Arama sonuçları: *

1. S

Çözüldü✓ Yeni DDR5 sistemde BIOS ayalarını nasıl yapmalıyım?

Hocam rahatsızlık için özür dilerim. EXPO 2 seçeneğini açtım 5600Mhz gösteriyordu bir de memory context restoreyi açtım ama açılırken 3-4 saniyeliğine DRAM ışığı yanıp sönüyor daha sonra 1-2 saniyeliğine beyaz bir ışık yanıyor ama hangisi olduğunu göremedim. Bir sıkıntı oluşturur mu?BIOS süresi...
  2. S

Işıklar yanarken hiçbir görüntü alamıyordum BIOS ekranına dahi giremedim.Kabloyu sadece ekran kartı bozuk mu diye takmıştım anakarta.İçeriye gidip geldiğimde ışıklar sönmüştü sonra kabloyu çıkarıp ekran kartına takınca sorunum düzeldi ama PCye reset atmadım daha korkumdan :d
  3. S

Hocam BIOS güncel ancak bir sorum olacak. PCyi ilk topladığımda CPU ve DRAM arıza ışıkları yanıyordu bu nedenle bütün parçaları garantiye göndermek zorunda kaldım.Parçalar gelince tekrar topladım ama yine aynıydı.Daha sonra HDMI kablosunu anakarta taktım ışıklar söndü ve kabloyu tekrar ekran...
  4. S

Yeni bir sistem topladım BIOS ayalarıyla alakalı çok fazla yazı var ancak ne yapmam gerektiğini bilmiyorum.RAM Mhz arttırma dışında Fast Boot gibi ayarları vs. nasıl yapmalıyım?Şuan ki BIOS süresü 14.3 saniye. 7500F MSI PRO B650M A Wıfı Galax RTX4070 Patriot Viper Venom 2x16 6000Mhz
  5. S

Çözüldü✓ ANAKART CPU VE DRAM ARIZA IŞIKLARIM YANIYOR

Ekran kartına taktığım HDMI kablosunu çıkarıp anakarta taktım arıza ışıkları kesildi ama görüntü gelmedi. 15 dk bu şekilde bıraktıktan sonra bilgisayarı kapatıp HDMI kablosunu ekran kartına taktım sorunum çözüldü.
  6. S

Çözüldü✓ 7500F ekran kartı olmadan görüntü alabilir miyim?

arkadaşlar bıosa giremedim ama anakart uzerındekı arıza ısıklarım kesıldıgı ıcın hatayı buldum.
  7. S

Çözüldü✓ 7500F ekran kartı olmadan görüntü alabilir miyim?

Ekran kartımda arıza olduğunu düşünüyorum ama elimde başka ekran kartı yok. Anakart üzerinde görüntü almam mümkün mü F bar diye sanmıyorum ama alan var mı daha önce BIOS menüsüne girsem yeterli
  8. S

Çözüldü✓ ANAKART CPU VE DRAM ARIZA IŞIKLARIM YANIYOR

2 ay önce PC toplamıştım ilk çalıştırmada sıkıntı yokken ikinci çalıştırmada bilgisayar açılmamıştı ne yaptıysam düzelmemişti. Ben de ssd ve ekran kartı hariç bütün parçaları garantiye gönderdim. PSU ve Ram değişti, CPU ve anakartta bir sıkıntı olmadığı söylenerek geri gönderildi.Ramleri 40...
  9. S

Yardım Akım korumalı priz önerisi

Oturduğum yerde elektrik kesintisi olmuyor o yüzden UPS almayı düşünmüyorum ama ne olur ne olmaz diye akım korumalı priz alacağım. Kasa, monitör ve derin dondurucu takılı olacak öneriniz var mıdır?
  10. S

🔥İndirim NZXT 750Watt 80+ Bronze Power Supply 1999 TL 🔥

Hayır başka satıcıdan aldım. Servisi aptek teknolojiydi oraya gönderdim
  11. S

🔥İndirim NZXT 750Watt 80+ Bronze Power Supply 1999 TL 🔥

2 ay öncesinde de aynı fiyata almıştım. Arızalı gelmişti ama servisi çok iyi 2 saat içinde değişimi yapıp kargoya verdiler ertesi gün teslim aldım.
  12. S

Açıköğretim hakkında yardıma ihtiyacım var

Yıllık periyodik muayeneye gidiyorum zaten de işten en erken 15.30da çıkabiliyorum ondan dolayı özel hastane tercih edeceğim
  13. S

Açıköğretim hakkında yardıma ihtiyacım var

Anadolu Üniversitesi AÖF havacılık yönetimi bölümüne kayıt yaptırıyorum ve heyet raporu istiyorlar. Bu rapor için hangi bölümlere girmem gerekiyor ve özel hastaneden alabilir miyim? Memurum kademe almak için bölümü yazdım.
  14. S

Öneri Hangi Thermalright İşlemci Soğutucu

Hangi işlemci için kullanacaksınız?
  15. S

Bütçe söyleyin laptop önereyim

2 arkadaşım için laptop arıyorum ikisi de gaming için istiyor. Birinin bütçesi 40-45k diğeri 30-35k öneriniz nedir?
  16. S

Yardım 40-45k laptop tavsiyesi

Arkadaşıma 40-45k arasında gaming laptop bakıyoruz. Önerileriniz nelerdir?
  17. S

Patriot Viper RAM ile MSI B650 Anakart uyumlu mu ?

Hocam biraz geçmiş ama herhangi bir cevap bulabildiniz mi? Ben de Patriot Viper Venom CL30 2x16 ve MSI Pro B650M A Wifi almıştım. Daha sonra arıza yaptı ama neden olduğunu bulamadım.Parçaların çoğunu garantiye gönderdim de hâlâ bekliyorum acaba bundan olabilir mi diye düşünüyorum.
  18. S

Patriot ram ve MSI anakart uyumlu mu?

1-1.5 ay öncesinde sistem toplamıştım montajın ilk kısmında açıldı ve windows kurdum ertesi gün açmaya çalıştığımda CPU ve DRAM arıza ışıkları yanıyordu. Her şeyi denedim ama sorunu çözemedim. Ben de ürünleri garantiye göndermekte karar kıldım. İşlemci ve anakartta sıkıntı yokmuş ikisinden de...
  19. S

Anakartım hakkında bios

İki ram varsa tek tek her slotta deneyebilirsin. Ramde veya ram slotunda sıkıntı olabilir.
  20. S

Anakartım hakkında bios

Clear cmos dener misin
Top Bottom