Arama sonuçları: *

1. İsmail Aslan

Teizm yokluğunda kötü nedir?

Allah , bize oku ve sorgula demiştir. Sorgulamalıdır insan. Zaten sorgulamadan bir şeye inanmamalı kimse. Ben Taklidi iman + tahkiki imana sahibim misal. Dinimizde söyler sadece taklidi imanın Zayıf kaldığını.
  2. İsmail Aslan

İslam'ın varlığını kendimce şöyle kanıtlıyorum : Benim beynimi yakan en büyük şey varlığımızı nasıl hissediyoruz ? Beni ben yapan şey nedir ? Neden ben başkasını hissetmiyorken(onun yerinde olmak) neden ben benim ? Beyinden farklı bir şey olduğunu düşünüyorum. Bu konuyada "ruh" kavramı ile...
  3. İsmail Aslan

Kusura bakma sadece merak ettiğim için sordum. Teori dediğim simulasyon gibi şeyler değil mesala eğer ki misal haşa Allah yoksa diyelim. öldükten sonra günün birinde evrende tekrar varlığımızı hissedebilmek. veya bu hayatımızdan öncede varmıdık ? A0 Türkçe için özür dilerim.
  4. İsmail Aslan

Peki hocam teşekkür ederim. @Alexa müslüman mı ? (Yanlış anlamayın merak ettiğim için soruyorum.)
  5. İsmail Aslan

Müslümanım , diğer olasılıkları düşünmek inancıma (dinimizce zararlımı ?) zarar verir mi ? Çünkü bazen müslüman olduğum halde diğer olasılıklarıda öylesine düşünüp teoriler kuruyorum.
  6. İsmail Aslan

Bende deistliğin diğer adı sandım. Felsefik bir kavram mı ?
  7. İsmail Aslan

Teizm yokluğu nedir ?
Top Bottom