Arama sonuçları: *

1. Tavuksever_PopCat

Virüs Bütün Dosyaların Uzantılarını Değiştirdi!?!?

Bilgisayara program diye virüs indirdim, normalde sorun yok formatlarım düzelir demiştim ama 5GB kadar fotoğraf vardı ve hepsi çok önemli. Fotoğrafları alıp bilgisayarı formatlayayım dedim bir baktım tüm fotoğrafların, videoların uzantısı ".vyia" olmuş hiçbirini açamıyorrum ne olur yardım edin...
  2. Tavuksever_PopCat

Youtube'da Telefon İle 1440p60 Video İzleme!?

İnfulen'in videosunu izliyordum kalite bir anda düştü sonra kaliteyi arttırmak için kalite seçeneklerine baktım 1440p60 fps seçeneği vardı. Seçtim video 1080p ile aynıydı (Ya da ben fark göremedim.) Videoyu kasmadan 1440p'de izledim. Telefon Samsung Galaxy A51 (6GB RAM, 128GB depolama olan)...
  3. Tavuksever_PopCat

SiS Mirage Series 3+ 672FX'in Kaldırabileceği Oyunlar

Başlıktaki ekran kartı için yani en kötü, sadece ekrana görüntü versin diye üretilen ekran kartlarından biri olan Sis Mirage 3+ 672FX ekran kartı ne yazık ki benim laptopumda var. Laptopta 2+2=4GB 303MHz RAM, İntel Pentium t4200 (2.00 GHz, 1 MB L2 Cache) ve bu lanet ekran kartı var. CS 1.6, Half...
  4. Tavuksever_PopCat

Laptop Bass Ve Tiz Seslerde Cızırdama Sorunu

Windows 7 ve sonraki işletim sistemlerinde başlıktaki gibi, mesela Youtube'dan bir video açıyorum pek bir cızırtı yok ama basslı bir şarkı çıkıyor ya da videoda tiz sesli birisi konuşuyor falan o zaman inanılmaz derecede bir cızırdama oluyor ama Windows Vista falan kurunca ses harika oluyor. Ses...
  5. Tavuksever_PopCat

Laptop 130/MB Okumanın Üstünde Çıkamıyor

Daha önce James Donkey JD120 almıştım okuma 130, yazma 130 mb çıkmıştı, SSD sorunlu sanıp iade ettim ve Gigabyte 120 GB SSD aldım. Ama Gigabyte SSD'nin okuma yazma hızı James Donkey'inki gibi 130 yazma, 130 okuma çıktı. Sanırım sıkıntı benim PC'de. Neden böyle oluyor acaba ??
  6. Tavuksever_PopCat

PNY 120GB CS900 SSD Kronik Sorunu Falan Var Mı ?

İyi akşamlar, daha önce James Donkey JD120 nasıl diye sormuştum kimse yanıt vermedi ve sadece başka SSD tavsiyesinde bulundular. Bir arkadaş PNY CS900 120GB tavsiye etti, dinlemedim ve James Donkey JD120 aldım. SSD gelince hemen Windows kurulumunu yaptım ama belirtilenden neredeyse 5 kat daha az...
  7. Tavuksever_PopCat

Minecraft Spawner Söndü Ve Mob Spawnlanmıyor

Merhabalar, Minecraft survival dünyamda oynuyordum, bir 10 dk falan Nether'a gittim. Normalde spawnerın içinde bir ateş yanar ama ben Nether'dan geldiğimde spawnerın içindeki ateş sönmüştü ve artık zombie spawnlanmıyordu. Daha önce hiç başıma gelmemişti bu olay. Bu normal midir ?
  8. Tavuksever_PopCat

TRENDYOL" SİTESİ ÜZERİNDEN "MAX 260 TL" SSD TAVSİYESİ

Başlıkta bazı yerleri tırnak işareti içinde yazdım çünkü anlamamakta ısrar eden arkadaşlar var. MAX 260TL ve TRENDYOL üzerinden bir ssd istiyorum. (Lütfen James Donkey JD120 atmayın zaten almıştım bugün iade ettim.) Bütçe tam 260 TL x kadar fazlaya var veya başka sitede daha iyisi var demeyin.
  9. Tavuksever_PopCat

James Donkey JD120 Belirtilen Okuma/Yazma Değerlerini Alamama

James Donkey JD120 model 120GB SSD aldım, belirtilene göre 610 Mb okuma, 540 Mb yazma kapasitesi var ama ben bilgisayarıma taktım ve birkaç farklı program ile test yaptım. Çoğu testte 130 Mb okuma, 130 Mb yazma aldım nedeni ne olabilir ? (SSD SATA 3, bilgisayardaki SATA girişi de SATA 3.)
  10. Tavuksever_PopCat

James Donkey VS Alpin Marka 2.5" SSD

Merhaba, babam sonunda tost makineme SSD almama izin verdi. 270 TL bütçem var ve Trendyol üzerinden alacağım. James Donkey JD120 ve Alpin+Plus diye 2 adet SSD gördüm. Alpin Plus'ın okuma/yazma hızı yüksek ama 3D NAND yok, James Donkey'de 3D NAND var ama Alpin'e göre okuma/yazma hızı düşük...
  11. Tavuksever_PopCat

Tost Makinesine M2 SSD Yükseltmesi

13 yıllık tost makineme M2 SSD yükseltmesi yapmaya karar verdim. Normal SATA 2.5" SSD takacaktım, baktım M2 SSD alıp dönüştürücü takarsam daha uyguna geliyor. Bu parçalar nasıldır ve şu anda kullandığım diske göre nasıl bir performans artışı olur ? M2 SSD...
  12. Tavuksever_PopCat

Pojav Launcher Java Runtime Hatası

İyi akşamlar, telefonum Samsung Galaxy a20 ve Minecraft oynuyorum. Pojav Launcher ile Java Edition oynayayım dedim, geçerli bir Java runtime dosyası bulunamadı diye hata veriyor. Ne yapabilirim ?
  13. Tavuksever_PopCat

Steam Oyun Çalışıyor Diyor, Oyun Nerede ?

Merhaba daha önce de demiştim en sevdiğim oyun Steam'a geldiği için Steam'i indirdim. Geçen sefer açtığım konu Steam'in oyun başlatılıyor deyip başlamaması üzerineydi. Bilgisayarımı formatladım, şimdi oyun çalışıyor diyor fakat ortada oyun yok. Nasıl düzelir ?
  14. Tavuksever_PopCat

Rusça Öğrenmek İçin Siteler

Merhabalar, önce alfabeden başlayıp Rusça öğrenmek istiyorum. Var mıdır yardımcı bir site ?
  15. Tavuksever_PopCat

Steam Oyun Başlıyor Deyip Başlamaması

İlk kez Steam indirdim çünkü en sevdiğim oyun Steam'a gelmiş. Herşeyi kurdum, oyunu başlatıyorum ve sırasıyla şunlar oluyor: İşte bu şekilde oyun asla başlamıyor. Nasıl düzeltirim ?
  16. Tavuksever_PopCat

Kulak Üstü BASS Kulaklık Önerisi

Basslı olsun, benim olsun... Kulak üstü ya da kulak çevreleyen ve bass seslerini iyi verebilecek bir kulaklık istiyorum. Önerilerinizi bekliyorum...
  17. Tavuksever_PopCat

Windows Vista Ve XP Asla Gitmeyen Sertifika Hatası

Merhabalar, tost makinem 13 yıl önce Vista ile geldi ve tost makinemde en stabil çalışan Windows sürümü bu. (Ve aygıtların çoğunun sadece Vista driver desteği var.) Bir kaç kez Vista kurdum ama her seferinde bütün tarayıcılar "BU SERTİFİKA GEÇERSİZ" tarzı bir hata verdi. Bir sürü farklı yerden...
  18. Tavuksever_PopCat

PGA478 İşlemci Önerisi

Ekran kartı entegreli PGA478 işlemci var mıdır? Canım tost makinemde SiS ekran kartı var da görüntü vermekten daha fazla bir iş yapamıyor. GTA San Andreas'da 5 fps falan alabiliyorum. Başka da oyun oynatmıyor. Ekran kartı entegreli yoksa en az 2.5 GHz hızında PGA478 bir işlemci önerir misiniz ?
  19. Tavuksever_PopCat

Akıllı Tahta Şifreleri Neye Göre Belirlenir ?

Bizim okulda bir bilişim teknolojileri dersi öğretmeni var, birkaç yıl önce bizim dersimize girdiği sıralarda flash bellek getirmezdi (Bizim tahtalarda USB Raptor kurulu.) telefonunu akıllı tahtaya bağlar şifreyi oradan yazardı. Bir gün kendi kendine bir şeyler diyordu, kulak misafiri oldum...
  20. Tavuksever_PopCat

2009 Model PC İçin Hangi Linux ?

Merhabalar, elimde neredeyse 13 yıl kullandığım 2009 model bir Exper laptop var. Özellikleri şöyle: İşlemci: İntel Core t4200 2.00GHz (2 çekirdek, 2 thread, 1MB önbellek) Anakart: Clevo M540SS Harddisk: Seagate Thin Laptop Harddisk (130MB/sn okuma, 31MB/sn yazma, 500GB) RAM: Hi Level 2+2=4GB...
Top Bottom