Arama sonuçları: *

1. ErnGnc

İnceleme Dark Maxima V12 incelemesi

4PİN'lik PWM kablosunu 3PİN'lik ARGB kablosundan ayırıp anakartın ortasında bulunan SYS_FAN1 portuna takarsan fanların hızlarını anakart üzerinden ayarlayıp kontrol edebilirsin.
  2. ErnGnc

İnceleme Dark Maxima V12 incelemesi

Kasanın kutusu bu şekilde; Dark Maxima V12 48.8CM uzunluğa sahip ön kısmı ise hava alması için delikli ızgaralar bırakılmış. Ön kapağın büyük bir bölümünün Çelik olması kasanın gerçekten kaliteli olduğunu hissettiriyor.(Sistemde saatlerce oyun oynadıktan sonra bile kasaya dokunduğunuzda gelen...
  3. ErnGnc

Donanım arşivi forum rehberi

Monarşi durumuna dönmüş iyice olay. Krala laf ettin kelle gitti misali. Çok önemli olmayacak bir münakaşada bile hooop ban. Sadece 1 örnek değil başkalarıda var.
  4. ErnGnc

Rehber [KISA REHBER] NVIDIA Ekran Kartlarına Oto. OC Yapma Yöntemi (Experience)

Hangi GPU'ların desteklenip desteklenmediğini bilmiyorum ama bende desteklenmiyor
  5. ErnGnc

Rehber [KISA REHBER] NVIDIA Ekran Kartlarına Oto. OC Yapma Yöntemi (Experience)

Bu OC özelliği sanırım Turing mimarisinden eski mimarilerde çalışmıyor bunu belirtsen iyi olur bence. Önceden de denemiştim sadece performans izleme kısmı var ve TDP kısmı bende yanlış gözüküyor(60W TDP'Li kartı n OC'lu halde yükte 38W'ı geçmemesi imkansız gibi bir şey) ne kadar geriye uyumlu...
  6. ErnGnc

Rehber Ekran Kartı Nedir? (Biraz Detaylı)!

Rehber güzel olmuş eline sağlık ama RAMDAC yongası artık bulunmuyor diye biliyorum. Şuan kullanılan güncel ekran kartları HDMİ/DP/DVİ-D/I portları üzerinden dijital olarak monitöre iletiliyor. Analog sinyalleri sadece VGA ve DVİ-I/A portları kullanıyor. (DVİ-I hem Dijital hemde analog sinyalleri...
  7. ErnGnc

Epic Games Bilgisayarınızı Sömürüyor!

Laptop kullanmanın zararları. Minimum frekansında 1.2GHz de çalışan işlemci Epic Games'İn %40'lara yaklaşan işlemci kullanımı yüzünden aniden 4GHz'e çıkınca normal. En azından H serisi laptop işlemcisi değil o zaman 5DK'da 100c'ye vurup thortling e girerdi büyük ihtimalle.
  8. ErnGnc

Epic Games Bilgisayarınızı Sömürüyor!

Ben ne zaman epic games'i açsam sistem kasım kasım kasılıyor görev yöneticisinden baktığımda %40 işlemci %10 kadar ekran kartı kullanıyor. Ben zaten oyun oynamadan önce kapatabildiğim bütün launcher'ları kapattığımdan çok etkilenmiyorum. En azından epic games çoğu oyunda kapattığım zaman steam...
  9. ErnGnc

Rehber İ3 10100F vs R3 3100 Karşılaştırması!

Mantıken işlemcinin kas güçlerini kıyasladıklarından yanlış sayılmaz. Aynı şartlar altında test edilmesi gerekiyor. 10100f OC olmadan 2666mhz ram destekliyor. Eğer z490 alırsan RAM mhz sınırını anakart belirliyor. yani yaptıkları test yanlış değil kas gücü olarak 10100f 3100 den iyi sonuçlar...
  10. ErnGnc

Rehber Core Thread nedir? Ne işe yarar? Oyun bilgisayarları için Core Thread önemli mi?

Yani konuyu en baştan çok yanlış yapıp ondan sonra burada hatanı düzelten kişilerin verdiği bilgileri en baştan sen bulmuşsun gibi gösterip diğer kişilerinin uğraşlarını gasp edip reaksiyon kasmaya çalışacaksın. Direkt bunu yapmayacaksan da yaptığın işin sonucu buraya çıkıyor ve bu dolaylı...
  11. ErnGnc

Rehber Core Thread nedir? Ne işe yarar? Oyun bilgisayarları için Core Thread önemli mi?

SMD yüzeye entegre bileşenleri temsil eder genellikle telefon gibi ufak cihazlarda kullanılır. Attığın SMD tip bir direnç üstündeki rakamdan anlaşılabilir. Eğer üstünde renkli bir şerit varsa o kondansatördür,rengi ise kondansatör kapsitesini belirler. Dirençte de üstündeki sayı değerlerini...
  12. ErnGnc

AMD CPU'ların çekirdek sayısını ve performansını anakart belirler. Yani x570 bir anakart alıp r3 1200 taksanda r9 5950x te alsan aynı performansı verir(!). Yani işlemci sadece anakarttaki devreyi tamamlamaya çalışan basit bir devreden ibarettir. Sokete eritilmiş bakır dökersen aynı işe...
  13. ErnGnc

Burnuma yanlış bilgilendirme kokusu geldi. İşlemcinin üzerindeki SMD(yüzeye entegre mini diyebiliriz) direnç ve kondansatörleri threads diye anlatman iyiymiş örnekte LGA775 işlemci kullanmışsın ve o seride en fazla 4 core 4threads işlemciler var ama senin mantığın ile yaklaşık 30core bir...
  14. ErnGnc

İnceleme GAMEPOWER CALYPSO Uzun Kullanım

aynı klavye bende de var bence gündüz ışıkları sönük kalıyor başka klavyelerle karşılaştırınca senin bu konudaki görüşün nedir
  15. ErnGnc

Rehber ASIC Quality nedir?

ben belki bir oc denemesi yaparım (tebrikler işlemci darboğazınız %15 ten %25 e çıktı)
  16. ErnGnc

Rehber ASIC Quality nedir?

bazı kartlarda gözükmüyormuş mesela bende gözüküyor (nvidia GTX750ti)
  17. ErnGnc

Belirttiğim sistem dar boğaz yaparmı

darboğaz yapma ihtimali yok bence ama ekran kartını gtx1650s yaparsan daha iyi olur rx580 ile neredeyse aynı ama daha güncel ve daha az sorunlu(amd kartlar nvidia ya göre biraz sıcak çalışıyor soğutması iyi değilse ve amd kartların driver problemleri olabiliyor) bence işlemciyi r3 3100 alıp ram...
  18. ErnGnc

Rehber Sorunlu SSD'ler ve Sorunları

45 50tldaha arttırabilirsen samsung 860evo al evladiyelik ssd sayılır bütçen yoksa...
  19. ErnGnc

Rehber Sorunlu SSD'ler ve Sorunları

ssd ye talibim 50₺ veririm en kötü hdd niyetine kullanırım:D
Top Bottom