Arama sonuçları: *

• Users: OsmaanK
  • Content: Konular
  • Order by date
  1. OsmaanK

CS2 TAKILMA SORUNU (MS Yüksek Olması Sorunu)

Merhabalar. Attığım resimdeki arkadaşımın oyunu. Aynı şekilde benim oyunumda da fps 200 140 arası gezmesine rağmen ms bazen oldukça yüksek değerlere çikıyor ve oyun anlık olarak takılmalar yapıyor. Önceden bu sorun olmuyordu ama son günlerde fazlaca olmaya başladı. Acaba bunun sebepleri neler...
  2. OsmaanK

Hangi termal macunu tercih etmeliyim

Merhabalar. Laptopuma kendim bakım yapacağım. Alalı 1 yılı geçti o yüzden termal macununu yenilemek istiyorum. Şahsen araştırırken şu iki macun arasında kaldım: 1-) https://www.hepsiburada.com/thermal-grizzly-hydronaut-1gr-11-8w-yuksek-performansli-termal-macun-p-hbcv0000064boj 2-)...
  3. OsmaanK

Laptop'u temizlersem garantisi gider mi?

Selamlar. Bir Lenovo laptop kullanıcısı sahibiyim. Bilgisayarı alalı bi 5 6 ay oldu. Fakat içi oldukça tozlandı. Bende en azından termal macuna dokunmadan tozunu almak istiyorum. Fakat içini açarsam garantisinin gitmesinden korkuyorum . Ne yapmam gerekiyor. Açmadan temizlik öneriniz varsa da...
  4. OsmaanK

Windows otomatik sürücü güncelleme

Merhabalar. Bilgisayarımda AMD Ryzen 3 5300U işlemci var. Bu işlemcinin grafik birimi halen sürücü güncellemesi alıyor. Fakat bilgisayarım birkaç gün sonra bu sürücüyü daha eski bir sürüme çeviriyor. Bende tekrar tekrar sürücü kurmak zorunda kalıyorum. Gelişmiş sistem ayarları menüsünden...
  5. OsmaanK

Laptop ram hızı ayarlama

Selamlar. Yaklaşık 1 ay önce bir laptop satın aldım. Laptopda 8 GB 3200mhz bir ram takılı. Ben aldığımdan beri ayarlarıyla hiç oynamadım. Acaba ram hızı 3200mhz olarak mı çalışır yoksa benim 3200mhz'e mi ayarlamam lazım. Ayarlamam gerekiyorsa bunu nasıl yapacağım? Yardımcı olursanız sevinirim.
  6. OsmaanK

Win 10 Home mu, yoksa Win 10 Pro mu?

Merhabalar. Yeni bir freedos bilgisayar aldım ve kendisine Windows kuracağım. Ancak hanhi Win 10 sürümünü kuracağıma karar veremedim. En iyi performansı hangi sürümde alırım?
  7. OsmaanK

BU LAPTOP ALINIR MI?

https://www.vatanbilgisayar.com/dynabook-satellite-pro-core-i5-1035g1-1-0ghz-8gb-256gb-ssd-15-6-int-w10.html Sizce bu laptop alınabilir mi? Eğer bu fiyata bildiğiniz daha iyi laptoplar varsa da önerirseniz sevinirim
  8. OsmaanK

Windows arama çubuğu çalışmıyor?

Selamlar. Birkaç gündür böyle bir sorunla karşı karşıyayım. Arama kısmına bir yazı yazmaya çalıştığımda birkaç harften sonra arama kısmı donuyor ve kapanıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Şimdiden teşekkürler.
  9. OsmaanK

Termal Macun Taşma Sorunu

Selamlar. Laptop türündeki bilgisayarıma termal macununu her yenildiğimde eski sürdüğüm macun resimdeki gibi kenarlarda oluyor daha çok. Bunun sebebi ne olabilir ve nasıl bir yöntem uygulayabilirim?
  10. OsmaanK

Counter Strike Dust 2 Girememe Sorunu

Selamlar. CS:GO oynarken dust 2 mapi geldiği zaman oyundan atıyor ve mapta asla oynayamıyorum. Bunun herhangi bir çözümü var mı? Yardımcı olabilirseniz sevinirim ; )
  11. OsmaanK

Oyunlarda Fps Drop Sorunu

Selamlar. Bilgisayarımdan Gta 5 oynarken 30-40 arası olan fps bir anda 20-10 fpsye düşüyor. Msi afterburnerden baktım ki tam düştüğü sırada işlemci kullanımı 90dan 50-40a iniyor. Bu sorun aynı şekilde csgoda da oluyor. Yardımcı olursanız sevinirim.
  12. OsmaanK

CSGO DROP SORUNU NASIL ÇÖZEBİLİRİM?

Selamlar. Csgo oyununu oynarken fps değerleri bir anda 80-100den 40-30a düşüyor. Bunun sebepleri neler olabilir ve nasıl bir çözüm uygulayabilirim? PC ÖZELLİKLERİ: i5-4200U işlemci Nvidia GT 740M ekran kartı 8gb ram 500 gb harddisk
  13. OsmaanK

Öneri Euro Truck Simulator 2 Hangisini Satın Almalıyım?

Selamlar. Ben şimdi steamden ets 2 satın alacağım. Ancak aklımda bir soru var. Ben ets 2 scandinavia dlcsini alsam oyun da gelirmi içinde yoksa ikisini ayrı mı satın almam gerekli? Cevap verirseniz sevinirim?
  14. OsmaanK

NVIDIA KOD 43 HATASI

Selamlar. Bugün sabah pcyi açtığımda ekran kartı driverı geldiğini gördüm ve yaptıktan sonra ekran kartını görmemeye başladı. Aygıt yöneticisini açtığımda ise ekran kartının üzerinde bir ünlem işareti, detaylarda ise "Windows donanımı durdurdu (Kod 43) yazıyordu. Bu sorunun çözümü nedir.
  15. OsmaanK

LAPTOP HDD'SİZ ÇALIŞTIRMA

Merhabalar. Elimdeki eski laptopumun şuan harddiski yok. Fanını falan tamir ettim ama kontrol etmem için açmam gerek. HDD'siz çalıştırırsam herhangi bir sorun olur mu? Bunun bilgisayara zararı var mıdır?
  16. OsmaanK

120GB SSD ÖNERİSİ

120 GB kapatsitesi olan ssdlerden hangisini almalıyım kararsız kaldım. Hangi marka ssd daha kaliteli yardımcı olursanız sevinirim. 200 TL altı olmasi daha iyi ama en fazla 250 TL olabilir.
  17. OsmaanK

Windows Yazılım Koruması Kapatma

Merhabalar. Ara sıra görev yöneticisine baktığımda Windows yazılım korumasının işlemcinin %20-%30 kadar sömürdüğünü gördüm. Bu işlemi nasıl kapatabilirim? Ve kapatmamın herhangi bir dezavantajı var mı? ( Windows yazılımım orijinal değil ).
  18. OsmaanK

Hangi Direct X Sürümünü Kullanmalıyım?

Laptopumda GT 740M ekran kartı mevcut. Bu ekran kartı hangi Direct X sürümünü destekliyor?
  19. OsmaanK

TERMAL MACUN YENİLEME

Merhaba. Yaklaşık 1.5, 2 senedir kullandığım HP marka laptopumun termal macunu eskidi. Bende yenilemek için Cooler Master HTK-002 termal macun sipariş ettim. Eskiyen termal macunu nasıl kolay ve zarar vermeden çıkarabilirim ve uygularken dikkat etmem gerekenler nelerdir? Şimdiden teşekkürler.
  20. OsmaanK

YOUTUBE GEÇ BÜYÜME SORUNU

Merhaba arkadaşlar. Ben youtubede video izlerken videoyu büyüttüğümde bi 5-4 saniye kadar bekletiyo sebebi nedir acaba?
Top Bottom