Arama sonuçları: *

1. C

Yardım Ryzen 5900x ısınma sorunu

ml240l o işlemciyi tutamaz kendim tecrübe ettim, bunun üzerine top tier sayılan galahad 360 ile bile zor tutuyordum mecbur curve optimizer yaparak işlemci sıcakları aşağıya çektim senin en önemli sorunun sıvı soğutucu değiştirme imkanın yoksa pboyu kapat boostlamasın o şekilde sabit...
  2. C

islemcinin ustunde termal macun kaldi biraz sorun olurmu iletkenlik acisindan

Mübarek ekmeğe nutellamı sürüyon tamam zararı yokta o sürdüğün macunla 4-5 kere daha sürerdin 😂
  3. C

Steam pubg 7800x3D 360mm sıvı soğutucu ile yüksek sıcaklık

hacım işlemcin top seviye işlemcilerden bu sıcaklık değerleri odanda klima calıstırmadığını farz ederek yazıyorum çiçek arkadaşın tabiri ile, 60 65 derece sıcaklık arıyorsan 10100f 12400f tarzı işlemci kullanman lazım :)
  4. C

İ3 10100 vs İ3 9350K

kardeşim yanlış anlamada düz şahinmi modifiyeli şahin mi diye soruyorsun çok kafa yorma derim, ayrıca işlemci nesli ilerledikce mhzlere çok takılma performans kazanımı elde ediyorsun
  5. C

Yardım 🧊 İşlemcim Neden Buz Gibi? 🧊

işlemci base clockunda altında çalışıyor bir zahmet düşük olsun hatta o frekans değerine göre yüksek bile sıcaklık bu arada bu ayarlarda oyunlarda düşük fps alıyorsundur fakat farkında değilsin
  6. C

Ryzen 3600x O.C yardımı

crt dşye bir program vardı 1-2 saat işlemcyi test ettikten sonra otomatik senaryolar oluşturuyor , eco normal performans vs gibi kullanışlıdır onu kullanmanı öneririm
  7. C

7800x3d 90 Derece / PC Kapanıyor

bu yoruma gülünür sadece 420lik aio hakeden işlemcilerden bir tanesi çoğu 360lık bile zayıf kalır soğutmada
  8. C

Çözüldü✓ Ne sıklıkla macun değişmeli?

soğutma görevini eğer ilk gün ki gibi yaparsa 3-4 yılda bir bile değiştirsen olur ama buradaki kilit nokta soğutmanın görevini ilk gün ki gibi yapması fakat arkadaşlarında dediği gibi sıcaklık değerlerine bakarsın 10 derece civarı artmış olursa termal bakımını yaparsın
  9. C

Yardım Vatan işlemciyi kağıda sarıp göndermiş (GÜNCELLEME!!!)

Farkındaysan iki tarafıda suçlamadan yazdım fakat 0 iq yazarak senin makarasına konu açma ihtimalin daha çok ağır bastı şuan bende allah akıl fikir versin
  10. C

Yardım Vatan işlemciyi kağıda sarıp göndermiş (GÜNCELLEME!!!)

bu şekilde sadece vatanı suçlamak oluyor inandırıcı olması için kargoyu açarken video fotoraf paylaşmaktı yapılması gereken, biz nereden bilelim sizin sarıp makara olsun diye foto çekmediğinizi ?
  11. C

5700X3D SONUNDA ÇIKIŞINI YAPTI

Am5 fiyatları hala pahalı 1-2 sene sonra anca oturur piyasası
  12. C

7800x3D Sıcaklık Sorunu

hocam o işlemciye sıcaklıklar normal, amd ceosunun meşhur bir lafı var amd sıcaklığı sever diye 100 dereceleri bile adamlar normal görüyor, aio soğutucularında pompa hızına müdahale etme zaten fabrikasyon sürekli tam devirde çalışır onu düşürmen pek sağlıklı olmaz fan ayarlarını oynayabilirsin...
  13. C

Öneri R7 5700X Tray işlemci alınır mı?

aldığınız ürün garantili neden kafanızı kurcalıyor onu anlamadım ? bir şey olursa garantiye gönderirsiniz olur biter işlemc tray diye garantisiz sanıyoranız yanılıyorsunuz ucuz olmasının sebeplerini arkadaşlar söylemiş zaten kargolama masrafı düşüyor paket ambalaj masrafı düşüyor birde fan...
  14. C

Oc garanti dışı bırakırmı?

servislik bir durum olursa pios pilini cıkar tak sıfırlansın fabrika ayarlarına geri döner
  15. C

Macun sürdükten sonra görüntü gitti

mesir macunu mu sürdünüz ve nerenize sürdünüz ? düzgünce konu açarsanız düzgünce cevap alabilirsiniz muhtemelen işlemcinin termal macununu yenilediniz ve görüntü alamıyorsunuz buda akıllara ilk getiren şey umarım işlemcinin yada anakartın pinlerini yammadınız ?
  16. C

Overclock profilleri arasında geçiş yapabileceğim bir uygulama var mı?

Ctr da yapabiliyorsunuz, programı indirip kurun daha sonra testini başlatın 4-5 saat süren bir teste alacaktır test bitiminde 4-5 adet oc profili olusturuyor tek tıkla profiller arasında geçiş yapabiliyorsunuz, pcnizde şifre varsa kaldırın otomatik sistemi kapatıp açıyor şifre varsa yarıda kalır.
  17. C

5600x‘i 5800x3d ile değişmeli miyim?

Eğer oyun için düşünüyorsanız çok ahım şahım bir performans farkı göremezsiniz hocam, 5600x oyun açısından 5900xe yakın performans gösteriyor şahsen gereksiz yükseltme olur, ddr5 sistemlerin fiyatlarının düşmesini bekleyip onlara geçmeniz daha yararlı olur
  18. C

Öneri AMD 7950X 16.600 TL Ne düşünüyorsunuz?

7950x asusun 360lık aiosu bu ekranlı olan yeni modeli ile technopatın kısa incelemesin de stok ayarlarda 95 derecelere kadar cıkıyor stok sogutucu ile zaten kullanılmaz :)
  19. C

am5 maliyeti 8-9k anakart 13-14 k 7900x + ddr5 ram en ucuzları ne kadar bilmiyorum onun yerine muadil 58003xd + en ucuz bir amd4 anakart + ddr4 ram muhtemelen am5li sistemin 1/3 fiyatına yakın civarda toplanır oyun içinse am5 gereksiz pahalı şuan
  20. C

arkadaşın bahsettiği 58003xd modeli ayrıca fiyatlara göre bakılırsa evet parçalıyor(parçalıyordan kastım birisi 8-9k diĞeri 15-16k) oyun açısından tabi ki çoklu çekirdek gerektiren programlarda illaki 7bin serisi önde olacaktır
Top Bottom