarı da dahil olmak üzere bellek hız aşırtma yeteneklerine odaklandığını zaten belirtmişti. Şimdiye kadar AMD...
  9. Vatulian

Kayıt için ideal mikrofon seçimi

Arkadaşlar selamlar. Ne zamandır evde ses kayıtları için sistem kurmayı düşünüyordum yavaş yavaş parçaları toplayacağım. Ses kartı tarafında Roland Quad Capture'a karar verdim. Vokal kayıtları için de ideal bir mikrofon arıyorum ancak çok fazla çeşit ve seçenek var. Efekt düzeyinden çok sesin...
  10. Vatulian

Ofis Bilgisayarımdaki Anakartından RAM frekanslarını degistiremiyorum

Arkadaşlar selamlar. Ofiste kullandığımız bir bilgisayara Ripjaws 3000MHz 2x8 RAM aldım. İçerisinde 3400G Ryzen 5 işlemcisi bulunan bu PC'de kendi 8x1 slotlu RAM'i 2666MHz de çalışırken yeni taktığım RAM'ler otomatik olarak 2133MHz ile başlıyor ancak sıkıntı şu ki BİOS ekranında Clock Speed veya...
  11. Vatulian

Ryzen 5 5600 ile orta segment b450 mi yoksa giriş seviye b550 mi ?

Arkadaşlar selamlar. Normalde 5800X alma planlarım vardı ancak oluşan bazı sorunlar yüzünden bütçemi bir miktar kısmak zorunda kaldım. R5 5600'ü incelediğimde gayet tatlı ve fiyatı 5600X'e nazaran daha makul gözüküyor. Aklımdaki temel soru şu; 1000TL gibi bir para verip b450 steel legend...
  12. Vatulian

Samsung 512 GB DDR5 RAM Üretme yolunda

Samsung, Hot Chips 33'te şirketin ilk DDR5-7200 512GB bellek modülünü geliştirdiğini duyurdu. DDR4'e kıyasla Samsung'un DDR5-7400 bellek modülü, yalnızca 1,1V'de iki kat kapasiteyle %40 daha yüksek performans sunacak. Şirket, DDR5-7200 bellek modülünü, TSV teknolojisiyle birbirine bağlanan...
  13. Vatulian

Yeni kuantum bataryaları elektrikli araçları 90 saniyede şarj edebilecek

Güney Kore'de yapılan araştırmalar elektrikli araçların şarj süresini 90 saniyeye kadar düşürebileceklerini iddia ediyor. Temel Bilim Enstitüsü'nden bilim insanları, Kuantum bataryaları sayesinde normalde 10 saate kadar uzayan şarj sürelerini 3 dakikaya kadar düşürme peşinde. Süper şarj...
  14. Vatulian

Lost Ark'da Deadeye oynanış ve build tavsiyesi gerek

Arkadaşlar selam, Lost Ark'a "Deadeye" ile başladım fakat karakterin esnek olmasıyla birlikte getirdiği bir çok zorluk var. Genel olarak karakterlerin oyun içinde 8 tane skill kullanımı varken bu karakterde yaklaşık 16 tane aktif skill kullanımı mevcut. Bu nedenle skill ağacındaki dağılımı tam...
  15. Vatulian

Yeni AMD Threadripper 5000 Pro serisi geliyor

AMD EPYC işlemcileri ile geri dönüş yapıyor. Yeni nesil Zen3 mimarisi ile tasarlanacak olan bu işlemciler sunucu sektöründe yeni bir rekabet oluşturmak için emin adımlarla geliyor. Threadripper Pro 5000 WX serisi işlemcilerin 21 Mart 2022'de OEM ve sistem entegratör ortaklarına sunulacağını...
  16. Vatulian

RYZEN 7 5800X3D İşlemciler OC destekli olmayabilir

AMD'nin Ryzen 7 5800X3D işlemcisinin çıkışı yaklaşıyor, ancak 96 MB'lık devasa önbelleğine sahip CPU, hız aşırtmayı desteklemiyor olabilir. BIOS'ta devre dışı bırakılmış olabileceğinden veya bazı mühendislik engellerinden olabileceği düşünülüyor. AMD'nin anakart ortaklarından TechPowerUp, Ryzen...
  17. Vatulian

Çin markası ONDA yeni bir DDR4 ve DDR5 slot içeren anakartlar üzerinde çalışıyor

Çoğumuzun pek bilmediği bir Çin markası olan ONDA, yeni bir anakart üzerinde çalışmalar yapıyor. DDR4 kanadında 3200MHz, DDR5 kanadında ise 4800MHz'ye kadar destek vermeyi planlayan ONDA firması piyasaya H610 tarzında bir anakart ile çıkmayı planlıyor. Ancak DDR5 ile DDR4 slotları aynı anda...
  18. Vatulian

100 mphs hız icin en uygun modemi ariyorum

Arkadaslar selam, Turknet'e geçiş yapmak istiyorum ve oturduğum alanda 100Mphs destekleri olduğunu söylediler ancak modemim eski. 100 Mphs hız alabileceğim uygun fiyatli bir modem tavsiyesi alabilir miyim ?
  19. Vatulian

500 TL Bütçeye Mouse Önerisi

Arkadaşlar selamlar. A4TECH X7 Mouse'umun yaklaşık 7. yılı ve yavaş yavaş hissiyatını kaybetmeye başladı. Yüksek DPI'da titremeler ve doğrusal hareketlerde sapmalar gerçekleşmeye başladığından konforunu iyice yitirdi. 400-800 DPI aralığında kullandığım için yüksek hassasiyetlere ihtiyaç...
  20. Vatulian

R7 5800X için Asrock B550M-HDV yeterli midir ?

Arkadaşlar selamlar. Daha önceki bir konuda R7 5800X fiyatlarının oturmasından dolayı almayı düşündüğümü belirtmiştim. DDR5 sistemler oturana kadar R7 5800X alıp, ilerleyen zamanlarda DDR5 Anakart,RAM ve İşlemciler de uyguna geldiğinde de R7 5800X'i 2. sistemime aktarırım diye düşünüyorum...
Top Bottom