Arama sonuçları: *

• Users: negansmith
  • Content: Konular
  • Order by date
  1. negansmith

MSI PRO Z790-P alınır mı?

13400F ya da 13600K işlemcili bir sistem toplamayı düşünüyorum. 13400F alacak olursam Z790-P fazla olur ama ileriye dönük olsun istiyorum. Sorum şu şu an Vatan'da %15 indirimle 5.5k ya satılıyor. Bütçem var ama toplamayla uğraşacak kadar zamanım yok bu yüzden bir süre daha toplama işini...
  2. negansmith

Öneri 13600KF DD4 mü? 13600KF DDR5 mi? 7600X DDR5 mi?

Merhaba yeni gelecek olan 4060 TI veya 4070 li bir sistem toplamayı düşünüyorum ama işlemci ve anakart konusunda çok aradayım. Bu arada belirtmek istiyorum uzun süre(5-6 yıl belki daha fazla) güncelleme yapamam yani AM5 uzun yıllar destek sağlar İntel soket değiştirir senaryoları beni pek...
  3. negansmith

%1 ve %0.1 FPS de en başarılı işlemciler hangileridir?

Soru başlıkta. %1 ve %0.1 FPS de en başarılı işlemciler hangileridir? Mesela 13600k mı bu konuda daha iyidir yoksa 5800x3D mi? Bazı test videolarında 5800x3D fena değil bazılarında rezalet.
  4. negansmith

ACER NİTRO 5 ile yaşadıklarım ve yorucu iade süreci.

Öncelikle yanlış başlık altında konu açtıysam herkesten özür diliyorum. Yaklaşık 4 ay önce Hepsiburada üzerinden Acer Nitro 5 satın aldım(5600h 3060). Aldıktan bir süre sonra masaüstünde gezerken youtube üzerinden bir şey izlerken veya başka bir sitede bir şey izlerken anlık 2 saniyelik donmalar...
  5. negansmith

Masaüstüne sağ tıklayınca anlık donma oluyor.

Merhaba arkadaşlar masaüstüne sağ tıklayınca ve ses kısma açma ikonuna tıklayınca 1-2 saniyelik bi donma oluyor daha sonra düzeliyor tekrar tıklamaya çalıştığımda donma olmuyor. Sanırım PC ilk açıldığında bu işlemleri yapmaya çalıştığımda oluyor sanki ilk seferde bir şey yüklüyormuş açıyormuş...
  6. negansmith

GPU Kullanımı aniden düşüyor.

Arkadaşlar Acer Nitro kullanıyorum 5600H 3060 modeli. Sebebini bilmiyorum GPU kullanımı RDR2 de hiç bir zaman %100 olmuyor max %97 görüyorum aniden %70 lere düşüyor FPS drop oluyor ortalama %85 lerde dolanıyor. Forza Horizon 4 oynarken de aynı durum hiç bir zaman %100 olmuyor ayarlar ultrada...
  7. negansmith

RDR2 güvenilir Türkçe yama var mı ?

Arkadaşlar selamlar geçenlerde RDR2 indirdim bir yerden Türkçe yama kurdum ama virüslü çıktı PC ye format atmak zorunda kaldım. Oyunu oynamak istiyorum ama ingilizcem yeterli değil tekrardan yama indirmeye korkuyorum fobi oluştu galiba :D bir arkadaşım MakineÇeviri diye bir discord sunucusu...
  8. negansmith

LoL ve Valorant dün geceden beri ping çok fazla

Normalde sabit 18-19 olan ping dün akşamdan beri 100 altına düşmüyor. Hız testi yaptığımda pingim 19 görünüyor ama oyunda 90-150 arası. Bunun sebebi ne olabilir sizde de aynı sorun var mı? Sunucuda mı problem var acaba yoksa benim internette mi? Frankfurt pingim İstanbuldan daha düşük
  9. negansmith

YARDIM! Yeni laptop boşta 90 derece ??

Arkadaşlar yeni bir laptop almıştım alalı 2 hafta olmuştur olmamıştır. Şimdiye kadar hiç bir sorun yoktu şimdi açtım laptop hayvan gibi kasıyor işlemci boşta 90 dereceyi görüyor normalde rtx kartın çalışmaması amd ekran kartının çalışması lazım ama rtx sürekli çalışıyor hiç durmuyor. Bu bi anda...
  10. negansmith

Detroit vulkan 1.1 hatası

Laptop kullanıyorum 5600h işlemci 3060 ekran kartı var ama detroit hata veriyor dahili gpu kapatmayı denedim kapatınca ekran garip oluyor çözünürlük çok düşük oluyor. Ekran parlaklığı kendi kendine artıp azalıyor ama dahili gpu yu tekrardan açınca düzeliyor hiç bir sorun yok. Bu hatadan nasıl...
  11. negansmith

Yeni laptop disk sorunu

Merhaba ben 1 hafta önce Acer Nitro 5 satın aldım. Bugüne kadar hiç bir sorun yoktu. Sabah açtığımda siyah ekranda kaldı güç tuşuna basıp kapatıp tekrar açtım bu sefer de "To skip disk checking...." yazısı göründü hiç bir şey yapmadım "Scanning and repairing drive" yazısından sonra kendi kendine...
  12. negansmith

Windows 11 etkin olarak görünüyor.

1 hafta önce yeni bir laptop aldım w11 kurdum. Bugün key almak aklıma geldi belki deneme sürümü süresini görürüm diye etkinleştirme sayfasına gittim. "Windows, Microsoft hesabınıza bağlı bir dijital lisans ile etkinleştirildi." yazıyor. Microsoft hesabım da yeniydi lisans falan yoktur. Hiç bir...
  13. negansmith

God of War 263 TL ye alınır mı?

Steamın önerdiği dolar kuru falan değişti zaten biliyorsunuzdur. God of war 263 TL ye düşmüş sonradan daha da pahalanır mı sizce? Şimdi alayım mı fiyata değer mi fikir verir misiniz?
  14. negansmith

Yardım Yeni laptopa w11 kurdum ekranın tonu sarı

Merhaba w11 kurdum ama ekran tamamen beyaz değil de sarı gibi neden böyle bilen var mı ? Gece ışığı falan kapalı.
  15. negansmith

Yeni laptop HO mu GO mu?

Öğrenciyim hem oyun hem ders için böyle bir laptop aldım sizce iyi mi yapmışım kötü mü yapmışım? https://www.hepsiburada.com/acer-nitro-5-an515-45-amd-ryzen-5-5600h-16gb-512gb-ssd-rtx3060-freedos-15-6-fhd-144hz-tasinabilir-bilgisayar-nh-qbcey-005-p-HBCV00000I8S7S?magaza=bytekbilgisayar
  16. negansmith

20.000 TL ye alınabilecek güzel hazır sistem var mı ?

1-2 gün içerisinde alınacak bu fiyata güzel hazır sistem bulabilir miyiz?
  17. negansmith

Bilgisayar almak için 28 Ekim`i beklemek mantıklı mı?

Param hazır. Aklımdaki laptop da hazır https://www.hepsiburada.com/acer-nitro-5-an515-45-amd-ryzen-5-5600h-16gb-512gb-ssd-rtx3060-freedos-15-6-fhd-144hz-tasinabilir-bilgisayar-nh-qbcey-005-p-HBCV00000I8S7S Ama şimdi hemen alsam mı yoksa 28 Ekimi beklesem mi kararsızım çok aradayım sizin...
  18. negansmith

Öneri 240mm Sıvı soğutma önerisi

Arkadaşım sıvı soğutma almak istiyor bende pek anlamıyorum şunu al diyemedim. Araştırıp 3 model buldum ama karar veremedim tavsiyeniz öneriniz var mıdır? Bütçe 100-200 aşağı yukarı olabilir...
  19. negansmith

Öneri 16k Laptop Önerisi. Vergi indirimi beklemek mantıklı mı?

Arkadaşlar 16k bütçem var 1-2k yukarı çıkabilir laptop önerisi istiyorum. Bide şu 28 ekimde açıklanacak vergi indirimini beklemek mantıklı mı olur yoksa hemen alayım mı?
  20. negansmith

Numaradan İsim Soy isim bulabilir miyim?

Arkadaşlar 2 gündür bir numara arayıp mesaj atıyor evimi, eski okullarımı, çalıştığım yerleri biliyor ama kim olduğunu ve bunları nasıl öğrendiğini söylemiyor. Numarasından kim olduğunu öğrenebilir miyim ? Yardımcı olabilecek birisi varsa özelden bana mesaj atsın lütfen.
Top Bottom