Arama sonuçları: *

1. Emir Aydın

Elektrik hakkında sorularınızı cevaplıyorum..

Peki sen bu kadar bilgiyi nereden öğrendin? Elektriğe ilgim var ancak bilgim yok, bilgi edinebileceğim yeri soruyorum yani :)
  2. Emir Aydın

Elektrik hakkında sorularınızı cevaplıyorum..

Elektrik bu kadar yeterli bilgiye nasıl ulaştın? Mesleğin elektrikle filan mı alakalı?
  3. Emir Aydın

Bilgisayarı Taktığınız Priz Kaçlı Ve Kaçını Dolduruyorsunuz

3'lü priz ve, bir de üzerinde 3'lü çoğaltıcı. Toplamda bana 5 giriş kalıyor.
  4. Emir Aydın

Bilgisayarim aylik ne kadar elektrik harcıyor

Sadece yük altında o kadar çekecektir, yani diyelim ki sen YouTube'dan video izleyeceksin, o zaman sistem 150W filan harcar. Ama bir oyuna girdiğinde parçalar tam yük altında çalışacağı için çekilen güç artar. 8 saat kullanıyorum demiştin, ne kadarı oyun ne kadarı normal kullanımda geçiyor ?
  5. Emir Aydın

Önemli olan güç kaynağı değil, sistemin çektiğidir. Sen o sisteme istersen 1200W lık güç kaynağı bağla, sistemin 300W çekerse 300W'dan hesaplarız. Merak etme benim de çok iyi değil, geçen dönem matematikten kaldım zaten :D
  6. Emir Aydın

Rica ederim :)
  7. Emir Aydın

300W kullandığını varsayalım. Yanlış bilmiyorsam 1000W şu an 75 kuruş civarı bir değere sahip. Günde 8 saat baktığına göre 8x300=2400W, bir ayda 30 gün var yani 30x2400W=72000W ediyor. 1000W elektrik 75 kuruş dediğimize göre 72000W elektrik de içler dışlar çarpımından 54 TL gibi bir fiyat...
  8. Emir Aydın

Soğukta Açılan Bilgisayar

Bizim evde yalıtım yok, kışın bilgisayar soğuk odada duruyor ve kış geceleri 0 derecenin altına düşen sıcaklıkta bilgisayar açıyorum, kaç senedir hep aynı. Herhangi bir sorun olmaz.
  9. Emir Aydın

Topraklama olmaması bilgisayara zarar verir mi?

Bizim evdeki topraklama çok eski. Yıldırım düşmesi sonucu High Power 500W güç kaynağım yanmıştı.(Sonrasında bir bir değiştim)
Top Bottom