Arama sonuçları: *

• Users: melidoas6
  • Content: Konular
  • Order by date
  1. melidoas6

İngilizce makale konu önerisi

Arkadaşlar Technical writing dersi alıyorum. Bu dönem final de ödev teslim edeceğiz. En az 5-6 sayfalık makale yazmam gerekiyor. İngilizce olacak rahat kaynak bulup uzun uzun yazabileceğim konular önerebilir misiniz?
  2. melidoas6

Maks 20k telefon önerisi

Arkadaşlar maks 20k bütçe var. Telefonu bir kadın kullanıcak. Kamerası iyi olsun. Ekran kalitesi önemli. Rahat 4-5 sene götürsün. Samsung olursa iyi olur diye düşünüyorum. Önerileriniz nedir? Öncelikler kamera, sağlamlık ve batarya diyebilirim. Samsung a54 düşünüyorum değer mi?
  3. melidoas6

THH ye nasıl yazılır?

Arkadaşlar merhaba bir satıcıdan kulaklık aldık. Garantiye gönderdik lakin daha da kötü olmuş markası jbl 720bt. İade yada değişim istiyorum bunu nasıl yazmam gerekiyor bilen varsa yardımcı olabilir mi? Ek olarak irsaliye fatura yerine geçer mi babam alırken fatura almamış adamdan irsaliye...
  4. melidoas6

20k bütçeye laptop önerisi

Arkadaşlar bir arkadaşım sınıf öğretmenliği okuyor. Hafızası en 512 gb ssd olan kasmayacak uzun yıllar götürecek laptop lazım. Sunum yapmak, video ve film izlemek için kullanılacak. Batarya performansı güzel olursa iyi olur. Maks bütçe 25k fazlası belki ama çok zor. Bu ihtiyaçlara göre laptop...
  5. melidoas6

Windows kurulumunda sorun

Windowsu kuramıyorum ne yapmam lazım?
  6. melidoas6

Macbook sıfırlama sonrası sistem kurulmuyor

Arkadaşlar Macbook u disk izlencelerinden apple ssd yazan yeri sildim fakat şuan tekrar kuramıyorum ne yapabilirim.
  7. melidoas6

Vs code Math.h kütüphanesi fonksiyon hatası

Arkadaşlar vs code kullanıyorum. Kodu çevrimiçi bir derleyicede çalıştırınca hata vermiyor. Ama ben math.h de function definition is not allowed here hatası alıyorum nasıl çözücem. Ss ler ektedir.
  8. melidoas6

Ekle-sil haftası ders ekleme?

Arkadaşlar gerekli dersleri seçtim. Fakat dekanlık bünyesinden ki Atatürk ilkelerini seçmeyi bilmiyordum. O yüzden seçmedim danışman onaysız ders kaydım var. Ekle sil haftasında o dersi ekleyebilir miyim? Ve seçtiğim derslere pazartesinden itibaren girebilir miyim?
  9. melidoas6

İlaç reçetesi günü hakkında

Arkadaşlar aknetrent kullanıyorum gelecek ayın 8 inde bitiyor bende bitmeden yazdırmayı düşünüyorum. (Bugün kan vs verdim doktor yazdı ama eczacı vermedi) gelecek ayın dördünde yani Çarşamba günü farklı bir şehirde ( üniversiteden dolayı) bu ilacı yazdırsam. Sonraki hafta pazartesi yani ayın 9...
  10. melidoas6

C ve C# için YouTube kanal önerileri

Başlıktada yazdığım gibi bu diller için YouTube kanal önerisi istiyorum. Kodlamada sıfırım ama mühendislik için lazım. Roket takımıda kod bilmeyi istiyor. Yani sıfırdan ileri düzeye anlaşılır ve güzel anlatan neyi neden yaptığımızı açıklayan kanallar arıyorum.C dili için Fehmi uyar yada murat...
  11. melidoas6

Visual studio vs visual studio code

Arkadaşlar macbook'a c++ öğrenmek için bunlardan kuracağım hangisini kurmam gerekiyor aralarındaki fark nedir ? Hangisi daha çok işime yarar? Uzun vadede yada kullanımda hangisi mantıklı beni bilgilendirir ve yazılım eklentileri tavsiye ederseniz sevinirim. @HmzaY hocam sizin bilginiz var mı?
  12. melidoas6

Vergisiz telefon indirimi şartları

Vergisiz telefon işi hayal oldu gibi duruyor maalesef.
  13. melidoas6

Xiaomi yurtdışı cihaz önerisi

Yeni bir cihaz almayı düşünüyorum. Yurt dışı kayıtlı alacağım büyük ihtimalle. Bir kaç güncelleme alıcak bir model ve sorunsuz bir şey istiyorum ghost screen tarzı problemleri istemiyorum. Uygulamadan çıkınca tekrar girince kaldığım yeri hatırlasın. Max 10k bir cihaz. İmei atılabilsin. Siz hangi...
  14. melidoas6

16 inch laptop çantası

Arkadaşlar 16 inçh laptop çantası alacağım. Kullandığınız veya memnun olduğunuz var mı ne tavsiye edersiniz. Ek olarak koruyucu kılıf kullanmalıyım?
  15. melidoas6

Dizi watch sitesine erişemiyorum

Arkadaşlar dizi watch sitesine erişemiyorum engellendiniz diyor niye böyle oldu bilmiyorum bu sorunu nasıl çözebilirim?
  16. melidoas6

Macbook pro bakım ücreti 1000₺?

Gençler elimde bir Macbook pro 16 var. Fanlar acayip pisti içide baya tozdu. Sade fan temizliği 400₺. Genel temizliği işlemci vs de olursa 1000₺. Mainboard sökülecekmiş hassas işlemler varmış. Board alt kısmı fanlar speakerlar dahil tamamını temizlenmesi.Sizce bu fiyat pahalı mı normal mi?
  17. melidoas6

Sınırlarda oluşan telefon kuyrukları

Telefon kayıt ücretine gelen zamdan sonra sınır kapılarında oldukça fazla sayıda insan telefon çoğunlukla iphone almak için sınır kapılarına gittiler. Ülkede bu kadar sorun var ve üstüne Hindistan'dan bir göç dalgası geliyorken bu yoğunluğun mantığı nedir? İnsanların tek derdi bir telefon mu...
  18. melidoas6

Garanti bbva mobilden müşteri olana 250₺ bonus

Mobil'den müşteri ol, Profil ve Ayarlar’dan sana vereceğim promosyon kodunu gir, Bonus veya Paracard başvurusu yap, 250'şer TL bonus kazanalım. En fazla 4 kişi davet edilebiliyor. Hiçbir harcama yapmana gerek yok. Bonusu a101, hepsiburada vs kullanabilirsiniz. Kod isteyen söyleyebilir.
  19. melidoas6

Logitech M350 alınır mı?

Gençler uzun zamandır günlük kullanım ve beni 4-5 sene götürecek bir mouse bakıyorum. Mac pro var elimde o yüzden Bluetooth bağlantısı olmalı mouse ın. Bunu buldum beğenilmiş. Fiyatı 469₺ sizce alınır mı linkini aşağı bırakıyorum. Tavsiye varsa açığım...
  20. melidoas6

Ekonomi politikası ne olucak?

Arkadaşlar Cumhurbaşkanı merkez bankasına ve ekonomi bakanına gerekli şeyleri yapma izni vermiş fakat bu düşük enflasyon ve düşük faiz politikasından vazgeçiş değilmiş onu da söyledi. Sorum şu şimdi bu dolar, ekonomi ne olur? Hangi politikayı uygulayacaklar?
Top Bottom